فهرست
لايک روز: تیمی برای تمام ایران
لايک روز: تیمی برای تمام ایران

لايک روز: تیمی برای تمام ایران

آی‌اسپورت- فروش رفتن همه بلیت‌های سالن آزادی برای آخرین دیدارهای تیم ملی والیبال در لیگ جهانی، به دغدغه‌ای جدی برای والیبال ایران تبدیل شده بود. در آستانه هر کدام از سه مسابقه، بخشی از بلیت‌ها هنوز در سامانه اینترنتی موجود بودند و در نهایت به نظر می‌رسید پر شدن ظرفیت ورزشگاه، از راه‌هایی به جز  فروش مستقیم بلیت حاصل شده است. نمایش‌های نه چندان امیدوارکننده تیم کولاکوویچ در لیگ جهانی و رفتار چند ستاره ملی‌پوش، تردیدهایی برای پرداخت قیمت نجومی بلیت و حضور در ورزشگاه برای مردم به وجود آورده بود.  در انتخابی جام جهانی در اردبیل اما تماشاگران ساعت‌ها قبل از برگزاری هر مسابقه برای تماشای تیم ملی در استادیوم رضازاده حاضر می‌شوند. این مسابقات در قیاس با لیگ جهانی از اهمیت به مراتب کم‌تری برخوردار است و پیش‌بینی همه نتایج تیم ملی در آن کاملا ساده به نظر می‌رسد اما هیجان میزبانی از تیم ملی، اردبیلی‌ها را برای حضور پرشور و پرشمار در ورزشگاه ترغیب می‌کند.

 ایران تا امروز دو مسابقه در این تورنمنت برگزار كرده و هر دو حریف‌اش را بدون دردسر از پیش رو برداشته است. استقبال قابل‌توجه اردبیلی‌ها از پسران كولاكوویچ، انگیزه ایران را برای جدی‌گرفتن هر مسابقه و از دست ندادن ست در مقابل رقبا، به اوج رسانده است. اردبیلی‌ها از همه ظرفیت‌شان برای تشویق این تیم استفاده می‌كنند. چرا كه حالا دیگر باور دارند كه تیم ملی والیبال تنها متعلق به پایتخت‌نشین‌ها نیست و همه مردم ایران می‌توانند در لذت تماشای این تیم از نزدیك سهیم شوند. پیش از این نیز دیدارهای تیم ملی در شهرهایی مثل ارومیه برگزار شده و انتظار می‌رود این روند همچنان ادامه داشته باشد. بدون تردید برگزاری دیدارهای معتبری مثل لیگ جهانی، به استانداردهای سالن آزادی نیاز دارد اما می‌توان در رقابت‌هایی كم‌اهمیت‌تر مثل انتخابی جهانی، از پتانسیل شهرهای مختلف ایران بهره برد. شهرهایی كه از امكانات كافی برای پذیرایی از ایران و رقبا برخوردار هستند و اشتیاق قابل توجهی برای حمایت از تیم ملی دارند. الگویی كه در این سال‌ها برای والیبال و فوتسال اتفاق افتاده، باید در فوتبال نیز تكرار شود. تیم ملی فوتبال ایران در چند سال گذشته به ندرت دیدارهای تداركاتی‌اش را در داخل كشور برگزار كرده اما اگر قرار به برگزاری چنین دیدارهایی در ایران باشد، چند شهرستان می‌توانند در میزبانی از ایران سنگ تمام بگذارند. كمبود ورزشگاه‌های استاندارد، شرایط برگزاری دیدارهای تیم ملی در بسیاری از نقاط كشور را دشوار می‌كنند اما در همین حال، چندین استادیوم خارج از تهران وجود دارند كه می‌توانند در برگزاری دیدارهای نه چندان حساس تیم ملی، سهیم باشند.

 درست مثل والیبال، تیم ملی فوتبال هم تنها متعلق به تهرانی‌ها نیست. این احساس زمانی شكل خواهد گرفت كه شرایط برای برگزاری دیدارهای دوستانه ایران در شهرهای مختلف فراهم شود. هر چند كه تا امروز، تیم كی‌روش با روابط بین‌الملل استثنایی فدراسیون فوتبال، هنوز در مفهمومی به نام برگزاری بازی دوستانه با مشكل مواجه است.

۴ ۱۰  
آی اسپورت
2017-08-13 15:33:00
نظر دهید

۱۰ نظر
شش تایی شدن تخصص ماست
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۴۶
بر خلاف تبریزیا نمی دونم چرا از اردبیلیا خوشم میاد.
سرور جباروف
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۰۱
اردبیل از هر لحاظ دهات تبریز هم محسوب نمیشه.
۴
ناصر شجاعی
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۰۹
بخاطر رفتار افرادی مثل این بابا که با اسم سرور جباروف کامنت گذاشته.
ورزشگاه امام رضا مشهد
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۴۷
ورزشگاه امام رضا مشهد که به گفته خودشون مدرن ترین ورزشگاه ایرانه خیلی وقته اماده است.چرا بازیهای تیم ملی در مشهد برگزار نمیشه؟؟ حداقل با یک بازی دوستانه تیم ملی افتتاح می شد.نباید که همه بازیها فقط در تهران باشه
امید از تفت
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۳۴
از علم الهدی و رئیسی بپرس.
۲
این هفته
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۴۷
مرده و زنده برای تیم 55555تاییی ها باقی نمی گذاریم.
۳
هر اسمی باشه یکی دیگه کپی می کنه.
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۵۲
خوبیش اینه که اردبیلی ها از فرهنگ تبریزی ها متنفر هستند.
۳ ۲
فرشید یه دقیقه دو باررررررررر
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۰۲
اردبیل از هر لحاظ دهات تبریز هم محسوب نمیشه.
۳
کودکان خرسپولیسی
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۲۹
این آرزو رو که بین شهرهای آذربایجان اختلاف بندازین رو به گور میبرین
۲
قرمز سرخی پور
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۴۰
چرا بازی دوستانه همین انتخابی مگه چشه از این پنج تا بازی هرکدوم تو یک استادیوم خوب برگزار کنن ، درسته از لحاظ استادیوم داغونیم ولی پنج تا استادیوم استاندارد و که دیگه داریم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر