فهرست
داستان پیچیده یک ورزشگاه:‌ امیدی هست؟
داستان پیچیده یک ورزشگاه:‌ امیدی هست؟

داستان پیچیده یک ورزشگاه:‌ امیدی هست؟

آی‌اسپورت- اولین سوال مهم درباره سپیدرود و لیگ هفدهم، زمان شکستن طلسم ناکامی‌های متوالی این تیم بود. قرمزها با پیروزی در هفته چهارم، به این سوال پاسخ دادند اما حالا، سوال کلیدی دیگری در اطراف باشگاه وجود دارد و آن، زمان آماده شدن سکوهای روبروی جایگاه ورزشگاه خانگی این تیم است. نتایج فراتر از انتظار فصل گذشته سپیدرود، به کمک جو فوق‌العاده ورزشگاه عضدی به دست آمدند. سکوهای پر از تماشاگر ، استادیوم را برای همه رقبای سپیدرود را به جهنم تبدیل کردند تا سرانجام جشن صعود روی چمن همین ورزشگاه برقرار شود. سپیدرود به جز هوادار، تقریبا هیچ چیز دیگری نداشت اما همین سرمایه، برای لیگ‌برتری‌شدن کافی به نظر می‌رسید. قبل از حضور در سطح اول فوتبال ایران، سپیدرود چیز زیادی به داشته‌هایش اضافه نکرد و مهم‌ترین خصوصیت‌اش را نیز در معرض تهدید قرار داد. سکوهای روبروی جایگاه عضدی، در جریان بازی از هوادارها خالی شدند تا اتمسفر استادیوم دیگر به اندازه گذشته ترسناک نباشد. زهر این اتفاق در اولین دیدار خانگی فصل، سپیدرود را از پا انداخت. آن‌ها در مقابل سیاه‌جامگان مبهوت شدند و کاندیدای زودهنگام سقوط لقب گرفتند.

دومین بازی خانگی فصل سپیدرود، با پیروزی همراه شد اما باز هم عضدی نمی‌توانست به سبک و سیاق گذشته گره بازی را برای رشتی‌ها باز کند. مدیران فوتبال رشت، هنوز ارزش و اهمیت تماشاگران برای سپیدرود را به طور کامل درک نکرده‌اند. این باشگاه بدون طرفداران پرشمارش محکوم به سقوط خواهد بود و اگر امکان پر شدن ورزشگاه خانگی تیم وجود نداشته باشد، امیدواری به آینده باشگاه چیزی به جز وهم و خیال نخواهد بود.

نیمی از ظرفیت ورزشگاه عضدی، چه زمانی دوباره در اختیار باشگاه قرار خواهد گرفت؟‌ به نظر می‌رسد این اتفاق حداقل در این فصل رخ نخواهد داد. راه نجات رشتی‌ها شاید در ورزشگاه سردار جنگل باشد. استادیومی که بر خلاف عضدی، در مرکز شهر قرار ندارد اما دوباره آمادگی لازم را برای میزبانی از دیدارهای خانگی سپیدرود به دست آورده است. این ورزشگاه می‌تواند  شرایط را برای حضور 15 هزار نفر هوادار در همه دیدارهای خانگی قرمزها به وجود بیاورد و اجازه ندهد که باشگاه به سادگی قافیه را به رقبا واگذار کند. زمان تصمیم‌گرفتن، همین حالا از راه رسیده است. مدیران باشگاه باید بین ادامه فصل در ورزشگاه نیمه‌خالي عضدي و استاديوم كاملا پر سردار جنگل، يك گزينه را انتخاب كنند. گزينه‌اي كه نقش مهمي در سرنوشت باشگاه بازي خواهد كرد.

۵    
آی اسپورت
2017-08-19 16:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر