فهرست
بیانیه عجیب؛ ناراحتی سپاهانی‎ها از رکوردهای سرخابی
بیانیه عجیب؛ ناراحتی سپاهانی‎ها از رکوردهای سرخابی

بیانیه عجیب؛ ناراحتی سپاهانی‎ها از رکوردهای سرخابی

آی اسپورت – ظاهرا ثبت آمارهای جدید و رکوردشکنی هایی که در هفته‌های اخیر توسط پرسپولیس و البته سیدحسین حسینی دروازه‌بان استقلال به دست آمده، باعث ناراحتی رقیب سنتی این دو تیم در چند سال اخیر شده است. امروز مدیر رسانه‌ای باشگاه سپاهان در یادداشتی عجیب، از مانور دادن رسانه‌های منتسب به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال روی این رکوردهای جدید انتقاد کرد. مرتضی رمضانی‎راد در این یادداشت مدعی شده که این رکوردشکنی‌ها خیلی مهم نیستند و ارزش چندانی ندارند. او در ادامه در پارادوکسی جالب و خنده‌دار، به رکوردهای سپاهان هم اشاره کرده و از سرخابی‌ها خواسته هر وقت به عناوین و رکوردهای باقیمانده سپاهان مثل قهرمانی‌های متوالی در لیگ برتر، نایب قهرمانی در آسیا و حضور در جام باشگاه‌های جهان رسیدند، باید به خودشان افتخار کنند!

مشخص نیست دلیل چنین واکنش عجیبی چیست. به هر حال رکوردهایی در اختیار بعضی بازیکنان و تیم‌ها بوده که به صورت اتفاقی توسط بازیکنان و تیم‌های رقیب شکسته شده و قطعا در آینده باز هم شکسته خواهند شد. این آمارها و ارقام، بیشتر از لحاظ تاریخی باارزش هستند و قطعا هیچکس ادعا نکرده که بیرانوند و حسینی در حال حاضر از آرمناک پطروسیان و احمدرضا عابدزاده بهتر هستند!

بیانیه احساسی و مملو از غلط‌های ابتدایی نگارشی مدیر رسانه‎ای سپاهان به این شرح است: «برخی از رکوردهایی که داشتن آنها برای‌مان عادی بود و شاید اصلا نمی‌دانستیم که این رکوردها در اختیار ماست یا تیم دیگری، ظاهرا توسط پرسپولیس شکسته شده و موجی از شادی را برای این باشگاه و رسانه‌های هواداری آن به ارمغان داشته باشد. روزنامه رسمی هواداران پرسپولیس با تیترهای "پرسپولیس چهار رکورد سپاهان را در هم شکست" و "حالاحالاها ما قهرمانیم" از شکستن این رکوردها به شدت مشعوف است! وقتی رسانه پرسپولیس قصد کپی شعار معروف سپاهان را دارد یاد روز فینال جام حذفی پرسپولیس- سپاهان در ۱۵ اردیبهشت ۹۲ می‎‌افتیم که همان روز هم تیتر زدند: "ما پرسپولیسیم و حالا حالا قهرمانیم!" اما در نهایت این سپاهان بود که در نیمه‌نهایی آبی و در فینال هم قرمز‌ها را مغلوب کرد و فاتح جام شد.
بگذریم و بازگردیم به بحث رکوردها. در روزهایی هستیم سیدحسین حسینی رکورد بیشترین دقایق بسته نگه داشتن دروازه در فوتبال ایران را بالاتر از بزرگانی همچون ناصرحجازی و احمدرضا عابدزاده را شکست. همین رسانه‌های پرسپولیس مطالب بسیاری را منتشر کردند که این رکوردشکنی هیچ دلیلی بر برتری حسینی بر عابدزاده نیست و احمدرضا عابدزاده عقاب ابدی فوتبال ایران است.
این بحث را منطقی می‌دانیم و با آن موافقیم. مثلا بیرانوند هم رکورد آرمناک پطروسیان را شکست ولی آیا می‌توان گفت این گلر از آرمناک افسانه‌ای که مدیران و مربیان وقت فوتبال ایران همه تلاش خود را برای بازی وی در تیم ملی ایران انجام دادند، بهتر است؟ در مورد سید حسین حسینی گلر شایسته و جوان آبی‌ها هم همین موضوع صدق می‌کند. حسینی هنوز راه طولانی را در پیش دارد. صرفا از حیث شکستن رکورد موفق شده از حجازی و عابدزاده و بزرگانی دیگر عبور کند. اما هنوز با حجازی و عابدزاده شدن فاصله و مسیری سخت در این راه دارد که البته با پشتکار ستودنی‌اش می تواند در این مسیر هم سربلند باشد.
موضوع برخی رکوردهای سپاهان که حالا توسط پرسپولیس شکسته شده هم ماجرایی این چنین دارد. پرسپولیس از حیث برخی اعداد و آمارها توانسته در بخش‌هایی از سپاهان عبور کند. ما واقعا برخی رکوردها (همچون بیشترین تعداد پیروزی، بیشترین کلین‌شیت، بیشترین امتیاز در یک فصل و ...) را فراموش کرده بودیم که در اختیار ماست و برخی این رکوردها خیلی ارزش صحبت و مانورهای تبلیغاتی بی حد و حصر را نداشت و ندارد. وقتی فراتر از این آمارهای متوسط، پرسپولیس بتواند مانند سپاهان به افتخاراتی همچون هت‌تریک قهرمانی در لیگ برتر، چهار قهرمانی در چهار سال متوالی( سه لیگ برتر و یک جام حذفی)، حضور در فینال لیگ قهرمانان، حضور در جام باشگاه‌های جهان و عناوینی اینچنینی دست یابد می‌تواند با افتخار از عبور خود از سپاهان سخن بگوید و ما هم به آنها بابت شکست این رکوردهای ماندگار تبریک و شادباش می‌گوییم.
شاید برخی دوستان بگویند که با توجه به جایگاه فعلی سپاهان در جدول لیگ برتر، حالا وقت این کری‌خوانی‌ها و صحبت‌ها نیست. ما هم واقعا در این مقطع قصد کری‌خوانی نداشته و نداریم اما خواستیم یک بار برای همیشه به بحث این رکوردهای سپاهان که ظاهرا شکسته شده پاسخ دهیم. ضمن اینکه یادآوری کنیم تیم‌های استقلال و پرسپولیس هم با رتبه‌های امروز سپاهان در جدول به هیچ وجه بیگانه نیستند. اما روزهای سخت را پشت سر گذاشته و برخواستند. پس اطمینان داشته باشید که سپاهان هم بر می‌خیزد و به خاطر هواداران وفادار ساختار، مالک قدرتمند و خیلی شاخصه‌های دیگر با این نتایج و رتبه‌ها کنار نمی‌آید، باز می‌گردد و همان رکوردهای عادی را هم پس می‌گیرد. امیدواریم این خیزش و تولد دوباره هر چه زودتر انجام شود.»

 

۸ ۱۶  
آی اسپورت
2018-01-15 16:53:00
نظر دهید

۱۶ نظر
امید از تفت
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۰۴
مثلا بیرانوند هم رکورد آرمناک پطروسیان را شکست ولی آیا می‌توان گفت این گلر از آرمناک افسانه‌ای!!!! خخخخخخخ یه جوری نوشته آرمناک افسانه ای من فکر کردم پیتر اشمایکل بوده. خیلی جالبه دروازه بان اول تیم ملی ایران، تیم اول آسیا را بالاتر از آرمناک ارمنستانی میدونه که توی تیم ملی کشورش که زنگ تفریح بقیه تیمهاست بازی نکرده خخخخخخخخ
امید از تفت
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۶
برعکس نوشتم. خیلی جالبه که آرمناکی که توی تیم ملی کشورش که زنگ تفریح بقیه تیمهای ملی است بازی نکرده را نکرده را بالاتر از دروازه بان اول تیم ملی ایران میدونه
مصی
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۱۱
شله زرد آسیا زارت
حمید
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۱۹
ای بابا
مگه مهمه حالا؟
بابا فوتبال واسه لذت بردنه نه چیز دیگه
محمد
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۶
سوزش نويسنده آى اسپرت رو شاهد هستيم :)))
۹
وحید بارساپولیسی
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۳۰
هواداران سپاهان ؟؟؟ خخخ از سه راه سلفچگون بیان اونور تر هواداراشون یهو میشن استقلالی پرسپولیسی...شما برو با ذوب آهن کل کل کن ..در ضمن یه جامتون (عاخریه) حق تراکتور بود .. بخوایم آمار های ثبت شده و نشده رو منتشر کنیم یهو دیدین همین رتبه سوم سوری رو هم ازدست دادین پنجم شیشم تاریخ شدین.. به ما نمیخورین بخدا :))
Amin
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۲۲
پرسپولیس با 10 قهرمانی در لیگ و 5 قهرمانی جام حذفی و 1 قهرمانی آسیایی و 1 قهرمانی سوپرجام، در مجموع با 17 قهرمانی معتبر پرافتخارترین تیم ایران است بعد استقلال با 8 قهرمانی لیگ و 6 قهرمانی جام حذفی و 2 قهرمانی آسیایی در مجموع با 16 قهرمانی معتبر دومین تیم پرافتخار ایران است. سپاهان هم با 5 قهرمانی در لیگ و 4 قهرمانی در جام حذفی در مجموع با 9 قهرمانی معتبر سومین تیم پرافتخار ایران است. در هیچ جای دنیا جام های استانی و دوستانه و محلی معتبر نیستندو حساب نمی شوند و فقط قهرمانی های در سطح ملی و قاره ای و جهانی معتبر هستند.
۹
مهرداد
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۳۳
در این که سپاهان تیم پر افتخار و بزرگیست شکی نیست با کری و تمسخر و القاب دادن هم این بزرگی کم و زیاد نمیشه

این رسانه آی اسپرتم با تمسخر صحبتهای مرتضی رمضانی راد نشون داد استراتژی و کلا فلسفه ی وجودیش کاملا در جهت حمایت از دو تیم پایتخت هست.

ولی آقای رمضانی الان که سپاهان در اعماق جدول برای بقا در لیگ دست و پا میزنه بهتر بود انرژی خودتونو میذاشتین برای خریدد بازیکن و تقویت سپاهان نه برای حرف بیهوده زدن
652
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۳۶
البته یادش رفته رکورد گزهای سکه ای هم بگه! دیگه بساط سکه تموم شد! حالا حالاها سپاهان ته جدولیه! در مورد جام حذفی گفتی که داوری م.م بود، یادت رفته داور پنالتی پرسپولیس نگرفت که شما بتونید به زور وقت اضافه ببرید!
a
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۴۵
به عنوان یه تراکتوری دارم سوزش رسانه های طرفدار سرخابی رو می بینم که از زیر لحف بیرون اومدن به لطف داورا و عوامل فدراسیون دارن فکر می کنن چی هستن!!! کل رسانه های کشور دستشونه و همه جوره برا تیماشون تبلیغ می کنن و هر شانتاژ خبری رو علیه تیمهای شهرستانی انجام میدن بازم براشون کافی نیست!! بسه دیگه اینهمه سرخابی!! تیمای شهرستانی می ارزن به این دوتا تیم بیت المال خوار!! اگه پخش زنده و این همه توجه رسانه ای به این تیما نبود هیچ کدوم از بازیکنای شهرستانی تیم شهرشون رو ول نمی کردن برن اونجا!!! بیشتر بازیکنای لنگ رو ببینین شمالی هستن یا جنوبی تیمای این شهرها کجان؟! یا ته جدول یا دسته1
۷ ۲
حمید
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۴۶
بمیرم برا تراخترتون که عین زالو افتادن به جون بقیه تیمای لیگ دران بازیکن سرباز میگیرن. اون قسمت بیت المالم که تو مغزته باید بگم داداش اشتباه میزنی. موادتو عوض کن . بودجه این تیما یا با اسپاسره یا ما خودمون بهش کمک میکنیم. راستی گفتم اسپانسرو بیت المال از سپاه چه خبر.هنوز خرج تیمتونو میده‌ ........
حمید
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۱۶
والا مالکیت تیم شما برای یکی از قدرتمندترین نهادهای این کشوره که وزارت ورزش یعنی مالک استقلال و پرسپولیس در برابر قدرت اون نهاد مثل موش در برابر ببر هستش ....
امکانات کجا بود؟ رسانه کجا بود؟ یعنی واقعا فکر میکنی صدها سایت و روزنامه شبها میشینن پای حرف مدیرعاملهای استقلال و پرسپولیس هر چی اونها میگن مینویسن؟ بعدشم کل فوتبال ما داره از بیت المال تغذیه میکنه که البته درست هم نیست ولی استقلال و پرسپولیس و سپاهان و ذوب و تراکتور و ... همه دولتی اند و سالانه لااقل هر کدوم 10 تا 20 میلیارد تومن هزینه از دولت دریافت میکنن پس فرقی هم تو این قضیه بین تراکتور و بقیه تیمها نیست. در مورد پخش رسانه ای هم که الان سالهاست تمام شبکه های استانی بازیها رو پخش میکنن و دیگه انتخاب مردمه که کدوم بازی رو ببینن! ولی حتی اون موقع که پخش سراسری هم به این صورت نبود استادیوم آزادی تو یه بازی این دو تیم گوش تا گوش ادم بود ولی مثلا خیلی از شهرهای دیگه به زحمت استادیم پر میشد فیلمهاش هست میتونی ببینی.. بعدشم منطقیه که الان تو تیمها بازیکنهایی از همه جا باشه مگه همه بازیکنهای تراکتور بومی اند؟ اصلا مگه غیر از ابراهیمی و دو سه نفر دیگه بازیکن بومی دیگه ای هم تو ترکیب دارید؟ والا آماده خور شما اید که فقط زیر پای بازیکنهای بقیه تیمها میشینید بعد معلوم نیست با چه ضرب و زوری میکشونیدشون اونجا واسه سربازی نمونش هم عالیشاه و نورالهی بدبخت که وسط فصل تیم قهرمان رو ول کردن رفتن به تراکتور و باقی قضایا... تازه جالبه هیچ کدوم از ستاره های سربازتونم اصلا حاضر نیستن تو تیمتون بمونن نمونشم زیاده دیگه : اخباری، رفیعی، رحمانی، حاجی صفی و ... که تا سربازیشون تموم شد فرار کردن از اونجا
برادران عزیز کمتر ما آذری ها رو تو شهرهای دیگه شرمنده کنید... یه جوری این فوتبال رو جدی گرفتید انگار مثلا یکی دیگری و ببره شمش طلا بهمون میدن یه ورزشه برای ورزشکاراش و یه سرگرمیه برای ما نه بیشتر
۵
گز لای سکه
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۱۵
خخخخخخخخخخخخخ
Bee
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۵۴
راست میگه بنده خدا،حیف که محسن قهرمانی خداحافظی کرد وگرنه ثابت می کرد رکورد دست کیه
عالیجناب سرخپوش
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶، ۰۸:۴۳
محسن قهرمانی رو از قلم انداختی برادر
راستی چرا پس از خداحافظی !!!!! اجباری محسن قهرمانی دیگه ترمز افتخارات کشیده شده ؟
۱
سپــااهان
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۳۰
سپــاهانی هــا از شکسته شدن رکوردهــاشون ناراحت نیستند بلکه از وجود تبعیض در عملکرد شما رسانه هـای پایتخت نشین به ستوه اومدن.. رسانه هـایی که برای کمترین دست آورد ســرخ آبــی هــا دست و پاشون رو گم می کنن ولــی چشمشون رو به روی افتخارات تیم هـای شهرستانی می بندند.. موفق باشید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر