فهرست
برای تیم دوست داشتنی که المپیکی شد!
برای تیم دوست داشتنی که المپیکی شد!

برای تیم دوست داشتنی که المپیکی شد!

آی‌اسپورت-  باخت‌های ناعادلانه‌مان از پورتوریکو و اسپانیا باعث شد امروز بارتولومه، نویسنده پرفروش‌ترین کتاب بسکتبالی نیویورک تایمز بنویسد: «خدایان بسکتبال، حق ایران را با صعود به المپیک دادند»  اولین رشته تیمی از ایران، سهمیه توکیو ۲۰۲۰ را گرفت تا برای سومین بار در «مهم‌ترین ورزش تیمی المپیک» بازی کند.

از پورتوریکو ۱۹ امتیاز پیش بودیم. مقابل اسپانیا هم از اول بازی تا آخر بازی جلو بودیم اما هر دو بازی را باختیم! جینو روفینو از ESPN اواخر بازی نوشت: «نمی‌دانم غیر منتظره است یا نه. اسپانیا زیر فشار ایران قرار گرفته. بسکت در کلاس جهانی» 

آن هم روبروی مارک گاسول که سه ماه پیش با رپتورز فاتح NBA شد. ریکی روبیو با دهسال سابقه در پست گارد راس بهترین لیگ ورزشی جهان. هرنان گومز از تیم دوم کنفرانس غرب. کاپیتان صمد و حامد حدادی MVP آسیا همه وجودشان را گذاشتند برای دومین المپیک‌شان. بهنام یخچالی و محمد جمشیدی عالی بودند. همه بچه‌ها خوب بودند، نمایش‌شان موجب افتخار ما و سرافرازی بسکتبال ایران.

جنگ، خانه پدری مایک رستم‌پور را در آبادان فرو ریخت. مایک در آمریکا به دنیا آمد اما آرزویش بازی برای ایران بود. او برای تهیه مدارک و عضویت در تیم ملی، هیچ حمایت مالی و حتی انگیزشی نشد. ماه‌ها دردسر که کمترینش سفرهای ۱۷۰۰ کیلومتری از مینه‌سوتا به دفتر حفاظت منافع در واشنگتن بود.  همینطور آرون گرامی‌پور که فدراسیون حتی نمی‌خواست سه هزار فرانک حق ثبت تابعیتش را به فیبا بدهد. محمود مشحون می‌گفت وقتی حامد هست آرون را می‌خواهیم چکار! در جشن امروز جای ارسلان کاظمی هم خالی بود که بخاطر انتقادات منطقی‌اش از تیم ملی خط خورده! نوید نیکتاش هم نمی‌دانیم چرا نیست. شک نداریم در رقابتی سالم، بهترین‌ها به المپیک می‌روند.

۱۶    
آی اسپورت
2019-09-09 13:21:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر