فهرست
چرا پرسپولیس به لیگ شیلی اشاره کرد؟
چرا پرسپولیس به لیگ شیلی اشاره کرد؟

چرا پرسپولیس به لیگ شیلی اشاره کرد؟

آی اسپورت – شب گذشته باشگاه پرسپولیس در بیانیه‌ای نسبت به صحبت های مسئولان تیم های مختلف واکنش نشان داد که در پایان آن یک نکته جالب قرار داشت. جایی که سرخ‌ها نوشتند: بدیهی است که باشگاه پرسپولیس سلامتی مردم را بر هر مسئله دیگری ارجح می‌دارد و از تصمیمی که بر اساس قواعد بین المللی گرفته شود، حمایت خواهد کرد اما شاید لازم باشد همه این را بدانند که پس از تعطیلی فصل 2018-19 لیگ شیلی در میانه راه، 6 بازی پایانی هنوز دست نخورده باقی هستند و باوجود شروع فصل جدید، لیگ گذشته نیمه تمام و بدون قهرمان به پایان نرسیده و بازی های بعدی نیز برگزار خواهند شد؛ پس چه بهتر که ما هم در ایران فارغ از هر تصمیم عجولانه و اشتباهی، منتظر فرصت برای آغاز دوباره بازی‌ها بمانیم.

اشاره‌ای که در این بخش از بیانیه به لیگ شیلی شده، نکته قابل توجهی است. در ماه اکتبر و پس از آغاز اعتراضات در شیلی، لیگ این کشور که همچون ایران ۱۶ تیمی است، در فاصله شش هفته تا پایان تعطیل شد. آن هم در شرایطی که تیم کاتولیکا با ۱۳ امتیاز اختلاف نسبت به کولو-کولو در صدر جدول داشت؛ مشابه اتفاقی که حالا به شکل دیگری در ایران رخ داده است.

حالا لیگ برتر خلیج فارس در حالی که پرسپولیس را با اختلافی ۱۰ امتیاز در صدر جدول دارد، در فاصله ۹ هفته تا پایان به خاطر کرونا به تعطیلی کشانده شده و جنجال درباره قهرمان رقابت ها به وجود آمده است؛ عده‌ای اعتقاد دارند که لیگ باید بدون قهرمان رها شود و عده دیگر که بین خود اختلافات گسترده‌ای دارند و البته بخشی از جامعه فوتبال ایران که همچون اداره‌کنندگان لیگ شیلی، بر این عقیده استوارند که امکان از سرگیری لیگ در آینده وجود دارد. به نظر می‌رسد باشگاه پرسپولیس نیز در گروه سوم قرار می‌گیرند.

سال پیش شیلیایی تصمیم گرفتند که بدون پایان لیگ ۲۰۱۹، فصل جدید را آغاز کنند و انجام شش بازی دیگر را بعد موکول کردند. حالا ۷ بازی از لیگ جدید این کشور گذشته و قرار است در مورد فصل گذشته تصمیم گیری شود. این در حالی است که البته باتوجه به فرصت احتمالی در خرداد یا تیر، امکان برگزاری ۹ هفته لیگ شاید در این دو ماه وجود داشته باشد و مسئولان سازمان لیگ بتوانند در این فرصت بازی ها را از سر بگیرند. اما حتی در غیر این صورت نیز الگوی شیلی، راهی است که به عنوان یک گزینه قابل بررسی است.

 

ورزش سه 

۱ ۲  
آی اسپورت
2020-04-09 12:20:00
نظر دهید

۲ نظر
اصفهانی
پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹، ۱۲:۲۸
لیگ شیلی. حالا چرا با اون مقایسه میکنید چرا با ایتالیا یا انگلیس مقایسه نکنیم. لیورپول با 25 امتیاز اوله حالا گفتن اگه ما را قهرمان نکنند مهم نیست سال بعد قهرمانی میاریم. ایتالیا یوونتوس گفته ما این قهرمانی را نمیخواهیم. اسپانیا گفته تا بازیها تمام نشده به کسی قهرمانی نمیدیم
۶
ارس
پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹، ۱۴:۳۹
برای اصفهانی
در لیگ ایتالیا و اسپانیا و انگلیس، طرفداران و مدیران رقیب هم شعور دارند و دائم حرف مفت نمی زنن
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر