فهرست
«استقلال خوش شانس بود که نباخت»
«استقلال خوش شانس بود که نباخت»

«استقلال خوش شانس بود که نباخت»

آی اسپورت – ضعیف ترین نمایش استقلال شفر. محمد تقوی با همین تک جمله وضعیت استقلال جلوی سایپا را نشان داد. او در یادداشتی که در صفحه اینستاگرامش نوشته بود شدیدا از عملکرد آبی ها جلوی شاگردان دایی انتقاد کرد و در گفتگوی جدیدش این موضوع را بیشتر باز می کند:" برای من خیلی عجیب بود که تیم هیچ پلن دفاعی برای رویارویی با ضربات ایستگاهی سایپا نداشت. در ضربات ایستگاهی، هر چقدر تیم مهاجم روی خلاقیت های فردی بازیکنانش حساب می کند، تیم مدافع نیاز به یک سازماندهی مناسب دارد و مدافعان در دفاع منطقه ای باید به توپ حمله کنند و ضربه اول را در منطقه تحت پوششان بزنند اما در استقلال خبری از این قضیه نبود و انگار بازیکنان توجیه نشده بودند که باید چگونه بازیکنان حریف را بگیرند. "

او برای اثبات  صحبتش به صحنه گل سایپا اشاره می کند:" در صحنه گل سایپا هیچ بازیکنی مسئول گرفتن تیر دو نبود و اگر بازیکنی آن منطقه را پوشش می داد می توانست جلوی گل شدن ضربه سر بازیکن سایپا را بگیرد اما همانطور که گفتم استقلالی ها به هر دلیلی برای این بازی در انجام وظایف دفاعی شان موفق نبودند. شما نگاه کنید پژمان منتظری به عنوان یک مدافع بسیار با تجربه، هیچ آگاهی ای از این نداشته که به تیمی مثل سایپا نباید ضربه ایستگاهی داد و خیلی راحت به حریف ضربه کرنر هدیه کرد و همان توپ وارد دروازه استقلال شد. به نظرم استقلال خیلی خوش شانس بود که در این بازی بیشتر از یک گل وارد دروازه اش نشد"

عدم توجیه نبودن مدافعان، تنها مشکل استقلال در بازی با سایپا نبود و مشکل این فصل آبی ها یعنی گل نزدن مهاجمانش در دیدار با سایپا هم جلوی موفقیت شفر و تیمش را گرفت. تقوی درباره این موضوع می گوید:" استقلال برای موفقیت در لیگ برتر نیاز به بازیکن جدیدی در خط حمله ندارد اما این تیم خلا یک بازیکن خلاق را کاملا در ترکیبش احساس می کند. بازیکنی که بتتواند در دقایقی که بازی گره خورده با یک حرکت جریان بازی را عوض کند. برایتان چلسی را مثال می زنم که اگر چه موراتا مهاجم اصلی این تیم است اما ادن هازارد بار خلاقیت چلسی را به دوش می کشد و اگر روز، روز او نباشد چلسی در خط حمله به مشکل می خورد. به نظرم پرسپولیس هم بعد از رفتن مهدی طارمی قطعا در خط حمله اش با مشکل نداشتن یک بازیکن خلاق روبرو خواهد شد"

آخرین سئوالی که از تقوی می پرسیم درباره اظهار نظر عجیب حسن زمانی است. اینکه استقلال در پایان هفته بیست و پنجم می تواند به پرسپولیس برسد:" این صحبت اصلا کارشناسی نیست و بیشتر به بازیکنان تیم فشار وارد می کند. در فوتبال چیزی به نام غیرممکن وجود ندارد اما با شرایط لیگ امسال، پرسپولیس قطعا قهرمان خواهد شد و سایر تیم ها باید برای دوم شدن تلاش کنند. شاید بد نباشد آقای زمانی مصاحبه چند سال قبل مانچینی سرمربی وقت منچستر سیتی را ببیند که وقتی تیمش 8 امتیاز از منچستر یونایتد عقب بود گفت که تیمش دیگر برای قهرمانی تلاش نخواهد کرد. جمله ای که باعث شد فشار از روی بازیکنان تیمش برداشته شده و به یونایتد منتقل شود و در نهایت منچستر سیتی آن فصل قهرمانی در لیگ برتر را جشن گرفت"

 

روزنامه هفت صبح

۸۶ ۱  
آی اسپورت
2018-01-15 08:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امین لاجوردی
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۱۴
خلا یک بازیکن خلاق

رد کردن بدون فکر جباری و التماس بازیکنهای درجه سه خارجی که حتی اگه خوب باشن برای جا افتادنشون مدتها زمان لازمه

ایرادی نداره، عوضش افتخاری و توفیقی از کنار قرارداد خارجی های بی کیفیت پول خوبی به جیب میزنن و شفر هم راضیه چون قرارداش تمدید میشه
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر