فهرست
وعده بیهوده ندهید: محرومیتی که می‌ماند
وعده بیهوده ندهید: محرومیتی که می‌ماند

وعده بیهوده ندهید: محرومیتی که می‌ماند

آی‌اسپورت- استقلالی‌ها به حكم فیفا درباره محرومیت از پنجره نقل و انتقالات اعتراض كرده بودند اما فدراسیون جهانی فوتبال امروز طی نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام كرد كه محرومیت استقلال قطعی است و این تیم نمی تواند بازیكن جدید جذب كند. با این حال استقلالی ها امیدوار بودند كه پس از پایان نقل و انتقالات، بازیكن آزاد جذب كنند تا به این روش، این محرومیت را پشت سر بگذارند.

اما احمدرضا براتی رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال هم درباره این موضوع گفت كه زیاد امیدوار نیست. براتی گفت: بر اساس رویه بین المللی در موارد مشابه، حتی امکان جذب بازیکن آزاد بعد از خاتمه دوران نقل و انتقالات نیز وجود ندارد و این مساله در رویه قضایی فیفا نیز تایید شده است و من شخصا بسیار بعید می دانم که چنین امکانی وجود داشته باشد اما تنها روزنه امیدی که وجود دارد همان است که تاج، رییس فدراسیون به آن اشاره کرده مبنی بر اینکه با توجه به بلوکه بودن پول های ایران نزد فیفا که بخشی از آن متعلق به باشگاه استقلال است، باشگاه استقلال در حالت فورس ماژور بوده و تلاش فدراسیون بر این است که در تماس ها و مکاتبات خود با این استدلال بتواند فیفا را متقاعد به مساعدت نماید تا حداقل بعد از خاتمه دوران نقل و انتقالات امکان جذب بازیکن آزاد فراهم شود و این هم از شانس بالایی برخوردار نیست اما تنها روزنه امید همین است.

استقلالی ها در نیم فصل اول بازیکن آزاد نگرفتند و تصور می كردند حالا می توانند سه بازیکن آزاد بگیرند. هم روزبه چشمی بازیکن آزاد است، هم آندو و هم جباروف و هم حتی سجاد شهباززاده. در حالی كه منصوریان و افتخاری و محمودزاده گفته بودند استقلال می‌تواند بازیكن آزاد بگیرد، البته چنین راهكاری، دور زدن قانون است و اگر در این مورد شكایتی از استقلال شود، عواقب بدی دارد.

اما آن زمان مدیران استقلال بیشتر به فكر امید دادن به هواداران بودند و می‌گفتند چنین راهكاری عملی است. حالا هم به نظر می رسد مدیران استقلال خودشان متوجه شده اند این راهكار عملی نیست و همان طور كه رئیس كمیته حقوقی فدراسیون فوتبال گفته، «باید صادقانه و شفاف با هواداران و مردم صحبت کنیم و از ایجاد امیدواری بیش از حد واقعی خودداری کنیم.»

میثم بهرامی، خبرآنلاین

۵ ۱  
آی اسپورت
2017-01-27 20:40:00
نظر دهید

۱ نظر
میلاد
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۴۷
استقلال که به اندازه دو تا فصل بازیکن گرفته!فقط خیلی برام جالبه که چرا کسی نیم فصل امسال رو با پارسال زمان مظلومی مقایسه نمیکنه؛حتما یادتون هست که مظلومی خودش رو کشت که براش بازیکن بگیرن و نهایتا مومنی رو گرفتن.ولی امسال رو ببینید؛اول فصل بهترین هارو به گفته خود منصوریان گرفتن و نیم فصل هم سه تا ستاره!خیلی نامردیه که از این قضیه چشم پوشی کرد ولی بازم جالبه که با این حال تیم مظلومی فصل قبل این موقع اول بود ولی امسال استقلال بهترین رتبش چهارم بوده تا الان؛تازه پارسال استقلال فینال حذفی هم رفت ولی امسال منصوریان با این همه ستاره و این همه هزینه نتونست حتی تا نیمه نهایی ببره تیمش رو
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر