فهرست
سازمان لیگ نباید جام را به پرسپولیس می‌داد؟
سازمان لیگ نباید جام را به پرسپولیس می‌داد؟

سازمان لیگ نباید جام را به پرسپولیس می‌داد؟

آی اسپورت - باشگاه استقلال تلاش زیادی کرد که جام قهرمانی سوپرجام به پرسپولیس نرسد اما در نهایت رسید. امیرحسین فتحی کم‌کاری‌اش در زمان امتناع از حضور در مسابقه سوپرجام را با مطرح کردن شکایت باشگاه به دادگاه عالی حکمیت ورزش(CAS) لاپوشانی کرد اما در نهایت موفق نشد از اهدای جام به پرسپولیس جلوگیری کند. البته از همان اول مشخص بود که CAS به این زودی به شکایت باشگاه استقلال رسیدگی نمی‌کند و سازمان لیگ هم نمی‌تواند برای اهدای جام تا زمان صدور رأی نهایی این دادگاه صبر کند اما مدیرعامل باشگاه استقلال در بحث سوپرجام، هواداران را با خود همراه کرد تا همه چیز را برای جلوگیری از اهدای جام مهیا کند.

سازمان لیگ هم برای آرام شدن جو، اهدای جام را به بعد از محرم و صفر موکول کرد تا هواداران استقلالی از تب و تاب این ماجرا بیفتند. بعد هم به خواست باشگاه پرسپولیس در محل سازمان لیگ جام را به پرسپولیسی‌ها اهدا کرد. حالا باشگاه استقلال مدعی شده که سازمان لیگ نباید جام را به پرسپولیس اهدا می کرد! علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال، کار سازمان لیگ را اشتباه می‌داند و می‌گوید: «به اعتقاد من نباید جام را به باشگاه پرسپولیس می‌دادند و این بی‌تدبیری سازمان لیگ است.»

دلیل معاون ورزشی باشگاه استقلال برای بیان این اعتقاد که نباید جام به پرسپولیسی‌ها اهدا می‌شد هم در نوع خود جالب است. او قدری کری‌خوانی و شیطنت را چاشنی صحبت‌هایش می‌کند: «مسوولان سازمان لیگ اصلا کار خوبی نکردند که این جام را به پرسپولیس دادند، چون هنوز رای CAS صادر نشده و در صورتی که رای CAS به سود استقلال صادر شود، جام باید از پرسپولیس پس گرفته شود که کار زیبایی نیست.»

با اینکه سازمان لیگ پیش از این اعلام کرده بود که پس از محرم و صفر تحت هر شرایطی جام را به پرسپولیس اهدا خواهد کرد و منتظر رأی دادگاه عالی حکمیت ورزش نمی‌ماند اما خطیر اهدای جام را جبران جام نگرفته پرسپولیس در آسیا از سوی سازمان لیگ می‌داند: «به نظرم اهدای این جام به پرسپولیسی‌ها به این دلیل بوده که پرسپولیس در آسیا جام نگرفت و سازمان لیگ این کار را انجام داد تا به نوعی آن را جبران کرده باشد.»

البته که باشگاه استقلال حق دارد از حق خود دفاع کند اما عجیب است که یکی از مدیران باشگاه، درست زمانی که هواداران از جنجال‌های سوپرجام دور شده‌اند، با چنین ادبیاتی سعی در شانتاژ آن ها دارد. ادبیاتی که خطیر در صحبت‌هایش به کار برده به هیچ عنوان در شأن یک مدیر نیست و بدون شک به ایجاد تنش در میان هواداران می‌انجامد. با این شرایط شاید باید منتظر تنش‌هایی باشیم که روی سکوهای آبی دوباره بر سر سوپرجام به راه می‌افتد و بیرون کشیدن یک جنجال قدیمی دقیقاً همان چیزی است که استقلال در شرایط فعلی نمی‌خواهد.

اگر باشگاه پرسپولیس این فصل توانست با همه محرومیت‌هایش در آسیا موفق شود، به خاطر این بود که نه کادرمدیریتی و نه کادرفنی پرسپولیس به دنبال عیب‌جویی و جنجال‌سازی نبودند. آرامشی که آن ها ساختند هم به تیم پرسپولیس انتقال پیدا کرد و هم به هواداران سرخ. استقلال اما این مسیر را برعکس می‌رود و به جای آرامش، تنش و جنجال را به هواداران پیشکش می کند. آیا مدیران استقلال می‌توانند منکر این شوند که اهدای جام به پرسپولیس براساس رأی استیناف کاری قانونی است؟ آیا فراموش کرده‌اند که سازمان لیگ همان زمان که اهدای جام را به تعویق انداخت تأکید کرد که برای اهدای جام منتظر رأی CAS نمی‌ماند؟

به نظر می‌رسد مدیران باشگاه استقلال بیشتر از هر چیز برای فرار از کوتاهی‌هایی که به از دست رفتن جام سوپرجام منجر شد، چنین مسائلی را مطرح می‌کنند. اینجا دقیقاً همان جایی است که فرهنگ ورزشگاه‌ها و فرهنگ هواداری ساخته می‌شود. نیازی نیست در شبکه‌های اجتماعی به دنبال راه انداختن هشتگ باشیم تا فرهنگ به سکوهای ورزشگاه‌های‌مان برگردد. فرهنگ سکوها از مصاحبه مدیران و مربیان و بازیکنان‌مان می‌آید.

ایران ورزشی

۹ ۱۳  
آی اسپورت
2018-11-15 01:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۳ نظر
.
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، ۰۲:۳۸
خدا رو شکر،خیال فردوسی پور لنگی راحت شد،نگرانش بودم هر هفته
!!!
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، ۰۲:۳۸
جام آسیا رو نتونستن بگیرن گریه کردن وزیرم برا اینکه از دلشون دربیاره رفت از منیریه براشون یه فیک خرید غصه نخورن دردونه های حکومتی
مشخصات یک لنگی
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، ۰۲:۳۹
اوج حقارت لنگ اینه که مثل بچه ،واسه اینکه گریه نکنه یه جام جعلی بهشون دادن تا کنار بقیه ننگهای جعلیشون بزارن،تیم جعلی بی هویت،قرارداد جعلی،قهرمانی جعلی و
۹
!!!
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، ۰۲:۴۰
مثل ستاره اشون جام شون هم فيك و با رانت و سفارش شده هست
خخخ
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، ۰۲:۴۲
بالاخره دستشون به جام آسیا که نرسید. حکومت باید یه جوری این زبون بسته ها و طرفدارهاش رو خوشحال کنه دیگه
00
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۶
خخخخ قهرمان متوالی دوسال لیگ ایران و نایب قهرمان اسیا رو خواستن با سوپرجام خوشحال کنن لابد کیسه هرسال داره جام درو میکنه. بدبخت میدونم فهم و شعورت نمیرسه و نمیفهمی که مدیران کیسه دارن کم کاری خودشون رو توجیح میکنن
۹
بابای کسری
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، ۰۲:۴۲
اینا حلال بشون نمیچسبه باید حتما توش جعل باشه یا لابی کن باشدکه مرحمی بر دل داغدار وزیر و زخم عمیق کاشیما باشد
۹
خخخ
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، ۰۲:۴۷
اینجوری ک بلال حسینی ذوق کرده فکر کنم بهش گفتن این کاپ قهرمانی غرب آسیاست خخخخخخخخخ
۹ ۱
کیسه کشی با اسامی مختلف
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۳
تعداد کامنت هایی که گذاشتی کمه تلاشت رو بیشتر کن درواقع کامنت بیشتر رفع سوزش بیشتر
۶
استقلال
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، ۰۲:۴۷
یه تیم داریم بدون پشتوانه دولت قهرمانی میاره تا فینال اسیا میره ولی تو زمینی که پراز ابه و چمنی نداره بازی میکنی نایب قهرمان میشه یه تیمیم با کمک وزیر و روحانی و تمام رسانه ها ک پشتشن میره فینال بعد از پنجاه و پنج سال ،جعل میکنه تو لیگ اما چیزی نمیشه،به تمام قومیت ها اهانت میکنه چیزی نمیشه،بازیکناش فحش ناموس به بقیه میدن چیزی نمیشه،ورزشگاهی که چهل و هفت سال یه پوست موز از داخلش بر نداشتن تو یکهفته میشه واسه تیم محبوبشون نیوکمپ ولی تو فینال تر میزنه و گاییده میشه جلو چشم هواداراش و حتی گزارشگر اسم از قهرمانی های سرورش نمیاره اما یه گزارشگر عرب میرینه به همشون که قهرمانیاش با اسیدم پاک نمیشه که میخوان پاکش کنن،میگن سوپر جام نیومدین بازی کنین مگه لنگ که سال هشتادو هفت فرار کرد از ترسش رفت اردوی پیش فصل اسپانیا سه صفر شد؟مگه جام دادن استقلال؟
...
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۲
ویژگی اصلی کیسه کشا هوچی گری شونه. اینا از ترس فرار کردن بعد با پول های مفتی که معلوم نیست از کجا میاد رفتن شکایت کردن. حالا همین ترسوها با فشار وزارت بازی با پدیده رو هم لغو کردن
۷
عمرهای قبل از خریبین سوتفاهم بود
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۵۸
حالا که سوپرجامو گرفتن باید بازیهای معوقه شونو بازی کنن حتی شده با دوتا بازیکن،وقتی جعل و کثافت کاری میکردن باید فکر این روزها هم میبودن،به هرحال برنامه ی سازمان لیگه،قبلا هم جناب برانکو وباشگاه لنگ ازسازمان لیگ گوشزد گرفته بوده که اگه بازیهاش لغو شه باید تو فیفا دی به مصاف حریفاشون برن،سازمان لیگ هم که تو تقویمش جای خالی دیگه ای نداره پس باید بازی انجام شه،همونطور که وحی منزل سوپرجام انجام شد و حاضربه تعویق بازی نشدن باید این بازیها هم انجام بشه،اگه نشه باید درست مثل سوپرجام برنده ی مسابقه تو کمیته ی انضباطی مشخص شه،زمین بدجور گرده آقای فتاحی میگرده ومیگرده و تو بد مخمصه ای گیرت میندازه بخوای لغو کنی بازی هارو باید پاسخگوی سپاهانی ها و تراکتوری ها باشی نخوای لغوکنی گیر جماعت وحشی لنگی میفتی،الحق که حقته ،منتظر بروز صلابت های جناب عالی میمانیم،آیا بازهم قراره سوگولی دولت دست نوازش سازمان لیگو برسرش احساس کنه وبازیهاش به نیم فصل دوم بره؟بقیه ی تیماهم راضی بشن بعید میدونم تراکتور وسپاهان کوتاه بیان،بریم ببینیم آخر قصه ی جعل و فساد لنگ و صلابت سازمان لیگ به کجا میرسه الحق که دیدنی میشه:)))))
۵ ۱
کیسه کشی با اسامی مختلف
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۴۲
فتاحی و صلابت؟ وقتی با فشار وزارت ورزش بازی کیسه چرک ترسو لغو میشه صلابتی می مونه؟؟؟ با محرومیت پرسپولیس هم قرار بود خوشحال بشین ریدیم تو حلق تک تک تون الخصوص تو یکی. مطمئن باش تو ادامه مسیر هم نمیذاریم گشنه بمونی
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر