فهرست
فرار از شوک‌های سریالی؛ آرامش پیش از دربی
فرار از شوک‌های سریالی؛ آرامش پیش از دربی

فرار از شوک‌های سریالی؛ آرامش پیش از دربی

آی اسپورت- پرسپولیس توانست تیم با انگیزه نفت را حذف کند و پس از مدتها  از زیر رگبار شوکهای متوالی خارج شود. پیش‌بینی می‌شد برانکو ایوانکوویچ از این دیدار در جهت احیای شرایط روحی تیمش پس از هفته ها مشکل در تیم  استفاده می‌کند.

 مدتها بود که تیم برانکو  نتوانسته بود نمایش قابل قبول دفاعی از خود به جا بگذارد و پرسپولیس در بازیهای خود در برابر سه تیم لیگ برتری  و دو بازی رفت و برگشت در نیمه نهایی لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا  10 گل خورده بود و صاحب دو باخت و دو تساوی و یک پیروزی شده و  تنها 7 گل زده بود.

آمارها برای برانکو روشنگر راه آینده بود  و از این رو سعی کرده بود بهترین  شرایط از بعد حفظ شرایط تدافعی تیم را مهیا سازد . او  خط دفاعی داشت که همه در پستهای تخصصی خود بازی می کردند  اما مشکلات در فاز تهاجی وجود داشت. ماهینی و بشار رسن و انصاری و امیری زوج های کناره زمین پرسپولیس نتوانسته بودند در فاصله زمانی محدود به درک خوبی از هم برسند و شاید  به همین دلیل بود که برانکو ترجیح داد که جای بشار رسن و امیری را عوض کند  تا نزدیکی روحی این بازیکنان با مدافعین پشت سرشان شرایط بهتری را برای تیم مهیا سازد. انصاری زمان زیادی برد تا  شرایط دفاع چپ را که مدتها بود از آن دور بود را دو باره بیابد و صد البته زوج سید جلال و شجاع خلیلی در  این بازی خوب بودند.

اما شاه کلید  قفل برتری پرسپولیس در تغییری بود که برانکو ایوانکوویچ در میانه میدان داد. در میانه میدان ربیع خواه و کمال کامیابی نیا با تداخل  وظایف رو به رو بوده  و از طرفی  مشکل در بازی سازی و انتقال تیم از فاز تدافعی به فاز تهاجمی داشتند . زمانی که برانکو  ربیع خواه را بیرون کشید و سیامک نعمتی را جای او به زمین فرستاد   کمال به پست اصلی خود باز گشت و زوج  تدافعی  تغییر کرده و  زوج تکنیکی و پاسور  رسن و نعمتی ساخته شدند و گوئی پرسپولیس  از فشردگی و بلاتکلیفی میانه میدان  رهایی یافت.

  رسن و نعمتی و منشا و علیپور که امیری و ماهینی هم به آنها اضافه می شدند فصلی نو از تغییر تاکتیکی را به تیمی دادند که مدتها بود به مسلمان و احمد زاده و طارمی عادت کرده بود و با محرومیتها و مصدومیت ها و افت بازیکنان   دچار مشکل شده بود.

پرسپولیس افکار تازه‌ای را در زمین به خصوص در بیست دقیقه پایانی به نمایش گذاشت که می‌توانست  آغازی نو برای پرسپولیس جدید برانکو و رهائی این تیم از شوک‌های متوالی بازی‌های گذشته بود. دربی می تواند تداوم روند تغییرات نیروها  ثابت برای پرسپولیس باشد یا این که برانکو بار دیگر به خاطره های خوب قدیمی دل می‌بندد؟ به انتظار می‌نشینیم.

۱۳ ۱۲  
آی اسپورت
2017-10-21 19:42:00
نظر دهید

۱۲ نظر
حسین
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۴۹
فرار از شوک‌های سریالی با کمک داور
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۳
حیلی معذرت میخوام داور چیکار کرد بسود پرسپولیس؟ جز اینکه با سوتهای الکی جلوی روند رو به رشد بازی رو میگرفت و یه پنالتی غیرممکن رو برعلیه پرسپولیس سوت زد... خواهش میکنم یا نظر ندین یا اگه میخوایید ابراز وجود کنید مثل خیلی از هوادار نماهای خودمون که تو این سایتم کم نیستند منطقی حرف بزنید
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۷
چقدر چندش بود هفتاد دقیقه از بازی تا زمانی که ربیع تو ترکیب بود خدا شاهده پرسپولیس موفق نمیشه شایدم ببره اما لذت نداره .. چون هوادارا دیگه به وجود ثابتش در هر شرایطی خسته شدند و فکر میکنند کاسه ی زیر نیمکاسه است .. بابا بیل یه مدت یخورده بد بازی کرد هوووو شد بیلی رو که محبوب ترین مربیشون یعنی زیدان و یکی از بهترینهای دنیاست بعد این ربیع خواه راحت رو اعصاب رژه میره و یه عده میگن چون نظر پروفسوره نباید چیزی گفت بابا بزرگترین مربیهای دنیا هم گاهی اوقات بر اثر لجبازی و یا پشت پرده تصمیم های غلطی میگیرند که هوادار در چنین موقعهای باید خودشو نشون بده تا مربی فک نکنه این تیم فقط مال خودشه
... ..... کسی که با نام جعلی کامنت میذاره
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۱۳
و ششتقلالی ست و به بازیکنان پرسپولیس توهین میکنه
عه! آقا چرا میخندی?
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۲۰
همین شما نبودی که دیشب گفتی دوچرخه سواران با دو هافبک دفاعی بازی کنند تا ضد حمله نخوردند? برانکو هم دقیقا همین کار رو کرد پس سعی نکنید آدرس های غلط بدید!!!!
ابیدل
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۲۳
خخخخ اخه عزیزم ،حالا خوبه با داوری بردن والا اگر خودشون برده بودن ای اسپرت سکته میکرد از خوشحالی
شش تایی شدن تخصص ماست
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۰۱
دوار یعنی
سریع محکم به چپ
مارال
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۵۵
خخخ آخر عزیزم ، ما که همیشه میبریم مثل شما نیستیم که واس ی برد ذوق مرگ شیم .
در جواب مارال
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۱۳
یعنی نابوووودش کردی هههههه
علی خوشی
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۳۳
يه گل افسايد بود و گل ديگه كه با ضربه پنالتي به دست اومد، پنالتي نبود. حتي سعيد مظفري زاده پرسپوليسي هم إينو إقرار كرد.
ابیدل
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۰۷:۲۵
در جواب مارال جون اخه عزیزم شما همیشه میبرید مخصوصا تو دربی فصل پیش و بازی الهلال خخخخخ اخوی الممنون رو کی تو پیچ الهلال رفت گفت خخخههههتهههههه
آبی فقط استقلال و الهلال
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۴۳
آرامش پیش از دربی رو همیشه داوران سوگلی فدراسیون بهشون تقدیم می کنند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر