فهرست
نبرد دولت با خصوصی سازی
نبرد دولت با خصوصی سازی

نبرد دولت با خصوصی سازی

آی اسپورت - انتقال یحیی گل‌محمدی از شهرخودرو مشهد به پرسپولیس با فشار و اعمال نفوذ وزیران ورزش و صنعت و معدن  جدا از اینکه یک انتقال سوال برانگیز و مبهم است، یقیناً نادیده‌گرفتن بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در فوتبال  در این انتقال رد پایی آشکار دارد و بدون تردید دولت مقصر اصلی این اتفاق ناخوشایند است.  حمیداوی مالک شهرخودرو پس از این اتفاقات دیگر انگیزه‌ای برای توسعه و گسترش سرمایه‌اش در ورزش را از دست داده چون مطمئن نیست اگر در سایر رشته‌های ورزشی هم شروع به فعالیت نماید همیشه نگران این موضوع خواهد بود بلایی که در ماجرای یحیی گل‌محمدی بر سرش نازل شد از سمت یک وزارت خانه‌ی دیگر نازل نشود و دست رنج او را به یغما ببرند.

این حرف به معنای این نیست که یحیی گل‌محمدی حاصل دست رنج حمیداوی در مشهد است اما نباید فراموش کرد که شهرخودرو زمانی به داد یحیی‌گل‌محمدی و پدیده رسید که در حال نابودی بودند حالا که با سرمایه و اعتبار شهرخودرو گل‌محمدی موفق شد بازیکنان خوبی را به مشهد ببرد و با نتایجی که به دست آورد مدیران پرسپولیس مجاب شدند که مقدمات بازگشت او به تیم سرخ‌پوش را فراهم نمایند. آیا انصاف است که وزرای دولت تدبیر و امید به بهانه‌ی حمایت از یک تیم مردمی بنای خوش پی خصوصی سازی در فوتبال ایران و یکی از استان‌های فوتبال خیز کشور را ویران کنند؟ آقای سلطانی‌فر شما که از روز اولی که به عنوان وزیر ورزش انتخاب شده‌اید همیشه دم از خصوصی سازی سرخابی ها زده‌اید اما در عمل حتی یک گام مثبت هم برداشته نشده پس چگونه به خودتان اجازه می‌دهید یکی از معدود تیم‌های فوتبال ایران که با ساز و کار خصوصی اداره می‌شود را به چنین سرنوشتی مبتلا نمایید. اهل ساختن نیستید لااقل خرابی هم به بار نیاورید. منکر اهمیت جایگاه پرسپولیس در فوتبال ایران نیستیم اما تا کی قرار است این تیم و حتی استقلال حاضر خوری کنند چرا شما که رئیس مجمع این دو باشگاه هستید امکانات لازم را برای خودکفا شدن این تیم‌ها برای استفاده از دست رنج و محصول آکادمی‌های خود را  در اختیارشان نمی‌گذارید؟

یا اگر واقعاً عزم مسئولان ورزش و سازمان خصوصی سازی برای واگذاری استقلال و پرسپولیس جدی است چرا هرگز به صورت واقعی موضوع را پیگیری نمی‌کنید؟ یا شروطی که به عنوان شروط واگذاری این باشگاه‌ها در اساس‌نامه گنجانده می‌شود بیشتر برای برهم خوردن قصه‌ی خصوصی سازی است تا به سرانجام رسیدن این موضوع؟ به هرحال در قضیه‌ی انتقال گل‌محمدی به پرسپولیس نه تنها از لحاظ فنی ضربه‌ای جبران ناپذیر به فوتبال مشهد وارد شد حتی از نظر عرف جامعه ورزش عمل یک عمل ناجوانمردانه بود چون شهرخودرو در بدترین موقعیت زمانی سرمربی موفق خود را از دست داد،  از نظر اقتصادی و تسهیل شدن مسیر خصوصی سازی و ورد این بخش به ورزش هم یک انگیزه قوی تبدیل به یأس و ناامیدی شده است. اگر وزیر محترم ورزش از عکس‌العمل ما نسبت به این موضوع ناراحت نمی‌شود باید بدون تعارف بگوییم این انتقال یک گل به خودی بود تا یک برد حماسی و قابل توجه برای وزارت ورزش تا از آن به عنوان یک دستاورد مهم یاد نماید.

۱۳ ۴  
آی اسپورت
2020-01-14 17:15:00
نظر دهید

۴ نظر
علی پرسپولیسی
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، ۱۸:۵۹
سعید سرافرازیان, خصوصی نبودن و دولتی بودن فوتبال واسه شما کیسه کشا که خیلی خوشمزه و مقرون به صرفه بوده! جدا از اینکه در طول تاریخ حتی 1 نفر خریدار نداشتید, کجا میتونستید پاداش های چند میلیون دلاری تیم رقیب رو فقط به دلیل دولتی بودنتون بی سر و صدا هاپولی کنین؟ این فوتبال دولتی نبود که دیگه نمیتونستید به سهم بیشتر پرسپولیس از اسپانسر مشترک دست درازی کنید. فوتبال دولتی نبود که پول ماهیانه ای که مردم رو قبض تلفنشون واسه پرسپولیس پرداخت کردن رو که مثل کفتار نمیتونستید بکشید بالا.
این فوتبال دولتی نبود که دیگه کسی نمیتونست به پرسپولیس دستور بده مربی قهرمانشو(برانکو) که 4 سال ایران و آسیا رو شخم زد به خاطر دل شما کیسه کشا فراری بدن که حالا بخواد به امثال یحیی ها نیاز بشه.
ولی چیزی که پرسپولیسو به سرور همیشگی شما تبدیل کرده مربوط به مغز و دل ماست. جایی که با همه وجود از تیممون و نفراتش حمایت میکنیم و تو سختی ها فقط به خدا پناه میبریم! نه مثل شما به نماینده های مجلسو فراکسیون امید و وزارت ورزشو نوادگان امام راحل!! فقط خدا.
ولی جدا از این حرف ها, دیدن این ترس ها واقعا لذت بخشه. خودتونو میکشید مربی هامونو فراری بدید ولی هربار یکی میاد قاتل تر از قبلی :) پاره اید سعییید پاااااره :)
۴
رضا
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، ۲۰:۲۸
اگر یکی از تیمهای شهرستانی فقط وفقط کمک مربی تیمی ازوزارت ورزش را به خدمت می گرفت چه هیاهوها که نمی شد ؟
۱
محسن
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، ۲۲:۲۱
میخواستم بدونم انتقال فیروز کریمی از استقلال خوزستان به استقلال تهران در میانه فصل ایا لطمه به خصوصی سازی نبود؟
۴
Ali
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، ۰۶:۰۶
بیا برو جان مادرت کیسه کش.برو ببین چرا وزیر برای کیسه ازذوب اهن بهترین بازیکنش روگرفت یاازکیسه خوزستان چرا کریمی روگرفت بعد بیا لنترانی بگو عقب مونده ذهنی
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر