فهرست
ماشین سازی - استقلال؛ آسان‌ترین بازی فرهاد؟
ماشین سازی - استقلال؛ آسان‌ترین بازی فرهاد؟

ماشین سازی - استقلال؛ آسان‌ترین بازی فرهاد؟

آی اسپورت - وضعیت ماشین‌سازی به حدی آشفته و درهم شکسته است که هیچ انتظاری جز پیروزی از استقلال نمی‌توان داشت. استقلال که دو بازی اخیر خود را هم با هدایت فرهاد مجیدی با پیروزی سپری کرده، باید قابلیت کسب پیروزی در این بازی را نیز داشته باشد. حال شاید اگر مهدی پاشازاده در نیمکت ماشین‌سازی حفظ می‌شد تا حدی پیروزی مقابل این تیم سخت جلوه می‌کرد چرا که پاشا از انگیزه‌های بسیاری برای تقابل با مجیدی برخوردار بود اما به واقع بازگشت سعید اخباری که هیچ تجربه‌ای در لیگ برتر ندارد و عملاً آمد تا تنها جای خالی مقابل سرمربی ماشین‌سازی را پر کند، هیچ شانسی برای تبریزی‌ها باقی نمی‌گذارد و باید این تیم را از پیش بازنده بازی آخر سال استقلال دانست.

ماشین‌سازی البته در نیم‌فصل اول فوتبال قابل قبول و تحسین‌برانگیزی مقابل استقلال به نمایش گذاشت و توانست آبی‌ها را تا آستانه یک تساوی خانگی پیش ببرد. به واقع اگر آن ضربه کاشته مهارنشدنی میلیچ نبود، استقلال از آن بازی هم با 3 امتیاز کامل به خانه بازنمی‌گشت اما ضربه فنی هرویه سبب شد استقلال به بردی خانگی اما سخت دست یابد.

ماشین‌سازی اگر از همان روزها از سوی مدیرانش جدی گرفته می‌شد و مسئولان فوتبال تبریز به اوضاع این تیم رسیدگی می‌کردند شاید اکنون در انتهای جدول حضور نداشت و تنها گزینه قطعی برای سقوط به دسته پایین‌تر لقب نمی‌گرفت اما بی‌توجهی‌های مکرر به وضعیت این باشگاه و بی‌تفاوتی مدیران فوتبالی شهر تبریز باعث شد این تیم به وضعیتی بغرنج دچار شده و در سراشیبی سقوط قرار گیرد. تصمیم‌های پی‌درپی اشتباه مدیران باشگاه ماشین‌سازی سبب شد حتی مهدی پاشازاده که با علاقه بسیار گام به تبریز گذاشته بود در آستانه بازی با استقلال از سمت خود کنار برود تا احیاناً با شکست مقابل مجیدی مواجه نشود. شاید از لحاظ حرفه‌ای تصمیمی که پاشازاده اتخاذ کرد، درست باشد اما این دلیل نمی‌شود بی‌سامانی مدیریتی در این باشگاه را نادیده بگیریم. باشگاهی که تن به مربیگری گزینه‌ای همچون اخباری می‌دهد که در حد آنالیزوی تیم‌های لیگ برتری نیست، باید هم چنین شرایطی را تجربه کند و در انتهای جدول دست و پا بزند و عملاً شانسی برای بقا در لیگ برتر نداشته باشد. فوتبال تبریز را سال‌ها پیش اهالی فوتبال با نام همین ماشین‌سازی می‌شناختند. این تیم به حدی در تبریز ریشه دارد که روزگاری از تراکتور هم محبوب‌تر بود اما سیاست‌های غلط و تصمیم‌های اشتباه مدیران فوتبالی تبریز باعث شد تا ماشین‌سازی هیچ‌گاه به یک تیم مدعی در لیگ برتر تبدیل نشود. امروز که ماشین‌سازی مقابل استقلال قرار می‌گیرد از لحاظ نیروی انسانی در وضعیتی کاملاً بحرانی قرار دارد. مهدی پاشازاده بعد از استعفا از سمت خود اعلام کرد که وضعیت 10 بازیکن این تیم نامشخص است. حرفی که نشان می‌دهد ماشین‌سازی امروز با بازیکنانی گمنام و حتی رده سنی امید و جوانان مقابل استقلال قرار خواهد گرفت تا دست فرهاد و شاگردانش باز باشد و یک برد آسان را برای خود رقم بزنند. بدون شک اگر استقلال هم بازی امروز را جدی بگیرد و اسیر فضای ناامید‌کننده رقیب نشود و با غرور روی زمین بازی قدم نگذارد بردی پرگل دور از انتظار نیست. حتی این بازی می‌تواند در جهت احیای دوباره مهدی قایدی در فاز گلزنی بسیار اثرگذار باشد. بازیکنی که در لیگ بیستم گل‌های آنچنانی به ثمر نرسانده و در هفته‌های اخیر نیز با روزهای اوج خود فاصله گرفته است.

 

ایران ورزشی 

     
آی اسپورت
2021-03-17 14:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر