فهرست
پرسپولیس برد اما ما گلی ندیدیم!
پرسپولیس برد اما ما گلی ندیدیم!

پرسپولیس برد اما ما گلی ندیدیم!

آی اسپورت - پرسپولیس در شبی رویایی السد قطر را برای پنجمین بار در سه سال اخیر برد. برد، اما ما گلی ندیدیم. گل عیسی آل کثیر که یکی از مهم‌ترین گل‌های پرسپولیس در این سال‌ها بود توسط غیورمردان همیشه درصحنه سانسور تلویزیون با قیچی سیم‌خاردار‌بر زمان جنگ در هفته دفاع مقدس کات شد. چرا؟ چون بعد از گل، آل‌کثیر از هیجان زیاد پیرهنش را درآورد و صف‌شکنان سانسور چون می‌خواهند به زور ملت را بفرستند بهشت و چند ثانیه جلوتر از ما تصاویر را می‌بینند احساس کردند حالا وقت توهین به شعور ۸۰ میلیون تماشاگر است، پس باید دست آقای سانسور‌چی برود روی دکمه قطع. حرکت آل‌کثیر در فوتبال تنبیه دارد، تنبیهش هم یک اخطار است. او این اخطار را بعد از گلش به جان خرید. اما باعث شد ۸۰ میلیون تماشاگر هم تنبیه شوند و لحظه گل بین زمین و هوا معلق شوند و هورای‌شان ناقص و اخته بماند. جالب اینجاست که همین آقای تلویزیون با تمام دستگاه عریض و طویل سانسورش مسابقات کشتی را آن هم نه زنده، که ضبطی پخش می‌کند. از آن بدتر شنا هم پخش می‌کند و از خودش نمی‌پرسد تکلیف این همه گناه چیست!

از همه این‌ها بدتر برای دهمین بار فیلمی مثل «فرار از شاوشنک» را روی آنتن می‌برد که اندی دورفین پس از ۲۶ سال که از زندان فرار می‌کند حدود چهل تا پنجاه ثانیه لباسش را در می‌آورد و لختش را زیر باران نشان تماشاگر می‌دهد و تلویزیون همان را کامل و بی سانسور روی آنتن می‌برد. اینجا اما تماشاگر فوتبال که انگار دارد منکری غیر قابل گذشت مرتکب می‌شود سریع باید چشم‌هایش را درویش کند مبادا فانتزی ذهنش تحریکش کند و گناه کبیره دیدن بدن لخت یک مرد او را به گناه بیاندازد! واقعا درباره مردم چه فکری کرده‌اید که حساس ترین لحظه سرگرمی‌شان را این طور خراب می‌کنید؟ باور کنید اگر مردم چاره دیگری داشتند و حتی یک شبکه ماهواره‌ای یا غیرماهواره‌ای دیگری این فوتبال را پخش می‌کرد هیچ‌کس نمی‌آمد تحقیر شما را تحمل کند آقای تلویزیون!

من اتفاقا بر خلاف مجری همین تلویزیون که به آل‌کثیر توصیه می‌کند پیرهنش را درنیاورد تا ما بتوانیم گل را ببینیم، دوست دارم آل‌کثیر و هر بازیکن دیگری برای هر گلی که می‌زنند پیرهنش را دربیاورد و تلویزیون نادان ما صحنه گل را سانسور کند و شعورش را به رخ تماشاگر بکشد. کمی به پولی که این ملت بهتان می‌دهند احترام بگذارید!

۴۱ ۳  
آی اسپورت
2020-09-29 20:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
سیروس
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹، ۲۲:۰۷
حرف های شما کاملامنطقی است ولی یاسین به گوش خرخواندن است.بیسوادترین وپاچه خوارترین افراددراین صداوسیمای میلی جمع شده اندوازپاپ هم خودشان راکاتولیک ترنمایش میدهند.
رضا
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۰۷:۲۷
اتفاقا یاهست پخش میکنه من که اونجا دیدم گزارش عربی باحال تر هم هست
۱
ارتش سرخ
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۱۰:۴۹
بدنش پشمالو بود مشکلی نداشت و نشون میدادن،این جوک نبود
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر