فهرست
چرا توخل فصل بعد سرمربی پاری‌سن‌ژرمن نیست؟
چرا توخل فصل بعد سرمربی پاری‌سن‌ژرمن نیست؟

چرا توخل فصل بعد سرمربی پاری‌سن‌ژرمن نیست؟

آی اسپورت - توماس توخل آلمانی یکی از سرمربیان جوان و صاحب سبک فوتبال است که دو فصلی می‌شود هدایت پاری‌سن‌ژرمن در فرانسه را به‌عهده گرفته است. او که پیش از این در دورتموند برای خودش نام و نشانی به دست آورده بود بعد از اختلاف نظر با مدیریت باشگاه قید ماندن در جمع زرد‌های آلمانی را زد و کمی بعد چمدان‌هایش را بست و راهی پایتخت فرانسه شد. البته در روز‌هایی که نام سرمربیان مطرح‌تری برای پی‌اس‌جی سر زبان‌ها افتاده بود دیدار یکی از اعضای بلندپایه قطر، مالک باشگاه پاری‌سن‌ژرمن، با توخل در سفارت قطر در آلمان همه‌چیز را عوض کرد و این سرمربی جوان را به فرانسه کشاند. حالا، اما با وجود اینکه توخل قراردادش را تا سال ۲۰۲۱ با پی‌اس‌جی تمدید کرده بعید به نظر می‌رسد او سال آینده هم هدایت این تیم را به عهده داشته باشد. در زیر به ۴ دلیل اشاره شده که چرا توخل فصل بعد در این تیم ماندنی نیست.

 توخل خواهان زیاد دارد

با وجود سن و سال و شاید تجربه کمی که در عرصه مربیگری داشت خیلی زود تیم‌های مطرح و سرشناس اروپایی برای داشتنش صف کشیدند. از منچستریونایتد و بارسلونا به عنوان دو تیم بزرگی نام برده می‌شد که می‌خواهند توخل را به عنوان سرمربی‌شان معرفی کنند و هنوز هم این شایعه به پایان نرسیده، چون جایگاه هر دو مربی در تیم‌های‌شان متزلزل به‌نظر می‌رسد. از این گذشته، بایرن‌مونیخ هم به این فهرست اضافه شده. ژرمن‌ها علاقه زیادی دارند توماس ۴۶ ساله را به آلمان برگردانند و این بار روی نیمکت بایرن‌مونیخ بنشانند.

 مربیان بزرگ بیکار

شاید این تصور به وجود بیاید که چرا پاری‌سن‌ژرمن باید مربی‌ای را از دست بدهد که این همه مشتری در اروپا دارد؟ یکی از دلایلش وجود مربیان بزرگ و بیکار در فوتبال است. نام بزرگی که درباره پی‌اس‌جی به گوش می‌رسد ژوزه مورینیو است، سرمربی پرتغالی و سابق یونایتد که بعد از اخراج از این باشگاه هنوز بدون تیم مانده، بار‌ها علاقه اش را برای هدایت تیمی مثل پی‌اس‌جی نشان داده است. البته مورینیو تنها اسمی نیست که برای پاریسی‌ها جذاب است. در کنار او باید به ماسیمیلیانو آلگری هم اشاره شود. نام این مربی از زمانی که لئوناردو به عنوان مدیر ورزشی پاریسی‌ها انتخاب شده مدام به گوش می‌رسد. آلگری هم از زمانی که با یوونتوس قطع همکاری کرده بدون تیم مانده و خارج از گود است. پس پاری‌سن‌ژرمن در صورت از دست دادن توخل می‌تواند شکاری به همان بزرگی و یا شاید بزرگ‌تر هم داشته باشد.

 ارتباط لئوناردو - توخل

پرواضح است که لئوناردو طرفدار سرسخت توماس توخل نیست. از زمانی که این اسطوره برزیلی به پی‌اس‌جی برگشته همواره دلایلی برای نشان دادن ضعف مربی داشته است. او بار‌ها با حرف‌هایش اشاره‌ای به جایگاه متزلزل سرمربی این روز‌های پاریس داشته است. با وجود تمدید قرارداد توخل، از زمانی که لئوناردو از راه رسیده این علاقه به تداوم همکاری رنگ باخته است. به نظر می‌رسد هرچه بیشتر به انتهای فصل برسیم این عدم علاقه بیشتر و بیشتر مشهود شود.

 جایی برای اشتباه نیست

توماس توخل برای اولین فصل حضورش در پاری‌سن‌ژرمن مسئولان باشگاه را ناامید کرد. او فقط توانست لیگ یک فرانسه را به دست بیاورد. در لیگ قهرمانان اروپا که مهمترین هدف پاریسی‌هاست تیم توخل در یک‌هشتم نهایی برابر تیم ضعیف شده منچستریونایتد شکست خورد و ازگردونه بازی‌ها کنار رفت. حالا و با توجه به سرنوشت سرمربیان قبلی پاریس در عصر قطری‌ها می‌شود به این موضوع پی برد که توخل در لیگ قهرمانان اروپا جای ذره‌ای اشتباه ندارد. اگر او نتواند تیم را به جایگاهی که هدف مسئولان باشگاه در لیگ قهرمانان اروپاست برساند، باید چمدان‌هایش را ببنند و برود. توخل می‌تواند از اتفاقی که برای اونای امری رخ داده درس عبرت بگیرد و به راحتی اجازه ندهد سرنوشت پاری‌سن‌ژرمن در لیگ قهرمانان اروپا با آینده اش گره بخورد. هرچند که البته سبک کاری این دو مربی اساساً شباهتی با هم ندارد. توخل می‌تواند از همین حالا خیالش راحت باشد اگر از پاریس برود روی نیمکت تیم بزرگتری خواهد نشست.

 

خبر ورزشی 

۲    
آی اسپورت
2019-11-13 09:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر