فهرست
استقلال در به‎ درترین تیم لیگ برتر!
استقلال در به‎ درترین تیم لیگ برتر!

استقلال در به‎ درترین تیم لیگ برتر!

آی اسپورت - شاگردان محمود فکری از روزهای پیش از شروع فصل تا امروز در زمین‌های شماره ۲ آزادی، مجموعه ورزشی انقلاب، زمین نفت تهرانسر، ورزشگاه راه‌آهن در اکباتان، کمپ تیم‌های ملی، سالن بدنسازی آکادمی کمیته ملی المپیک، چمن مصنوعی آکادمی کمیته ملی المپیک و هر جایی که بتوانند تمرین می‌کنند!

این وضعیت تیمی است که تا کمتر از دو ماه دیگر باید به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا شرکت کند و در گروه مرگ (C) روبه‌روی الدحیل، الاهلی و الشرطه به زمین برود. این داستان تیمی است که چندی قبل سازمان زمین شهری و ثبت اسناد سند دو زمین مجموعه ورزشی مرغوبکار و کمپ زنده‌یاد ناصر حجازی را به نام باشگاه استقلال سند زد و الان جدا از ورزشگاه امام رضا (ع) که زمین چمن مصنوعی دارد، دو استادیوم دیگر هم در اختیار استقلالی‌هاست ولی این تیم همچون کولی‌های بی‌جا و مکان هر بار در یک گوشه از تهران بزرگ روی زمین‌هایی با شرایط مصنوعی و طبیعی تمرین می‌کند. یک روز روی شیشه خرده و سرامیک شکسته تمرین می‌کند و روزی دیگر روی چمن مصنوعی که احتمال مصدومیت بازیکن را بالا می‌برد.

سؤالی که باید از کادر مدیریتی باشگاه استقلال پرسید، این است که چرا به اندازه یک بازیکن معمولی برای زمین کمپ ناصر حجازی هزینه نمی‌کنند تا یک زمین خوب و همیشگی را برای استقلال در اختیار کادر فنی قرار بدهند؟ غیر از این است که بدون زهکشی و با شرایط چمن معمولی می‌توان با هزینه‌ای در حدود ۲ میلیارد تومان و شاید کمتر چمن، رختکن‌ها و سکوهای این کمپ را به وضعیت قابل استفاده درآورد؟ غیر از این است که باشگاه در کنار ۱۶، ۱۷ بازیکنی که قراردادهای میلیاردی دارند یک بازیکن دیگر را هم به حساب بیاورد و هزینه‌اش را یک بار برای همیشه خرج زمین کند تا دیگر دغدغه زمین تمرینی نداشته باشد؟ چمنی که با هزینه‌ای کمتر از ۵ میلیارد تومان می‌توان آن را زهکشی هم کرد و دیگر دغدغه بارندگی و برف را هم نداشت! چرا نساجی مازندران می‌تواند زمین ورزشگاه کارگران را برای یک سال اجاره کند؟ چطور مس رفسنجان زمین پژوهشکده نفت تهران را برای یک فصل در اختیار دارد؟ مگر پرسپولیس ورزشگاه شهیدکاظمی را در اختیار ندارد؟ چطور است که این تیم‌ها به اضافه بقیه ۱۵ تیم لیگ برتری همگی زمین دارند ولی فقط استقلال است که زمین ندارد؟

چرا وزارت ورزش یقه امیرحسین فتحی را نمی‌گیرد که با چه حقی زمین کمپ ناصر حجازی را به مدت ۳ سال اجاره داده است؟ مگر ارث پدری‌اش بوده است؟ چرا یقه مدیران باشگاه را نمی‌گیرد که اگر دارند ۷ میلیارد، ۸ میلیارد برای برخی بازیکنان که ارزش‌شان دو میلیارد هم نیست، چرا برای زمینی که با هزار مشکل سندش را به نامش زدند، هزینه نمی‌کنند؟

یک‌بار برای همیشه به داد این تیم برسید که اینقدر دربدر و بی‌خانمان نباشد. این مطالب را درباره پرافتخارترین تیم ایران در آسیا نوشتیم!

 

خبر ورزشی 

۶ ۴  
آی اسپورت
2021-02-20 13:15:00
نظر دهید

۴ نظر
حسین
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹، ۲۰:۰۳
پر افتخار ترین تیم آسیادر ایران استقلال نیست حاجی :d
اف سی دوپینگ
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹، ۲۰:۱۱
یه مشت بنگی بیشرف جم شدن تو رسانه ها واسه اف سی بنگ نوحه میخوننو سینه میزنن!اون موقع که کاظمیو دادن
پرسپولیس مخروبه ای بیش نبود.
۳
Hos
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹، ۲۰:۴۶
یه ‌روزی این دولتم میره برمیگردین جایگاه قبلی تون انگار این تیم شوهر ننشونه انقد حاشیه بوجود میارن
۵
تاج
يكشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹، ۱۳:۰۲
پر افتخارترین تیم ایران در آسیا پرسپولیسه با صفر قهرمانی در آسیا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر