فهرست
فاجعه آسیا یا فوتبال تهاجمی؛ ۷۴ گل در ۱۶ بازی
فاجعه آسیا یا فوتبال تهاجمی؛ ۷۴ گل در ۱۶ بازی

فاجعه آسیا یا فوتبال تهاجمی؛ ۷۴ گل در ۱۶ بازی

آی اسپورت – ۳۲تیم آسیایی در شانزده مسابقه طی روزهای گذشته در رقابت های مقدماتی جام جهانی قطر به مصاف یکدیگر رفتند. نکته جالب اما این است که در این رقابت‌ها ۷۴ گل میان تیم ها رد و بدل شده است. پرگل ترین مسابقه این هفته از رقابت های مقدماتی جام جهانی قطر بازی تیم ملی ایران و کامبوج بود که ایران ۱۴-۰ به پیروزی رسید. اما در پانزده دیدار دیگر هم بازی های پرگلی وجود دارد و نکته قابل توجه این است که از ۷۴ گل رد و بدل شده در این مسابقات ۷۲ گل را تیم های برنده و تنها ۲ گل را تیم های بازنده به ثمر رسانده اند. در بازی های این هفته فقط یک مساوی وجود داشت که آن بازی تیم های کویت و اردن بود که به تساوی بدون گل رسید.  بنگلادش هم تنها میزبانی بود که در این هفته بازی را به میهمان خودش قطر دو بر صفر واگذار کرد.

این موضوع هر چند شاید در ظاهر یک آمار خوشحال کننده برای فوتبال آسیا به حساب بیاید چرا که میانگین ۴.۷ گل زده در هر مسابقه یک آمار فوق العاده را در ارائه فوتبال تهاجمی و زیبا نشان می دهد اما در عمل چیزی جز اختلاف سطح زیاد میان تیم های آسیایی نیست. میانگین گل های زده تیم های برنده در هر مسابقه  ۴.۵ گل در هر بازی است که آماری جالب به حساب می آید. البته که اگر ۱۴ گل بازی تیم های ایران و کامبوج را از این تعداد کم کنیم میانگین با افت مواجه خواهد شد. با این وجود اما برتری قاطع تیم های مطرح فوتبال آسیا برابر حریفان کوچک‌تر شاید بیش از هر چیز بیانگر حقیقت اختلاف سطح فوتبال آسیا باشد. با وجود تلاش هایی که برای گسترش فوتبال در قاره کهن شده اما هنوز تیم های کوچک‌تر به اندازه ای رشد نکرده اند که بتوانند معادلات صعود به جام جهانی را تحت تاثیر قرار بدهند.

نتایج ۱۶ مسابقه آخر مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲-آسیا:

ژاپن ۶-۰ مغولستان

کره جنوبی ۸-۰ سری لانکا

چین ۷-۰ گوام

ازبکستان ۵-۰ یمن

قطر ۲-۰بنگلادش

ویتنام ۱-۰ مالزی

ایران ۱۴-۰ کامبوج

سوریه ۲-۱ مالدیو

قرقیزستان ۷-۰ میانمار

عمان ۳-۰ افغانستان

عراق ۲-۰ هنگ کنگ

اردن ۰-۰ کویت

لبنان ۲-۱ ترکمنستان

امارات متحده عربی ۵-۰ اندونزی

عربستان سعودی ۳-۰سنگاپور

استرالیا ۵-۰ نپال

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-10-12 16:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ميشکين
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، ۲۳:۲۲
برداشت اشتباه. نتايج می گويد فاصله تيم های با سابقه آسيا -ايران عربستان کره ژاپن چين.... با کشورهای تازه وارد شده زياد است. اما نتيجه تيم های متوسط - عراق سوريه کويت لبنان.... کاملا معمولی است.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر