فهرست
کی روش خودکشی نمی کند
کی روش خودکشی نمی کند

کی روش خودکشی نمی کند

آی اسپورت - پس از نمايش درخشان ايران مقابل اسپانيا كه مورد توجه تمامى فوتبال دنيا قرار گرفت ، تیم ملی دوشنبه شب به مصاف پرتغال ديگر تیم قدرتمند این گروه خواهد رفت. پيروزى احتمالی در اين ديدار می تواند یک اتفاق تاریخی در فوتبال کشورمان رقم بزند. با توجه به نمايش ايران مقابل اسپانيا و با توجه به اين مسئله كه ايران تنها براى صعود نياز به پيروزى دارد شايد بعضى از فوتبال دوستان اعتقاد دارند كه ايران بايد استراتژى تيمى خود را تغيير دهد و به مانند بيست دقيقه پايانى مقابل اسپانيا با پرسينگ به خط دفاعى پرتغال و استقرار در زمين اين تيم به دنبال بازى تهاجمى باشد. تاكتيكى كه از نظر من مى تواند به نوعى براى ايران خودكشى محسوب شود. كى روش مطمئنا استراتژى و تاكتيك تيمى خود را تغيير نمى دهد و ايران دقيقا به مانند دو بازى گذشته با سيستمى بسته در اين ديدار به ميدان خواهد رفت.
هيچ مربى صاحب سبكى فلسفه مربيگرى خود را تفيير نمى دهد اما شايد در زمانهايى و برمبناى شرايط بازى با انعطاف پذيرى بسيار ملايمى موجب غافلگيرى حريفان شود. كارى كه ايران در دقايق پايانى مقابل اسپانيا انجام داد و اين تيم را كاملا غافلگير كرد. پرتغال در حال حاضر با اين موضوع آشنايى دارد و اگر ايران بخواهد با اين روش بازى كند هيچ شانسى نخواهد داشت. پرتغال برخلاف اسپانيا اصرارى به بازيسازى از خط دفاعى ندارد و در زمانهايى، از بازى مستقيم استفاده مى كند و حتى نسبت به اسپانيا تنوع تاكتيكى بيشترى هم دارد.
اگر ايران بخواهد از يك سوم دفاعى پرتغال به اين تيم فشار بياورد خط ميانى و دفاعى ايران حتما بايد به مركز زمين متمايل شوند تا حمايت از خط حمله را انجام دهند. در اين صورت فضاى بين پشت خط دفاعى و دروازه بان ايران منطقه اى است كه رونالدو و گويدس با سرعت خارق العاده خود براحتى مى توانند دروازه ايران را تهديد كنند. پرتغال در بازى تركيبى و استفاده از فضاهاى كوچك به مانند اسپانيا نيست اما در بازى فيزيكى و استفاده از ضربات ايستگاهى و همينطور در ارسالها شرايط بهترى دارد. ايران در اين ديدار به مانند دو بازى گذشته به احتمال فراوان با استفاده از ضد حملات سريع به دنبال گلزنى است.با حضور مدافعين بلند قامتى همچون پپه ، فونته و همينطور دروازه بانى همچون پاتريسيو ايران در ضربات ايستگاهى و توپهاى بلند هم تا حدودى نسبت به حريف ضعيف تر است اما در ضد حملات سريع و استفاده از فضاى بين دو مدافع ميانى و سيدريك دفاع راست و گويررو دفاع چپ مى تواند دروازه اين تيم را تهديد كرد. مراكش در بازى گذشته تا حدود زيادى از اين فضاها پرتغال را به دردسرانداخته بود.
مهمترين نگرانى كه مى تواند بروند تيمى ايران تاثير بگذارد شرايط فيزيكى بازيكنان است. تجربه جامهاى جهانى گذشته نشان داده كه ايران در بازى پايانى همواره شرايط مناسبى از لحاظ بدنى نداشته است. مشكلات بدنى و تا حدود زيادى شرايط ناشى از درخشش در بازى دوم موجب مى شود كه بازيكنان ايران در بازى سوم وپايانى فاقد انگيزه و قدرت لازم باشند. جام جهانى ١٩٩٨،٢٠٠٦ و خصوصا ٢٠١٤ برزيل و تقابل با بوسنى نمونه اى آشكار از ضعف ايران در اين شرايط است. كى روش در تمامى مراحل آمادگى به دنبال تقويت قدرت فيزيكى ايران در سه بازى مقدماتى بود كه اميدوارم در اين جام جهانى اين مشكل برطرف شود. مهمترين موضوع انگيزه بازيكنان در اين ديدار است كه نبايد كمتر از تقابل با اسپانيا باشد در غير اين صورت ايران بازى بسيار دشوارترى را نسبت به اسپانيا پيش رو دارد.

 

روزنامه هفت صبح

۲۳ ۱۰  
آی اسپورت
2018-06-23 11:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
حسین
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۳۵
دو هیچ میبریم
مارال
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۳
ایشالا
۸
كامران
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۳۶
ايران1
پرتغال3
اگه نشد از برج ميلاد ميپرم پايين
۶ ۱
مارال
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۳
مرد نیستی اگه نپری!
كامران
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۳۸
ايران 1 پرتغال3 اگه نشد از برج ميلاد ميپرم پايين
۴
ماکان
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۴۰
اگه هدف برد باشه باید طارمی بره جای آزمون(آزمون بشینه رو نیمکت که بعیده بعضیا به برانکو میگن لجباز) و جهانبخش و امیری هم دو طرفش .طارمی خیلی خوب به عمق میزنه و سرعت خوبی هم داره و میتونه حتی پنالتی هم بگیره ،نباید فقط زیر توپ بزنیم اگه بخواد اینجوری بازی کنیم حتما گل خوردیم .قدرت پرتغال کریس رونالدوست که نباید بذاریم نفس بکشه اونوقت شانس برد داریم
۵
مصطفی
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۳۱
زرنگ بازی کی‌روش اینجا نمود پیدا می‌کنه که هفت سال نذاشته با تیم‌های درجه یک دنیا بازی کنیم چون اولا دیگه باخت یک هیچ به این تیمها برای ملت ما افتخار انگیز نبود وثانیا شور و هیجان بازی با تیم‌های بزرگ دنیا مثل حالا فراگیر نبود دوستان خواهشاً نیان بگن تیم‌های بزرگ دنیا با ما بازی نمیکنن فدراسیونی که با بیش از دو میلیون دلار گرونترین کمپ جام جهانی رو رزرو کرده قطعا میتونست با کمتر از این پول بازیهای تدارکاتی بزرگی رو واسمون تدارک ببینه
۳
حمید
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۴۹
ه کامران :
ایشااله که خودتو بندازی
۹
Arash
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۲۸
آقای تقوی، گفتید نمایش درخشان؟؟؟ شما هم از کیروش پول گرفتید؟؟ شما هم اشتباه میکنید! نه تنها شما، بلکه گیگز و اورا و دل بوسکه و هیرو و مارکا و گیلبرتو سیلوا و فرگوسن و دایی و مهدوی کیا و هاشمیان و مهاجرانی اشتباه می کنند! کیروش یا به همه تان پول داده یا همه تان را فریفته یا همه ی شما ها فوتبال نمی فهمید! متاسفم
۳
ژنرال
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۴۶
واقعا در تعجبم چرا هيچ يك از كارشناسان داخل ايران موضوعات تاكتيكى فوتبال را نمى توانند مثل تقوى به اين راحتى توضيح دهند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر