فهرست
«ایران – تونس» جدال بهترین‌های آسیا و آفریقا
«ایران – تونس» جدال بهترین‌های آسیا و آفریقا

«ایران – تونس» جدال بهترین‌های آسیا و آفریقا

آی اسپورت - تیم ملی فوتبال ایران جمعه شب از ساعت 23:30 به وقت تهران در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم ملی تونس می رود. ایران در آخرین رده‌بندی فیفا در جایگاه 33 دنیا ایستاده و تونس در این رده‌بندی در رتبه 23 قرار گرفته و دو تیم بهترین تیم‌های قاره‌های خود از نظر رنکینگ فیفا محسوب می‌شوند.

تونس پس از دوازده سال غیبت در جام جهانی، این بار با انتظارات زیادی وارد جام بیست و یکم خواهد شد. آنها در سالهای 1978، 1998، 2002 و 2006 در جام جهانی حاضر شده‌اند. این تیم با چهار پیروزی، دو تساوی و بدون شکست و تنها با دریافت چهار گل به جام جهانی صعود کرده و در کنار سنگال در قاره آفریقا با بیشترین امتیاز ممکن پا به روسیه گذاشته است. تونس در گروه هفتم جام جهانی با تیم‎های انگلیس، بلژیک و پاناما همگروه است.

تیم ملی تونس همچون تیم ملی ایران تنها یک بار موفق به پیروزی در جام جهانی شده است. آنها با پیروزی سه بر یک برابر مکزیک در جام جهانی 1978 آرژانتین، نخستین تیم آفریقایی لقب گرفتند که موفق به کسب پیروزی در جام جهانی شده است. این تیم در ژوئن 2017 موفق شد تیم مصر، دیگر تیم آفریقایی حاضر در جام جهانی را شکست دهد. تونس تا پیش از حضور در جام جهانی قرار است با تیمهای ایران، کاستاریکا، ترکیه، پرتغال و اسپانیا رو به رو شود.

نبیل معلول، سرمربی تیم ملی تونس سابقه دستیاری روژه لمه در قهرمانی تونس در جام ملتهای آفریقا در سال 2004 را در کارنامه دارد. معلول پیش از انتخاب به عنوان سرمربی تونس در سال 2017، در سال 2013 هم تجربه حضور بر روی نیمکت مربیگری تیم ملی تونس را داشت. او سابقه کار در آسیا و تیمهای الجیش قطر و تیم ملی کویت را نیز در کارنامه دارد.

۳    
آی اسپورت
2018-03-22 14:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر