فهرست
ماموریت بچه‌های ۹۸ برای حفظ سهمیه آسیایی
ماموریت بچه‌های ۹۸ برای حفظ سهمیه آسیایی

ماموریت بچه‌های ۹۸ برای حفظ سهمیه آسیایی

آی اسپورت – فوتبال ایران در رده چهارم کشورهای غرب قاره قرار گرفت و این موضوع باعث شد تا سهمیه ایران در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا 2+2 باشد. تیم ایران بعد از کشورهای امارات، عربستان سعودی و قطر چهارمین تیم در منطقه غرب محسوب می‌شود و امسال نیز باید با این سهمیه در مسابقات شرکت کند تا به این ترتیب یکی از سخت‌ترین فصل‌های مسابقات لیگ قهرمانان آسیا برای ایران رقم بخورد.

سرخابی‌ها مستقیم به مرحله گروهی می‌روند

پرسپولیس نماینده اول ایران و استقلال نماینده دوم خواهد بود و این دو تیم مستقیما راهی مرحله گروهی خواهند شد تا دو نماینده قطعی ایران در این مرحله باشند. قطر مانند ایران دو سهمیه ثابت خواهد داشت و همچنین دو کشور امارات و عربستان 3 سهمیه دارند. به این ترتیب سرخابی‌ها وظیفه بسیار مهمی در فصل جاری لیگ قهرمانان دارند زیرا تیم‌های ایرانی در دو سال گذشته عملکرد خوبی داشتند و برای افزایش سهمیه ایران، باید این دو تیم به عملکرد خوب خود ادامه دهند.

سایپا؛ یک بازی آسان، یک بازی سخت

سایپا در مرحله دوم پلی آف برابر نماینده هند به میدان می رود. تیم فوتبال مینروا پنجاب در این مرحله به تهران سفر می‌کند تا مهمان شاگردان دایی باشد. در اولین دیدار به نظر می‌رسد نارنجی پوشان کار خیلی سختی نخواهند داشت اما دومین دیدار این تیم در کشور قطر و برابر تیم خوب الریان است که چهره‌های سرشناس و بازیکنان خوبی در اختیار دارد و فصل گذشته در کشور قطر سوم شده است. علی دایی و سایپایی‌ها باید در این مرحله یک بازی در زمین حریف انجام دهند که این موضوع کار آنها را بسیار سخت خواهد کرد.

ذوب آهن؛ دو بازی با نمایندگان حاشیه خلیج فارس

برنده دیدار دو تیم الوحده اردن و الکویت کویت حریف ذوب آهن در مرحله دوم خواهد بود. این تیم در اصفهان به مصاف شاگردان منصوریان می‌رود و در صورتی که تیم ذوب آهن از این مرحله به مرحله بعدی صعود کند، در دومین دیدار مهمان الغرافه قطر خواهد بود. الغرافه با حضور وسلی اشنایدر و مهدی طارمی فصل گذشته نمایش خوبی برابر تراکتورسازی داشت و امسال نیز باید برابر منصوریانی قرار بگیرد که هر چند در آخرین دیدار آسیایی خود با استقلال عملکرد خوبی نداشت اما در سال‌های حضور در لیگ قهرمانان آسیا، عملکرد بسیار خوبی ثبت کرده است.

وظیفه حیاتی برای نود و هشتی‌ها

دایی و منصوریان از جمله موفق‌ترین مربیان نسل نود و هشت هستند و حالا در تیم باشگاهی خود باید برای حفظ سهمیه ایران تلاش کنند. دلیل کاهش سهمیه ایران از 3+1 به 2+2 طی سال های گذشته، موضوع عدم نتیجه گیری نمایندگان ایران در سال‌های 2013، 2014، 2015 بود که طی سال های گذشته این موضوع با عملکرد پرسپولیس و البته عدم نتیجه گیری تیم های عربستانی و اماراتی جبران شده است اما اگر این موضوع در سال 2019 ادامه پیدا نکند، باز هم شاهد کاهش امتیاز ایران برای سال‌های بعدی خواهیم بود. فوتبال ایران با توجه به افت عملکرد نمایندگان عربستان و امارات شانس زیادی برای کاهش اختلاف 20 امتیاز خود با این دو کشور دارد و اگر سایپا و ذوب آهن بتوانند امسال عملکرد خوبی داشته باشند، تقریبا افزایش سهمیه ایران برای سال‌های 2020 قطعی خواهد بود.

 

ورزش سه

۱ ۱  
آی اسپورت
2018-11-17 13:49:00
نظر دهید

۱ نظر
پرسپولیسی ام
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۴۱
علی منصور موفق ترین ؟؟؟؟؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر