فهرست
شروع لیگ، نقطه اختلاف مجیدی و سعادتمند
شروع لیگ، نقطه اختلاف مجیدی و سعادتمند

شروع لیگ، نقطه اختلاف مجیدی و سعادتمند

آی اسپورت - روابط در باشگاه استقلال همواره بر این پایه استوار نبوده که درخواست‌ها از طریق سرمربی به مدیرعامل یا دیگر مسئولان با نامه‌نگاری انجام شود و معمولاً این قبیل ارتباط‌ها با برگزاری نشست‌های دو یا چند نفره قابل طرح بوده (حتی تلفنی) کما اینکه دیدیم در سنوات گذشته نیز مربیان استقلال (حتی خارجی‌ها) با همین رویه با مدیران و بالادستی‌های خود ارتباط برقرار کرده‌اند و بیشتر با برگزاری نشست‌ها بوده که مسائل پیش رو را حل و فصل کرده‌اند و درمواردی خاص بوده که شاهد نامه‌نگاری مربیان برای مدیران بوده‌ایم که آن هم در وضعیتی رخ داده که مربی و مدیر اختلاف‌هایی باهم داشته‌اند.

 در هر دو حالت شیوه برقراری ارتباط معایب و مزایایی دارد و درباره نامه‌نگاری اخیر مجیدی باید به هر دو جنبه ماجرا نگریست. اگر بخواهیم مثبت به ماجرا بنگریم سرمربی استقلال قصد داشته خواسته مهمش از سران باشگاه استقلال را به شکل مکتوب ارائه دهد تا موضوع نیز رسانه‌ای شود و در آینده اگر اتفاقی برای بازیکنان رخ داد او متهم به کم‌کاری یا اهمال نشود.

 از این منظر می‌شود نگاه حرفه‌ای مجیدی را ستود که ریزبینانه و حتی آینده‌نگرانه به موضوع توجه می‌کند اما از جنبه دیگر این نامه‌نگاری برای فرهاد راه فرار را باز گذاشته که اگر بازیکنان با مشکلی مواجه شدند و احتمالاً کرونا گرفتند پای او در ماجرا وسط نیاید.

می شود اینطور به ماجرا نگریست که مجیدی خواسته به نوعی خودش را از انتقادهای احتمالی آتی مصون نگه دارد و به همه بفهماند که اگر بازیکنی با بیماری مواجه شد کمترین تقصیری به عهده او نیست و این مدیران باشگاه بوده‌اند که زیربار برگزاری رقابت‌های لیگ برتر رفته‌اند.

فرهاد از همان روزها که زمزمه شروع دوباره لیگ برتر شنیده می‌شد در پست‌های اینستاگرامی نسبت به برگزاری رقابت‌های لیگ برتر ابراز نگرانی می‌کرد تا نشان دهد تمایلی به بازگشت به محیط فوتبال در شرایط کنونی ندارد اما درعین حال دیدیم که چند روز بعد از اظهارات اینستاگرامی مجیدی و حتی به تصویر کشیدن عکس نوجوان فوتبالیستی که بر اثر کرونا جانش را از دست داده بود، احمد سعادتمند در نطقی معنادار اعلام کرد که درباره شروع رقابت‌های لیگ برتر تابع نظرات سازمان لیگ و مسئولان اجرایی فوتبال است تا به این شکل مخالفت ضمنی خود را با استراتژی مجیدی وحتی برخی بازیکنان نیز اعلام کرده باشد.

فرهاد که می‌داند سعادتمند مخالفتی با شروع لیگ ندارد اما در نامه‌نگاری اخیر به نوعی توپ را در زمین آقای مدیر و دیگر تصمیم‌گیران استقلال انداخته تا آنها پیگیر تضمین گرفتن از مسئولان برگزاری رقابت‌های لیگ برتر درباره جلوگیری از ابتلای بازیکنان این تیم به کرونا باشند و در این راه اقدام‌هایی انجام دهند.

 البته بعید است سعادتمند یا سعید رمضانی بتوانند به نتیجه مناسبی برسند و برگزارکننده‌های لیگ برتر نیز بی‌آنکه تضمینی بدهند لیگ را آغاز خواهند کرد و نتیجه اینکه اگر اتفاقی رخ دهد مدیران استقلال مقصر خواهند بود، نه فرهاد مجیدی که هشدارهایش را داده بود.

به هرحال حتی اگر از دایره بازیکنان استقلال کسی هم به کرونا مبتلا نشود مجیدی بهانه کافی در دست خواهد داشت تا اگر تیمش به آن نتیجه‌ای که مد نظرش است دست نیابد، ماجرا را به شیوع کرونا و نگرانی‌های حاصل از ابتلای بازیکنان و مجموعه این تیم ربط بدهد و اینطور جا بیندازد که چون بازیکنانش از لحاظ روانی شرایط ایده‌آلی نداشتند نتوانستند در لیگ به موفقیت دست  یابند.

 

ایران ورزشی 

۲    
آی اسپورت
2020-05-28 14:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر