فهرست
پرسپولیس کالدرون بهتر است یا برانکو؟
پرسپولیس کالدرون بهتر است یا برانکو؟

پرسپولیس کالدرون بهتر است یا برانکو؟

آی‌اسپورت-  با جدایی برانکو ایوانکوویچ و آمدن گابریل کالدرون به پرسپولیس، هواداران و پیشکسوتان این تیم منتظر بودند تا با حضور مربی آرژانتینی، روند خوب تیمشان ادامه یابد. پرسپولیس برانکو در چهار فصل قبلی، یک نایب قهرمانی و سه قهرمانی لیگ برتر به دست آورد. به این افتخارات باید قهرمانی در جام حذفی و نایب قهرمانی آسیا را هم اضافه کرد. همین افتخارات این روزها کار را به حدی برای کالدرون سخت کرده که در هفته ششم، زمزمه‌های نارضایتی هواداران از عملکردش شنیده شود. با این  حال باید پذیرفت که کالدرون فقط شش هفته در لیگ و یک بازی در جام حذفی به طور رسمی سرمربی پرسپولیس بوده و با این هفت بازی نمی‌توان توصیف دقیقی از توانایی‌های فنی او ارائه کرد.

برانکو ایوانکوویچ پر افتخار تمرین مربی خارجی پرسپولیس است اما همین مربی که روزهای رویایی را برای هواداران این تیم ساخت، در هفته‌های نخست مربیگری‌اش در پرسپولیس، نتایج خوبی نمی‌گرفت. بررسی حال این روزهای پرسپولیس، با شش هفته ابتدایی لیگ پانزدهم که برانکو تازه کارش را شروع کرده بود، نشان می‌دهد تیم حال حاضر کالدرون به مراتب بهتر از تیم آن روزهای برانکو نتیجه گرفته است.

پرسپولیس هفته اول لیگ پانزدهم، میزبان پدیده (شهر خودرو) مشهد بود و در نهایت هم برابر این تیم مشهدی به تساوی ۲ بر ۲ رسید تا با کسب یک امتیاز کار را شروع کند. در آن دیدار علیپور و هادی نوروزی برای پرسپولیس گلزنی کردند. تیم برانکو در ادامه برابر میزبانش استقلال خوزستان تن به شکست ۲ بر یک داد و سپس در اصفهان برابر سپاهان ۴ بر ۲ شکست خورد. شکست ۲ بر یک در ورزشگاه آزادی برابر ذوب‌آهن باعث شد پرسپولیس آن روزها با مربی کروات خود از مجموع چهار بازی فقط یک امتیاز در جدول داشته باشد.

پرسپولیس برانکو که به نوعی در بحران ابتدای فصل قرار گرفته بود در اهواز با دو گل طارمی برابر فولاد، ۲ بر صفر به پیروزی رسید اما در هفته بعد از آن مقابل سایپا در ورزشگاه آزادی شکست ۲ بر یک را تجربه کرد تا تیم پر طرفدار تهرانی، از مجموع شش بازی فقط چهار امتیاز داشته باشد.

در آن فصل از میان رقبایی که پرسپولیس را در شش هفته نخست شکست داده بودند، استقلال خوزستان به قهرمانی رسید و ذوب‌آهن ششم، سایپا هشتم، پدیده دهم و سپاهان هم یازدهم شد. البته تیم برانکو هم که در روزهای ابتدایی نتایج خوبی نگرفته بود در انتهای فصل، به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به رقیب خوزستانی، نایب قهرمان شد.

پرسپولیس کالدرون بهتر از پرسپولیس برانکو

پرسپولیس در شش هفته ابتدایی لیگ پانزدهم، در حالی که رقبای چندان قدرتمندی روبروی خود نمی‌دید فقط چهار امتیاز به دست آورده بود اما در مقابل تیم کالدرون که با رقبایی همچون سپاهان، شهر خودرو، تراکتور و استقلال بازی کرده، بعد از گذشت شش هفته، ٩ امتیاز دارد. همین مقایسه ساده نشان می‌دهد که تیم کالدرون تا امروز ضعیف‌تر از تیم تحت هدایت مربی کروات نتیجه نگرفته است و حتی عملکرد بهتری داشته است.

با این شرایط شاید بهتر باشد، پیشکسوتان و هواداران تیم قرمز پوش پایتخت، با آرامش، به کادر فنی جدید تیمشان بیشتر فرصت دهند تا شاید این کادر بتواند روزهای رویایی سه فصل اخیر را دوباره تکرار کند.

 

۹ ۲  
آی اسپورت
2019-10-07 06:02:00
نظر دهید

۲ نظر
سعید
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸، ۰۷:۴۳
هواداران پرسپولیس حتما از کالدرون بطور کامل حمایت میکنند و همچنین با حضور در مسابقات و دادن روحیه و تشویق بی امان بازیکنان از تیمشان حماسه پرسپولیس زلزله رو بوجود میارن . کیسه ، شله و ترتر هم با اون هزیه های گزاف و انجام حرکات مافیایی بایستی حاشیه سازی در پرسپولیس رو به گور ببرن .
۵
مدرسان پژوهش
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸، ۱۳:۳۵
از شما بعیده اینطور تحلیل کردن تک بعدی؟!! چون فقط میانگین امتیازی بیشتر بوده پس باید رای به بهتر بودن کل موضوع بدیم؟ برانکو اقعا بدنسازی درستی داشت ولی امسال بازیکنا عملا نیمه دوم وا میدن- برانکو حاشیه هارو مدیریت میکرد ولی این اقای کالدرون خودش داره با مصاحبه ایجاد حاشیه میکنه- تیم برانکو اون فصلی که شما ازش صحبت میکنید بازی های خوبی رو به نمایش میذاشت ولی امسال تیم عملا ناقص بازی میکنه. برانکو واقعا به باشگاه تعصب داشت- حتی در مورد بازیکنایی مثل رضاییان و مسلمان خیلی با احتیاط و با احترام حرف میزد- ولی کالدرون رو ببینید در مورد سید جلال چقدر بد صحبت کرده یا در مورد جونیور- حاا سید جلال فرضا خودشو به مصدومیت زده قبول، چرا دیگه خرید خودش جونیور رو زیر سوال میبره؟ این یعنی گل بخودی- این یعنی پنالتی دادن. این یعنی تضعیف خودی- قصد بولد کردن برانکو رو ندارم، برانکو هم طبیعتا مثل هر ادمی معایبی داره، ولی میتونست سالهای سال برای پرسپولیس بمونه و مربیگری کنه مثل فرگوسن منچستر. اونقدر که توی ایران فضای رانتی وجود داره از قدرت گرفتن برانکو ترسیدن و اجازه ندادن کارشو پی بگیره. چرا؟ چون منافع خودشون در خطر بود.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر