فهرست
یک جام دیگر برای آلوز؛ سی و نهمین جام
یک جام دیگر برای آلوز؛ سی و نهمین جام

یک جام دیگر برای آلوز؛ سی و نهمین جام

آی اسپورت - دنی آلوز مدافع باتجربه و برزیلی دنیای فوتبال در هر تیمی که بازی کرده، توانسته چندین جام قهرمانی فتح کند. آلوس فوتبالیست حرفه‌ای شاغل در دنیای فوتبال است (دربین تمام بازیکنانی که درحال حاضر هنوز فوتبال بازی می‌کنند) که بیشترین جام‌های قهرمانی را در ویترین افتخاراتش می‌بیند. قبل از آنکه پاری‌سن‌ژرمن بازی امشبش در لیگ یک فرانسه مقابل موناکو را برگزار کند، با لغزش لیل مقابل تولوز، قهرمانی پاریسی‌ها در رقابت‌های این فصل لوشامپیونه مسجل شد و بدین ترتیب دنی آلوس به سی و نهمین جام قهرمانی‌اش دست خواهد یافت.

آلوس ۳۵ ساله درتمام تیم‌هایی که فوتبال بازی کرده، رد پایش را به جای گذاشته و همواره یکی از مهره‌های ارزشمند برای سرمربیانش بوده. او در طول سال‌های حضورش در دو باشگاه اسپانیایی سویا و بارسلونا به ۲۸ جام قهرمانی دست یافته و با باشگاه‌های اسپانیایی سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، شش قهرمانی در لالیگا و دو جام یوفا را فتح کرده. بدین ترتیب این مدافع برزیلی ۲۸ جام از ۳۹ جامی که در ویترین افتخاراتش می‌بیند را در طول سال‌های حضورش در فوتبال اسپانیا به دست آورده. این مدافع برزیلی در طول یک فصل حضورش در یوونتوس در فصل ۲۰۱۶، قهرمانی در سری آ و کوپا ایتالیا را با بینکونری تجربه کرد.

آلوس از زمانی که به پاری‌سن‌ژرمن پیوسته هم با این تیم شش جام متعدد کسب کرده (دو قهرمانی در لیگ فرانسه، یک جام حذفی فرانسه، دو سوپرکاپ فرانسه و یک جام لیگ). آلوس با پیراهن تیم ملی برزیل هم دو بار قهرمان جام کنفدراسیون‌ها شده (در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳) و جام قهرمانی جام جهانی زیر ۲۰ سال را هم به دست آورده.

رنکینگ بازیکنان با بیشترین جامهای قهرمانی

آلوس با این تعداد جام‌ها، اساطیری مانند رایان گیگز (با کسب ۳۶ جام قهرمانی درکارنامه ورزشی‌اش)، ویتور بایا با ۳۵ جام قهرمانی، لیونل مسی با ۳۳ جام قهرمانی، ژاوی و اینیستا با ۳۲ جام قهرمانی، زلاتان ایبراهیموویچ و پیکه با ۳۱ جام، پله با ۲۸ جام قهرمانی و کریستیانو رونالدو با ۲۷ جام قهرمانی را پشت سرگذاشته است.

از سوی دیگر او مدافعی با بیشترین جام‌های قهرمانی درتاریخ دنیای فوتبال است و از هم‌تیمی سابقش ماکسول که 37 جام قهرمانی را در ویترین افتخاراتش می‌بیند پیشی گرفته. کارلس پویول و پائولو مالدینی هرکدام با ۲۶ جام، فرانکو بارزی با ۲۳ جام و سرخیو راموس با ۲۴ جام در رده‌های بعدی هستند.

فوتبالی

۵    
آی اسپورت
2019-04-22 00:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر