فهرست
سانه و سیتی: راهی جز جدایی نیست؟
سانه و سیتی: راهی جز جدایی نیست؟

سانه و سیتی: راهی جز جدایی نیست؟

آی‌اسپورت – اگر این سوال برایتان مطرح شده که چرا لیروی سانه این روزها کمتر در ترکیب اصلی منچستر سیتی قرار می‌گیرد، پاسخش را می‌توانید در فهرست نهایی کاندیداهای بهترین بازیکن سال لیگ برتر پیدا کنید، فهرستی که در آن نام رحیم استرلینگ و برناردو سیلوا دیده می‌شود.

استرلینگ و سیلوا دوتا از کلیدی‌ترین مهره‌های پپ گواردیولا در راه دفاع از عنوان قهرمانی لیگ بوده‌اند و با گل‌ها و پاس گل‌های خودشان سیتی را تا نزدیک این دستاورد بزرگ پیش برده‌اند. چهار پیروزی در چهار بازی باقی مانده، بدون توجه به نتایج لیورپول، سیتیزن‌ها را برای دومین سال پیاپی به عنوان قهرمان انگلیس معرفی خواهد کرد.

خبر خوب برای پپ تمدید قرارداد استرلینگ و سیلوا و اکثر نیروهای هجومی دیگر تیم است، به جز البته سانه. سانه در پاییز و زمستان یکی از بازیکنان روی فرم سیتی بود، اما در هفته‌های اخیر به نظر می‌رسد گواردیولا اعتمادش به وینگر آلمانی‌اش را از دست داده، حداقل برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی در بازی‌های بزرگ.

سیتی تا همین هفته پیش برای فتح چهارگانه‌ای تاریخی می‌جنگید، رویایی که با حذف برابر تاتنهام در چمپیونز لیگ بر باد رفت. بازی‌های کلیدی سیتی در راه رسیدن به این افتخار، در لیگ برابر چلسی، آرسنال و تاتنهام بود، بازی‌هایی در هیچکدام از آن‌ها سانه از ابتدا به زمین نرفت. پدیده سابق شالکه حتی در نیمه نهایی اف‌ای کاپ برابر برایتون هم نیمکت‌نشین بود، درست مثل وضعیتی که در فینال کارابائو کاپ (جام اتحادیه) برابر چلسی، در ومبلی داشت.

وقتی مشخص شد برناردو به دلیل مصدومیت به بازی رفت مقابل اسپرز در چمپیونز لیگ نمی‌رسد، به نظر می‌رسید دیگر نوبت بازگشت سانه به ترکیب اصلی رسیده. اما گواردیولا ترجیح داد ریاض مارز را از ابتدا به زمین بفرستد، نکته‌ای که باعث تعجب خیلی‌ها شد. در نهایت سانه در کل دو بازی رفت و برگشت برابر شاگردان موریسیو پوچتینو تنها ۱۰ دقیقه در زمین حاضر بود. او در دقایقی که در بازی برگشت به زمین رفت بعد هجومی تیمش را افزایش داد، اما به اندازه کافی فرصت پیدا نکرد تا برای زدن گل صعودبخش سیتی موثرتر از این باشد.

به همین خاطر است که حالا آینده سانه در سیتی با شک و تردیدهای زیادی مواجه شده. قرارداد فعلی او سال ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد و با اینکه باشگاه اعلام کرده از تمدید این قرارداد اطمینان دارد، معلوم نیست رابطه سانه و پپ به کجا بکشد. استرلینگ و سیلوا تقریبا هم سن و سالِ سانه هستند و فصل به فصل بهتر و بهتر می‌شوند. در ضمن خبر از خرید یک نیروی هجومی دیگر، به نام ژوائو فیلیکس، پدیده ۱۹ ساله بنفیکا هم به گوش می‌رسد. بدین ترتیب از منظر سانه کاملا منطقی به نظر می‌رسد که آینده خودش را جایی غیر از اتحاد ببیند.

سانه البته در هفته‌های اخیر، در بازی‌های ساده‌تر، در ترکیب اصلی سیتی قرار گرفته، بازی‌هایی از جمله برابر اورتون، وستهم، کاردیف و کریستال پالاس. اما بازی‌ای که شاید شک و تردیدهای پپ نسبت به سانه را پدید آورد، شکست برابر نیوکاسل بود،نتیجه‌ای که اگر لغزش‌های خود لیورپول در ماه ژانویه نبود، ممکن بود کورس قهرمانی را زودتر از این‌ها به پایان می‌برد.

دربی منچستر، امشب در اولدترافورد، مهمترین بازی باقی مانده تا پایان این فصل از لیگ برتر است، جدالی که قابلیت تعیین سرنوشت قهرمانی را تا حدی بسیار زیاد دارد. اگر سیتی امشب هت‌تریک پیروزی‌هایش در اولدترافورد در سه سال اخیر را کامل کند، برای بدل شدن به تنها تیمی که در یک دهه اخیر موفق به دفاع از عنوان قهرمانی‌اش شده، فقط نیاز به سه پیروزی دیگر برابر برنلی، لستر سیتی و برایتون خواهد داشت. پس هیچ شک و تردیدی در باب جذابیت جدال امشب نیست. هرچند چنین اطمینانی نسبت به نقش سانه در این بازی بزرگ وجود ندارد.

۷    
آی اسپورت
2019-04-24 11:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر