فهرست
حسرت روز؛ یک ماه پیش قطر را برده بودیم
حسرت روز؛ یک ماه پیش قطر را برده بودیم

حسرت روز؛ یک ماه پیش قطر را برده بودیم

آی اسپورت – قطر امروز با پیروزی ۳-۱ بر ژاپن قهرمان جام ملت‌های آسیا شد. این تیم با شایستگی هر چه تمام، با پیروزی در همه بازی‌ها، غلبه کردن بر بزرگانی مثل عربستان، امارات، کره جنوبی و ژاپن، زدن ۱۹ گل و فقط دریافت یک گل آن هم در فینال بازی‌ها، این موفقیت بزرگ را کسب کرد. قهرمانی قطری‌ها را شاید بتوان بهترین و سزاوارانه‌ترین قهرمانی در تاریخ این تورنمنت نامید. اما حسرت بزرگ برای ایرانی‌ها این است که تیم ملی ایران دقیقا ۳۲ روز پیش در آخرین بازی تدارکاتی خود در دوحه، همین تیم قطر را با نتیجه ۲-۱ شکست داده بود. ترکیب امروز قطری‌ها در مقابل ژاپن هم به جز دروازه‌بان، دقیقا همان ترکیبی بود که یک ماه پیش مغلوب ایران شد! البته که شرایط در بازی‌های تدارکاتی با بازی‌های رسمی متفاوت است اما یادآوری همین اتفاق می‌تواند حسرت ملی‌پوشان و هواداران تیم ملی را از حذف در جام ملت‌های آسیا بیشتر کند.

۱۴ ۷  
آی اسپورت
2019-02-01 20:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
حرف حساب
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۰:۳۰
حتما چون تو یه بازی دوستانه بده بودیم قطر رو الان ما قهرمان جام ملتها هستیم؟! جووون کیروش قهرمان!!
۷
سرباز بی نام
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۰:۵۱
اون بازی قطر یه اخراجی داد و قطر پنجاه دقیقه ده نفره بازی کرد به زور پنالتی برد
۳
هشت سال دفاع مقدس
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۰:۵۹
اخه اسکول بقیه که به خاطر پاداش بازی دوستانه نمیکنن
۴
*******
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۰۴
برد ما در آخرین بازی تدارکاتی‌مان مقابل قطر چگونه بود؟
قطر طی برنامه‌ای عجیب، بی سابقه و فشرده، چهار بازی سنگین در هشت روز انجام داد!
یکشنبه ۲-۰ اردن را بردند. سه‌شنبه ۱-۰ قرقیزستان را. پنجشنبه به الجزایر باختند و دوشنبه هم با ما! در حالی که نیمه دوم ۱۰ نفره بودند.
ما طبق معمول در اسارت رنکینگ بودیم، برای نتیجه بازی کردیم و حفاظت از پاداش ارزی.
اما هدف قطر از دیدارهای "یک روز در میان" این بود که تسلیم فشار سهمگین سیاسی عربستان و امارات، همچنین مرعوب بار سنگین روانی سکوها با پرتاب نعلین و بی احترامی میزبان به سرود ملی‌اش نشود.
سرمربی‌شان دن کیشوت نبود که شمشیر به روی آسیاب بادی و دشمنان فرضی بکشد. حسادتی به نتایج السد و الدحیل نداشت. او فقط می‌خواست تیمی بسازد که حتی با یک روز استراحت کمتر از ژاپن، کم نیاورد و جام قهرمانی را به قطر ببرند.
مهدی رستم پور
۷
مدرسان پژوهش
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۰۵
قطر هرچی تیم قوی بود رو درو کرد و رفت جلو. عربستان، کره، ژاپن، امارات میزبان. این یعنی نباید توی شایستگی این تیم شک کرد. اگر قهرمان نمیشد، عدالت فوتبال زیر سوال میرفت.
۳
در فوتبال فارسی
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۴۶
بله ما دنبال رنگینک بودیم و اونا دنبال جام
۲
Smn
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۴۸
خب که چی؟ چند روز پیش هم ۳-۰ از ژاپن باختیم .
بردن تو بازی تدارکاتی که حریف یه نیمه هم ده نفره بازی کرده معنی خاصی داره؟ یعنی خیلی خوبیم به حقمون نرسیدیم؟ با این وضعیت تیم ملی اگه قرعه مون به این راحتی نبود ...
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر