فهرست
فرصتی برای رستگاری پوگبا
فرصتی برای رستگاری پوگبا

فرصتی برای رستگاری پوگبا

آی‌اسپورت – پل پوگبا امشب فرصتی برای رستگاری دارد، نه به جبران نمایش ضعیفش هفته‌ی پیش مقابل وست‌بروم، بلکه برای پاک کردن تصویری که از خودش در جدال مقابل تاتنهام در ژانویه‌ی امسال به جا گذاشت، تصویری که شک و تردیدهایی جدی در موردش پدید آورد.

یونایتد 31 ژانویه در حالی پا به ومبلی گذاشت که پنج بازی پیاپی‌اش را برده بود. اما تنها 11 ثانیه طول کشید که دروازه‌ی داوید دخئا مقابل میزبان لندنی باز شود و از همین لحظه به بعد بود که یونایتد حرفی برای گفتن برابر تاتنهام نداشت. این بازی به نوعی نماد و نمونه‌ای از کل فصل یونایتد بود، روندی خوب پیش گرفتن که به ناگاه با شکستی غیر قابل توضیح پاره می‌شود.

البته که باختن به تاتنهام تفاوت زیادی با شکست در زمین هادرزفیلد و نیوکاسل، بلایی که این فصل سر شاگردان ژوزه مورینیو آمد دارد، اما با توجه اینکه یونایتد تا پیش از این بازی تاتنهام را در اولدترافورد و آرسنال را در امیریتس شکست داده بود، امیدی برای هوادارانش پدید آمده بود که این بار به سادگی در خانه‌ی اسپرز زانو نزنند، امیدی که البته واهی بود.

پوگبا در این بازی بعد از یک ساعت از زمین بیرون کشیده شد، چون در جدال با موسا دمبله، اریک دایر و کریستین اریکسون کاملا کم آورده بود. خیلی از صندلی‌های هواداران یونایتد هم قبل از سوت پایان خالی شده بود، هوادارانی که حالشان از نمایش تیم‌شان به هم خورده بود.

حالا سه ماه از این بازی گذشته اما رابطه‌ی بین مورینیو و پوگبا همچنان حل نشده باقی مانده. قطعا همکاری این دو به نفع تیم و هدف بزرگ‌تری است که در ذهن دارند. اگر پوگبا خوب بازی کند هم به تیمش، هم به مربی‌اش و هم به وجهه خودش کمک زیادی می‌کند. اما اگر نمایش او در زمین قابل قبول نباشد، مثل هر بازیکن دیگری، باید تعویض شود.

خود هواداران یونایتد هم هنوز جواب این سوال را پیدا نکرده‌اند که بهترین پست پوگبا در زمین کجاست. نمایش وحشتناک او مقابل تاتنهام در شرایطی شکل گرفت که مورینیو ازش خواسته بود به عنوان یکی از دو هافبک دفاعی کنار نمانیا ماتیچ بازی کند. اما وقتی پوگبا مقابل اورتون یک پست جلوتر بازی کرد نمایشی بسیار موثرتر داشت. البته که کیفیت اورتون با تاتنهام قابل مقایسه نیست.

پوگبا بدون شک تمام کیفیات لازم برای بدل شدن به بهترین هافبک دنیا را دارد، اما مسئله اینجاست که او در 25 سالگی هنوز حتی نزدیک این سطح هم نشده. اگرچه در این میان لحظات و بازی‌هایی هم بودند که گوشه نظری به این آینده محتمل انداخته‌اند. هواداران یونایتد آرزویشان این است که پوگبا بدل به بازیکنی بشود که سرنوشت بازی‌ها را یک‌تنه عوض می‌کند، مثل کاری که در پیروزی یونایتد در خانه سیتی انجام داد.

نکته‌ای که البته در بحث پوگبا نادیده گرفته می‌شود آمار 10 پاس گل او در تنها 23 بازی لیگ است. شاید دلیل این بی توجهی این باشد که پوگبا گل ساختن برای هم‌تیمی‌هایش را خیلی ساده جلوه می‌دهد. گلی که روملو لوکاکو همین چند روز پیش مقابل بورنموس زد نمونه‌ی بارز این وضعیت بود (در ضمن این 27اُمین گل لوکاکو در این فصل برای یونایتد بود، فقط یکی کمتر از مجموع گل‌هایی که زلاتان ابراهیموویچ فصل پیش زد، که نشان می‌دهد لوکاکو چقدر خوب در تیم جا افتاده و زلاتان چقدر فوق‌العاده بوده).

یکی از دلایل نمایش خوب پوگبا مقابل بورنموس حضور آندر هررای جنگنده و خستگی‌ناپذیر بود. هررا پاس گل اول را خودش عالی به کریس اسمالینگ رساند و آغازگر حرکتی بود که در نهایت به گل دوم هم منجر شد. با اینکه به وضوح قرار گرفتن هررا در ترکیب اصلی کمک زیادی به پوگبا می‌کند و بار مسئولیت دفاعی را تا حد زیادی از روی دوشش بر می‌دارد، اما هافبک بی سر و صدای اسپانیایی یونایتد این فصل فقط در 10تا از بازی‌های لیگ برتر از ابتدا به زمین رفته است.

یونایتد امشب در ومبلی شانس رسیدن به فینال اف‌ای کاپ را دارد. در این راه شاگردان مورینیو، که خودش اعتراف کرده با وجود لیاقت غیر قابل انکار سیتی برای فتح لیگ، تیمش باید حالا 10 امتیاز بیشتر در جدول داشت، باید از سد تاتنهامی بگذرند که عملا در خانه خودش بازی می‌کند. با این وجود نیمی از صندلی‌های ومبلی امشب از آن هواداران یونایتد خواهد بود، هوادارانی که می‌دانند تنها با نمایشی درجه یک از پوگبا و هم‌تیمی‌هایش امکان غلبه بر تاتنهام وجود خواهد داشت.

۷    
آی اسپورت
2018-04-21 11:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر