فهرست
سیریگو، متخصص مهار پنالتی در سری آ
سیریگو، متخصص مهار پنالتی در سری آ

سیریگو، متخصص مهار پنالتی در سری آ

آی اسپورت - سالواتوره سیریگو دروازه بان تورینو کم کم نام خود را به عنوان یک دروازه بان پنالتی گیر در ذهن ها جا می‌اندازد. از ۷ضربه پنالتی آخری که به سمت دروازه او شلیک شده، سیریگو ۵ضربه را مهار کرده است. آخرین پرده از نمایش های سیریگو در جریان پیروزی ۱-۰  تورینو مقابل اودینزه در بازی روز یکشنبه دو تیم به چشم آمد. سیریگو در دقیقه ۷۵ این مسابقه پنالتی رودریگو دی‌پائول را مهار کرد تا نقش بی بدیلی در کسب این ۳ امتیاز برای شاگردان والتر ماتزاری داشته باشد.

این دروازه بان با تجربه که در ژانویه ۳۲ سالگی را جشن گرفت. از  ۷ضربه پنالتی آخری که به سمت دروازه سیریگو آمده، او توانسته ضربات اریک پولگار (بولونیا)، جوردن ورتو (فیورنتینا)، لوئیز آلبرتو (لاتزیو)، فابیو کوالیارلا (سمپدوریا) و رودریگو دی‌پائول (اودینزه) را مهار کند و در این مسیر تنها در مهار ضربات سیریل تریو (فیورنتینا) در مارچ ۲۰۱۸ و آلکساندر کولاروف (رم) در ماه گذشته ناکام بوده است.

سیریگو که برای ۴فصل دروازه بان ثابت پاریسن‌ژرمن بود، با ورود کوین تراپ جایگاه خود را از دست داد و در نهایت بعد از یک فصل حضور قرضی در سویا و اوساسونا، در تابستان ۲۰۱۷ با انتقالی دائمی به ایتالیا بازگشت و سنگربان تیم دوم تورین شد. او اکنون و در ۳۲ سالگی، انگیزه های فراوانی برای ثابت کردن خود به مدیران متمول تیم پاریسی دارد. در تمام دوران حرفه ای، سیریگو موفق به مهار ۱۱ ضربه پنالتی شده است. اولین مهار پنالتی او در اکتبر ۲۰۱۰ رقم خورد؛ زمانی که سیریگو سنگربان پالرمو بود و توانست ضربه آدام لیاییچ (فیورنتینا) را مهار کند.

     
آی اسپورت
2019-02-11 14:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر