فهرست
رسمی؛ ایکر کاسیاس از فوتبال خداحافظی کرد
رسمی؛ ایکر کاسیاس از فوتبال خداحافظی کرد

رسمی؛ ایکر کاسیاس از فوتبال خداحافظی کرد

آی اسپورت - ایکر کاسیاس دروازه‌بان 39ساله پورتو که یک سال پیش با مشکل قلبی مواجه شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، امروز رسما اعلام بازنشستگی کرد. او سال پیش مدتی پس از بهبودی نسبی به تمرینات پیش فصل پورتو اضافه شد و گمان می رفت که قصد دارد به فوتبال ادامه دهد ولی از همان ابتدا تردیدهایی در این زمینه وجود داشت. کاسیاس بعد از بازگشت به تمرینات پورتو در توییتر خود نوشته بود:" بازگشت به کار، روز اول" ولی او از تمرین کردن با هم‌تیمی‌های خود خودداری کرد و در تست‌های پزشکی پیش‌فصل این تیم شرکت نکرد چون هنوز دوران نقاهت بعد از عمل جراحی را پشت سر می‌گذاشت.

سپس اعلام شد که کاسیاس به عنوان مشاور مربی در پورتو حضور خواهد داشت و در طول فصل به میدان نخواهد رفت. در نهایت همین اتفاق نیز رخ داد و او بدون اینکه یک بازی انجام دهد، به کارش در پورتو پایان داد. باشگاه پرتغالی توانست قهرمان لیگ و جام حذفی شود و کاسیاس هفته گذشته میهمان افتخاری جشن قهرمانی این تیم بود. گلر اسطوره ای رئال مادرید که سال 2015 به شکلی بد از این تیم جدا شد، زمستان گذشته برای ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام آمادگی کرده بود ولی چندی پیش کاندیداتوری خود را پس گرفت. کاسیاس دوران فوتبال بسیار پرافتخاری را پشت سر گذاشت. او طی 16 فصل، 725 بازی برای رئال انجام داد و با این تیم فاتح 19 جام شد: سه لیگ قهرمانان، سه جام جهانی باشگاه ها، 2 سوپرکاپ اروپا، 5 لالیگا، دو کوپا دل ری، 4 سوپرکاپ اسپانیا

در پرتغال او دو عنوان قهرمانی لیگ، دو جام حذفی و یک سوپرکپ را با پورتو فتح کرد. با پیراهن تیم ملی اسپانیا 167 بازی انجام داد و حاصل کار 1 جام جهانی، دو جام ملت های اروپا بود. او با تیم زیر 20 ساله های اسپانیا هم یک قهرمانی جهان را کسب کرده بود. کاسیاس 5 بار در تیم منتخب سال فیفا قرار گرفت و 5 بار نیز از نگاه اداره امار و تاریخ فوتبال، عنوان بهترین گلر دنیا را به خود اختصاص داد.

     
آی اسپورت
2020-08-04 20:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر