فهرست
در ستایش دخه‌آ؛ چرا شماره یک؟
در ستایش دخه‌آ؛ چرا شماره یک؟
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

در ستایش دخه‌آ؛ چرا شماره یک؟

آی‌اسپورت- روزنامه مارکا در شماره امروز خود پنج دلیل برای اثبات توانایی‌ داوید دخه‌آ آورد و آن را مستحق پوشیدن شماره یک اسپانیا دانست. داوید دخه‌آ، دروازه‌بان اول اسپانیا در بازی مقابل پرتغال در فرم ایده‌آل خود قرار نداشت و هنگام گل دوم و سوم حریف خود اشتباهات غیر قابل جبرانی انجام داد و مغلوب هنرنمایی فوق ستاره پرتغالی شد. حال روزنامه مارکا اسپانیا از پنج دلیلی استفاده کرده که می‌توان با اتکا به آن‌ها باز هم دخه‌آ را درون دروازه اسپانیا قرار داد.

۱- اسپانیا-اوکراین (یورو ۲۰۱۶)

ویسنته دل‌بوسکه این بازیکن را درون دروازه اسپانیا قرار داد و به کمک دخه‌آ برد بزرگی را به دست آورد. وی در دیدار برابر اوکراین ۱۰ سیو از خود به جا گذاشت تا تیمش در آن مسابقه موفق شود.

۲- اسپانیا-ایتالیا (بازی دوستانه در ۲۰۱۶)

وی قبل از شروع یورو ۲۰۱۶ در دیدار دوستانه با ایتالیا به زمین رفت و توانست در تقابل با ایکر کاسیاس مجموعه‌ای از واکنش‌ها را نشان دهد و به عنوان دروازه‌بان اول لاروخا در جام جهانی انتخاب شود.

۳- اسپانیا-ایتالیا (مرحله یک‌هشتم نهایی یورو ۲۰۱۶)

هر چند اسپانیا این بازی را با باخت پشت سر گذاشت اما دخه‌آ با واکنش‌های خوب و به موقع خود مانع از سنگین‌تر شدن شکست ماتادورها در این بازی شد.

۴- اسپانیا-جمهوری چک (اولین مسابقه ماتادورها در یورو ۲۰۱۶)

ماتادورها در اولین بازی خود در یورو ۲۰۱۶ برابر جمهوری چک قرار گرفتند و در نهایت با تک گل پیکه در دقیقه ۸۷ بازی برنده این دیدار نفس‌گیر شدند. در آن بازی دخه‌آ بسیاری از موقعیت‌های حریف را با موفقیت خنثی کرد تا دل‌بوسکه به یک برد شیرین دست پیدا کند.

۵- اسپانیا-ایتالیا (مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸)

تیم ملی اسپانیا در دیداری حساس برابر ایتالیا به میدان رفت و در نهایت با نتیجه پرگل ۳-۰ حریف خود را پشت سر گذاشت. دخه‌آ در این بازی برابر وراتی، اینسینیه و گابیادینی عمل‌کرد خوبی داشت و آن‌ها را در رسیدن به گل ناکام گذاشت.

 

ورزش سه

۱    
آی اسپورت
2018-06-18 20:18:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر