فهرست
درباره تراکتور و نامه کذایی؛ در زمین بجنگ
درباره تراکتور و نامه کذایی؛ در زمین بجنگ

درباره تراکتور و نامه کذایی؛ در زمین بجنگ

آی اسپورت - تکاپوی مقامات رسمی و غیررسمی باشگاه تراکتورسازی برای دریافت سهمیه حضور در فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا، حاشیه‌های زیادی درست کرده است. ابتدا مدیران این باشگاه از پدیده مشهد به‌علت در اختیار گرفتن یک بازیکن خارجی با شرایط غیرقانونی شکایت کردند. آنها خواهان بازنده شدن پدیده در چند مسابقه شدند که نتیجه‌اش جایگزینی تراکتور با پدیده در لیگ قهرمانان فصل بعد می‌شد. این پرونده البته به جایی نرسید.شواهد برای قضاوت در مورد درست یا غلط بودن ادعای تراکتورسازی کافی نیست، اما تجربه نشان می‌دهد این قبیل شکایت‌ها معمولا به جایی نمی‌رسد و بعید است بعد از پایان فصل، فدراسیون حاضر شود تمام جدول رده‌بندی را به‌خاطر ادعای یک تیم شخم بزند. شاید اگر تراکتور این ادعا را در همان خلال برگزاری مسابقات مطرح می‌کرد شرایط عوض می‌شد؛ البته این هم منوط به صحت اصل ادعای باشگاه تبریزی است. عجیب‌تر اینکه محمدرضا زنوزی، در جریان حضور پرحاشیه‌اش در برنامه ورزش‌ و مردم مدعی شد فدراسیون هوای بعضی تیم‌ها را بیشتر دارد و بعد هم برای مثال، از تعلل در رسیدگی به همین پرونده حرف زد. این در حالی است که بعید به‌نظر می‌رسد فدراسیون دلیلی برای جانبداری از پدیده شهرخودرو داشته باشد و این باشگاه را نسبت به تیم پرهوادار تبریزی ارجح بداند.

ماجرای دوم اما سروصدای بیشتری به پا کرد. روز پنجشنبه یک‌بار دیگر شایعه حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا بر سر زبان‌ها افتاد؛ اتفاقی که اگر رخ می‌داد(یا بدهد) منجر به جایگزینی تراکتور با آبی‌پوشان پایتخت خواهد شد. گویا همین شایعه باعث خوشحالی برخی هواداران تراکتور در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شده بود؛ آنچه از سوی کامران منزوی تحمل نشد. این عضو هیأت ‌مدیره استقلال با انتقاد تند از این ابراز خوشحالی‌ها، بدون ذکر نام صریح، مدیران تراکتورسازی را متهم کرد که 1500میلیارد تومان بدهی بانکی دارند و البته قول داد مجموعه استقلال آنقدر جنم دارد که حق این باشگاه را بیرون از زمین هم بگیرد. این اظهارات منزوی در حکم دعوای علنی 2باشگاه تلقی شد و واکنش‌های بسیار زیادی را به‌دنبال آورد.

فارغ از اینکه آیا عصبانیت و ادعای بزرگ منزوی درست و بجا بوده یا نه؟ به‌طور کلی به‌نظر می‌رسد مدیران تراکتور باید به عادت جنگیدن در زمین برگردند. آنها طی چند سال گذشته مکررا چشم به منابع بیرون از زمین دوخته‌اند؛ یا خواهان کامیابی‌های اداری بوده‌اند و یا عوامل خارج از میدان را علت ناکامی‌های خود دانسته‌اند. مشهورترین نمونه از این دست، مربوط به بازی پایانی لیگ چهاردهم است؛ مسابقه‌ای که تراکتور با کسب یک پیروزی ساده مقابل نفت تهران می‌توانست بی‌حرف و حدیث قهرمان کشور شود، اما بازی برده را در خانه مساوی کرد و بعد آن داستان عجیب «فکر کردیم بازی همزمان سپاهان مساوی شده» پیش آمد.

امسال هم اگر مجموعه تراکتور فقط و فقط ماجرای محسن فروزان را بهتر مدیریت می‌کرد، قطعا تراکتور حداقل سهمیه را می‌گرفت و دیگر نیازی نبود که یک روز دنبال حذف پدیده باشد و روز دیگر آرزوی حذف استقلال را در سر بپروراند. یادمان باشد تراکتور یک‌بار مسیر «جنگیدن در میدان» را تا آخر و به درستی پیمود؛ همان زمان که این تیم در لیگ یک آنقدر مبارزه کرد تا درست و فوتبالی به لیگ برتر برگردد. پس چرا امروز به جای تکرار آن لذت، اسیر آفت چشم دوختن به بیرون شده‌اید؟

همشهری ورزشی

۱۹ ۷  
آی اسپورت
2019-09-15 00:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
Fem
يكشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۰:۲۰
تنها افتخار تراکتور سازی اینه که در لیست وام هایی که بانکهای کشور منتشر کردن صاحب جایگاه خوبی هست البته این داستان طولانی نمی شه و به زودی به سرنوشت همون تیمهایی دچار می شه که درامد سازیشون مشابه هم بوده.
۳
رضا
يكشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۰:۳۳
چندهفته قبل فغانی مگرنگفت که اگرمن اشتباه نمی کردم درسال 94 سپاهان قهرمان نمی شد؟چراامروز محرومیت تعلیقی بیرانوند اجرا نشده ولی محرومیت تعلیقی تراکتوراجرا می شود؟
G
يكشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۰:۴۶
واقعا یه آدم چقدر میتونه کثیف باشه اخه نویسنده این متن و این سایت که بازتابش میده خیلی بی ناموس هستید بخدا .یه ذره انصاف تو وجود آدم باشه پی به ذات کثیف نویسنده این مطلب میشه برد اخه بی شرف شما ها اونقدر احمقی که فکر میکنید اتفاقی ۵ سال ازش گذشته رو می تونید با نوشتن این اراجیف تحریف کنید بازی نفت همینطور خود به خود مساوی شد داور هیچ غلطی نکرد؟ هرچند مطمئنم روزی شما هم مثل اون داور بیناموس فغانی و فدراسیون کثیف رسوا میشید .در مورد این داستان جدیدتون هم فقط یه بی شرف و البته احمق میتونه این شایعه رو بسازه که تراکتور لیست بدهکارهای استقلال رو فرستاده afc و یه احمقتر میتونه باور کنه با این حساب طلبکارها استقلال شکایتشان رو میبرن باشگاه تراکتور که لیستشو داره
رسا
يكشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۰:۴۸
ایت هورر کروان گچر.. سس المه....
۷
Milad6&4
يكشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۰:۵۱
اون موقع که با اینا داداشی شده بودن باید فکر این روزا هم میکردن ، از اونجایی که تراکتور و هواداران متوهمش تو زمین نمیتونن هیچکاری کنن دوره افتادن و نظر میکنن شاید یه تیم حذف شه شاید اینارو راه بدن آسیا. یادشون رفته چند سال پیش چه آبرویی بردن با باختاشون.البته استقلالی ها حقشونه،از داداشیشون بدجوری خنجر خوردن
۴
احمد
يكشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۸:۰۶
جنگ در زمین؟این رو از طرف سرخابیها میگید؟؟؟!!!واقعا وقاحت شما حد و مرز نداره
۹
حرف حساب
يكشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۱۹
جنگ و جدل‌ها میان استقلال و تراکتور در حالی صورت گرفت که دو باشگاه تلاش زیادی داشتند تا روابط خود را حسنه جلوه داد و با یکی شدن علیه پرسپولیس قهرمانی را از چنگ این تیم خارج کنند. البته آن‌ها در این راه تنها نبودند و شریکی به نام سپاهان را هم در کنار خود می‌دیدند که بیشتر از دو تیم علیه سرخ‌ها جوسازی کرد. گرچه که با متهم کردن وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و داوران به حمایت از پرسپولیس و حتی برافراشتن پرچم ژاپن هم به هدف خود نرسیدند اما چیزی که بیشتر از همه قابل‌توجه بود جنگ داخلی بین مثلث مدعیان لیگ بود که قدرت و اتحاد پوشالی آن‌ها را برملا کرد و قبل از اینکه به پرسپولیس آسیبی بزند به خود آن‌ها بازگشت تا جایی که در طول فصل این ۳ تیم با یکدیگر دچار تنش شدند. حال نیز که تراکتوری‌های و استقلالی‌ها بار دیگر متحد شده بودند تا با فشار به فدراسیون، دروازه‌بان پرسپولیس را محروم کنند قبل از رسیدن به نیت شوم خود دچار شکست شده و بار دیگر به جان هم افتادند!

شیوا دورانگر
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر