فهرست
پرسپولیس کالدرون جای برانکو را می‌گیرد؟
پرسپولیس کالدرون جای برانکو را می‌گیرد؟

پرسپولیس کالدرون جای برانکو را می‌گیرد؟

آی اسپورت - گابریل کالدرون پس از شکست مقابل نفت مسجدسلیمان، روی لبه تیغ قرار گرفت و حالا با دو برد پیاپی، دوباره مدعی جدی قهرمانی نیم فصل شده است. بازگشتی که بخشی از آن را، مدیون روند پرفراز و نشیب دیگر مدعیان لیگ برتر است. پدیده، سپاهان، استقلال و حتی تیم‌های پایین‌تر مثل فولاد و صنعت نفت در همین دو هفته امتیاز از دست داده‌اند و پرسپولیس با دو برد، توانسته حسابی اوضاعش را در جدول بهتر کند. هیچکدام از 16 تیم لیگ برتر نتوانسته‌اند هر سه بازی آخرشان را پیروز شوند.

روند نامطمئن مدعیان، در جدول لیگ هم مشخص است. پرسپولیس در هر سه فصل گذشته، با میانگین بیشتر از 2 امتیاز از هر مسابقه به قهرمانی رسید اما امسال، شاید این روند تمام بشود. در حال حاضر هیچکدام از تیم‌های لیگ، نتوانسته‌اند میانگین بیش از 2 امتیاز از هر مسابقه در جدول داشته باشند. استقلال در صورت شکست پیکان به این میانگین می‌رسید و برنده بازی سپاهان و پدیده هم می‌توانست از این عدد عبور کند. اتفاقاتی که هیچکدام نیفتاد تا معادلات بالای جدول پیچیده‌تر شود و میانگین 1.92 امتیاز از هر بازی، بهترین میانگین امتیازگیری لیگ برتر باشد.

البته بازی‌های باقی مانده تا پایان نیم فصل، می‌تواند باعث عبور سه تیم، از میانگین 2 امتیاز از هر بازی شود. استقلال هفته آخر نیم فصل در صورت پیروزی مقابل شاهین هم از میانگین 2 امتیاز از هر بازی عبور نخواهد کرد اما پرسپولیس، پدیده و سپاهان، در صورت بردن دو بازی باقی مانده‌شان شانس رسیدن به این میانگین را دارند. پرسپولیس با دو بازی روبروی سایپا و نساجی در تهران،‌ شانس بالاتری از بقیه دارد و دو تیم دیگر، هر کدام باید یک بازی سخت در خانه حریف برگزار کنند. سپاهان در آبادان روبروی صنعت نفت قرار می‌گیرد و شهرخودرو در تبریز، مهمان تراکتورسازی خواهد بود.

آخرین باری که صدرنشین نیم فصل کمتر از 30 امتیاز گرفت، به لیگ چهاردهم و تراکتور 28 امتیازی مربوط می‌شود. فصلی که تا هفته آخر هم، سه تیم مدعی داشت و با میانگین امتیازاتی پایین‌تر از استانداردهای لیگ تمام شد. اتفاقی که احتمال تکرار آن در این فصل هم هست و شاید، باز هم نیم فصل با یک صدرنشینی نه چندان مقتدرانه به پایان برسد.

نود

۹    
آی اسپورت
2019-12-11 18:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر