فهرست
بازتاب درخشش سردار؛ ققنوس ایرانی پر گشود
بازتاب درخشش سردار؛ ققنوس ایرانی پر گشود

بازتاب درخشش سردار؛ ققنوس ایرانی پر گشود

آی اسپورت – افتخار به ثمر رساندن نخستین گل فصل جدید لیگ قهرمانان به سردار آزمون رسید. ستاره ایرانی زنیت، سه‌شنبه شب در مصاف با لیون در فرانسه گل نخست تیمش را به ثمر رساند، هم پس از مدت‌ها پایش به گل باز شد و هم نخستین گل این فصل از معتبرترین تورنمنت باشگاهی فوتبال را رقم زد آن هم در حالی که دقایقی قبل از آن مصدوم شد و می‌خواست از بازی بیرون برود. البته زنیت درنهایت نتوانست برتری خود را حفظ کرده و ضربه پنالتی ممفیس دپای بازی را به تساوی کشاند. در دیگر دیدار این گروه نیز لایپزیگ در زمین بنفیکا به پیروزی ارزشمند 2 بر یک رسید.

تساوی ارزشمند با گل سردار

سایت «راشا تودی» در گزارشی از این دیدار می‌نویسد: «سردار آزمون موفق شد اولین گل فصل جدید لیگ قهرمانان را با پیراهن زنیت به ثمر برساند. او در دقیقه 41 تیمش را از لیون پیش انداخت. یک و دوی بسیار زیبا با آرتم زیوبا او را با دروازه‌بان تک‌به‌تک کرد و توانست با یک ضربه بیرون‌پا توپ را از آنتونی لوپز، دروازه‌بان لیون عبور داده و تک‌گل تیمش را به ثمر برساند. این گل مهاجم 24 ساله تیم ملی ایران برتری زنیت در نیمه نخست را رقم زد. نیمه دوم اما برای زنیت و آزمون بد شروع شد و او تنها چند دقیقه بعد از شروع بازی دچار مصدومیت شد و از بازی بیرون رفت. ماگومد اوزدوئف، جانشین او تنها سه دقیقه پس از ورودش به زمین روی ممفیس دپای در محوطه جریمه خودی خطا کرد تا این بازیکن از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی بکشاند. زنیت در ادامه توانست این تساوی ارزشمند را حفظ کند تا در بازگشت به لیگ قهرمانان پس از وقفه‌ای سه ساله، نتیجه قابل قبولی کسب کند. آنها در بازی بعدی خود میزبان بنفیکای پرتغال هستند و پس از آن راهی آلمان می‌شوند تا با لایپزیگ دیدار کنند.»

روس‌ها نگران مصدومیت مهاجم ایرانی

سرگئی سماک، سرمربی زنیت در پایان مسابقه درباره میزان مصدومیت مهاجم تیمش گفت: «سردار آزمون در جریان بازی متوجه میزان مصدومیتش نشده بود اما پس از اینکه بین دو نیمه راهی رختکن شدیم و کمی بدنش سرد شد متوجه شدیم که این آسیب‌دیدگی جدی است و باید تعویض شود. باید به روسیه برگردیم. پزشکان نیز پس از انجام آزمایشات در این باره اظهارنظر می‌کنند.» کاپیتان زنیت هم بعد از بازی ضمن تمجید از گلزنی آزمون ابراز امیدواری کرد مصدومیت این مهاجم ایرانی جدی نباشد.

زیوبا: سردار مثل ققنوس پرواز کرد

ارتم زیوبا، زوج سردار آزمون در خط حمله درباره اینکه آیا از اینکه هم‌تیمی‌اش با وجود مصدومیت موفق به گلزنی شده، متعجب نشد، گفت: «نه، این ترفند اوست. اول خودش را به مردن می‌زند و سپس ناگهان به پرواز درمی‌آید و گل می‌زند، درست همانند یک ققنوس. فکر می‌کردم او از زمین بیرون رفته اما برگشت، درخشید و دوباره رفت. گل بسیار خوبی به ثمر رساند که برایش بسیار ارزشمند بود و برایش خوشحالم.»

 

فرهیختگان 

۱    
آی اسپورت
2019-09-19 12:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر