فهرست
میخ آخر سویا بر تابوت لستر؟
میخ آخر سویا بر تابوت لستر؟

میخ آخر سویا بر تابوت لستر؟

آی‎اسپورت – لستر سیتی امسال هم فرصت تاریخ‌سازیِ دیگری دارد. آخرین باری که مدافعِ عنوانِ قهرمانی انگلیس به دسته‌یِ پایین‌تر سقوط کرد به سالِ 1938 و منچستر سیتی بر می‌گردد. حالا که لستر تنها یک امتیاز بیشتر از هال سیتیِ رده‌یِ هجدهمی دارد امکان تکرار چنین رخدادی، به خصوص با توجه به افتِ وحشتناکِ لستر در لیگ، به شدت احساس می‌شود.

اما لستر که این هفته از اف‌ای کاپ هم به دستِ میلوال حذف شد امشب فرصتی برایِ بازگشت به تورنمنتی دارد که شاهد بهترین نمایش‌هایِ این فصل شاگردانِ کلودیو رانیری بوده است. لستر از دورِ گروهیِ چمپیونز لیگ با 13 امتیاز از 18 امتیاز ممکن به عنوانِ تیم اول صعود کرد و تا قبل از شبِ آخر که در دیداریِ تشریفاتی پنج گل از پورتو خورد تنها یک بار در پنج بازی اول دورازه‌اش باز شد.

اما زمانبندیِ بازیِ امشب در زمین سویا به هیچ مناسب لستری‌ها نیست. مدافعِ عنوانِ قهرمانیِ لیگ برتر در هشت بازیِ گذشته‌اش تنها به یک پیروزی رسیده، آن هم در بازیِ تکراریِ اف‌ای کاف، در وقتِ اضافه مقابلِ داربی کانتی. در مقابل لستر با سویایی روبروست که در رده‌یِ سوم لا لیگا قرار دارد و با سبکِ جدیدش به رهبریِ خورخه سامپائولی بدل به یکی از جذاب‌ترین تیم‌هایِ هجومی اروپا شده است.

سویا این فصل در دیدارهایِ خانگی، در جام‌هایِ مختلف، تنها یک بار موفق نشده دروازه‌یِ حریفانش را باز کند. این آمار برایِ لستری که در لیگ تنها سه کلین شیتِ خارج از خانه داشته اصلا خوشایند نیست. در ضمن بینِ تمام تیم‌هایِ این فصل لیگ برتر تنها تیمی که این فصل امتیازاتِ خارج از خانه‌یِ کمتری نسبت لستر (3) گرفته برنلی است (یک).

نکته‌یِ مثبت برای لستر اما اینجاست که سویا هم وضعیتِ دفاعیِ چندان خوبی در لا لیگا نداشته و در بازی‌هایِ خانگیِ این فصل تنها موفق به حفظِ چهار کلین شیت شده است. فوتبالِ هجومی و خطِ دفاعیِ بالایِ مردانِ سامپائولی در این بازی می‌تواند فرصتی به ارائه‌یِ دوباره‌یِ بازیِ مستقیم و ضدحمله‌ایِ لستر بدهد.

با این وجود آمار خط حمله‌یِ لستر در سالِ 2017، جایی که حتی یک گل هم در لیگ نزده‌اند، امیدِ زیادی به هوادارانشان برایِ باز کردنِ دورازه‌یِ حریفِ قدرتمندشان در استادیومِ رامون سانچز پیزخوان نمی‌دهد. جیمی واردی، مردِ اول خطِ حمله‌یِ لسترِ شگفت‌انگیزِ فصل پیش تنها در یکی از 26 بازیِ اخیرِ تیمش گل زده، بازی‌ای که مقابلِ منچستر سیتی هت‌تریک کرد. آمار نگران‌کننده‌تر برایِ واردی این است که او از هفدهم دسامبر بدین سو و بازی مقابل استوک سیتی، حتی یک شوت درونِ چهارچوب هم نداشته است. واردی در پنج حضورش برای لستر در چمپیونز لیگ هم هنوز گلی نزده، و البته خب چه شبی بهتر از امشب برایِ شروعی دوباره.

در مجموع اما با در نظر گرفتنِ تمام شرایط و مقایسه‌یِ فرم اخیر دو تیم، اگر لستر از بازیِ امشب نتیجه بگیرد و حداقل تکلیفِ صعود را تا بازیِ برگشت زنده نگه دارد نیاز به چیزی شبیهِ معجزه دارد.

۲    
آی اسپورت
2017-02-22 13:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر