فهرست
جنگ قدرت در پرسپولیس؛ برانکو تنهاست!
جنگ قدرت در پرسپولیس؛ برانکو تنهاست!

جنگ قدرت در پرسپولیس؛ برانکو تنهاست!

آی اسپورت -  شاید فقط در ایران چنین اتفاقی بیفتد! این که یک مربی تیمش را در ۳ سال به قدرتی بلامنازع تبدیل کند و موفقیت‌هایش حسادت و حسرت دیگر تیم‌ها را برانگیزد اما بعد از این ۳ سال بر سر نخواستن او در بین مدیران باشگاه دعوا باشد! این اتفاقی است که امروز در پرسپولیس در حال رخ دادن است و به شکلی باورنکردنی، مدیران پرسپولیس در حال پیدا کردن و انتصاب مربی مورد نظر خود به جای برانکو هستند. از علی دایی و افشین قطبی به عنوان جدی‌ترین کاندیداهای جانشینی برانکو نام برده می‌شود و هر کدام از این دو مربی حامیان خاص خود را در بین مدیران باشگاه دارند و از شانس‌های متفاوتی برای نشست روی نیمکت پرسپولیس برخوردارند. برانکو هم البته شانس کمی برای ماندن در پرسپولیس دارد.

برانکو: فقط هواداران را دارد

برانکو هنوز سرمربی رسمی پرسپولیس به شمار می‌رود. او هنوز با این تیم قرارداد دارد اما به دلیل خلف وعده مدیران پرسپولیس در پرداخت مطالبات او، این قرارداد در آستانه فسخ یک‌طرفه و قانونی از سوی او قرار دارد. مدیران پرسپولیس باید ۵۰۰ هزار دلار باقی مانده از قرارداد او را در روزهای آینده پرداخت کنند اما به نظر می‌رسد هیچ عزم جدی برای این کار در میان مدیران باشگاه وجود ندارد. شاید اگر حتی یکی از اعضای هیات مدیره حامی واقعی برانکو بود، این مشکل قابل حل شدن بود و کار به نامه‌نگاری و تهدید به فسخ قرارداد نمی‌کشید اما واقعیت این است که سرمربی پرافتخار موفق پرسپولیس حتی یک حامی جدی هم در هیات مدیره ندارد. جعفر کاشانی رئیس هیات مدیره پرسپولیس پیش از این بارها مصاحبه‌های جنجالی علیه برانکو انجام داده و تمایلی به ادامه کار او در باشگاه ندارد. ایرج عرب هم اگرچه در ظاهر از برانکو حمایت می‌کند اما در عمل هیچ کاری برای حل مشکل انجام نداده است. عرب در آخرین مصاحبه‌اش از هواداران به این دلیل که آنها برانکو را خط قرمز خود می‌دانند انتقاد کرد و این نشان می‌دهد که آقای مدیرعامل اصراری به حفظ سرمربی کروات تیم ندارد. سایر اعضای هیات مدیره هم ترجیح می‌دهند گزینه های موردعلاقه خود را به پرسپولیس بیاورند و جانشین برانکو کنند. به این ترتیب کاملا مشخص است که برانکو در پرسپولیس تنهاست و هیچیک از مدیران و مسئولان باشگاه حامی او نیستند. البته به جز جنگ قدرت در بین مدیران، مشکلات مالی و قراردادهای دلاری برانکو و همکارانش هم یکی از دلایلی است که باعث شده تا هیچکدام از مدیران باشگاه تلاشی برای نگه داشتن او در پرسپولیس انجام ندهند. در واقع سرمربی موفق پرسپولیس فقط و فقط حمایت هواداران را دارد که اگرچه قدرت کمی نیست اما تجربه پیش از این نشان داده که مدیران در چنین مواقعی هواداران و خواسته‌های آنها را نادیده می‌گیرند و به دلخواه خود عمل می‌کنند و این بار هم بعید نیست مدیران پرسپولیس چشم خود را به روی خواسته هواداران ببندند و به همکاری موفق با برانکو خاتمه دهند.

علی دایی: فقط محبوب مدیران!

علی دایی پیش از این در دو مقطع هدایت پرسپولیس را بر عهده داشته است. او با این تیم دو قهرمانی جام حذفی و یک نایب قهرمانی لیگ برتر را به دست آورد اما رکوردهای منفی او در پرسپولیس هم کم نیستند. ۵باخت متوالی در اواسط لیگ برتر دهم از تاریک‌ترین نقاط کارنامه مربیگری او در پرسپولیس است. دایی به دلیل حمایت یکی از اعضای بانفوذ هیات مدیره فعلی پرسپولیس شانس بالایی برای جانشینی برانکو دارد. او روابط نزدیکی با این عضو هیات مدیره دارد و حتی گفته می‌شود این دو نفر در زمینه امور تجاری هم با هم همکار هستند و در چنین شرایطی طبیعی است که او یک گزینه مهم و جدی برای هدایت پرسپولیس باشد. مشکل بزرگ دایی اما هواداران پرسپولیس هستند. تقریبا هیچ‌یک از هواداران این تیم دل خوشی از دایی ندارند. شکایت او از باشگاه پرسپولیس و تهدید به حذف از آسیا، مصاحبه‌های جنجالی علیه پرسپولیس در مقاطع مختلف و البته واکنش‌های او روی نیمکت تیم‌های مختلف در بازی مقابل پرسپولیس از جمله اتفاقاتی است که باعث دلخوری هواداران پرسپولیس از دایی شده است. به جرات می‌توان گفت که دایی کوچک‌ترین محبوبیتی در میان هواداران پرسپولیس ندارد و اگر هم روی نیمکت این تیم بنشیند، از همان روز اول باید منتظر شعارهای اعتراض آمیز و جوی نامناسب علیه خودش باشد. نکته دیگری که باعث بدبینی هواداران نیست به دایی می‌شود، نتایج او در سال‌های اخیر با تیم‌های مختلف است. نتایجی که باعث ایجاد تردیدهایی در توانایی فنی او شده است. به جز یک قهرمانی عجیب و غیرمنتظره با نفت تهران در جام حذفی، او هیچ موفقیت دیگری در سال‌های اخیر نداشته و کارنامه‌اش در قیاس با برانکو به شدت توی ذوق می‌زند. ترکیب دستیاران او در تیم‌های مختلف هم سوال برانگیز بوده است. دستیار اول او معمولا برادرش محمد است که بعید است در تیم دیگری به جز تیم‌های دایی به او اعتماد شود. بهزاد غلامپور هم مربی دروازه بان‌های تیم‌های دایی است که در مقاطع قبلی با او در پرسپولیس هم حضور داشت و سابقه استقلالی بودنش جنجال‌هایی ایجاد کرد.

افشین قطبی: محبوب و مرموز!

از همان روزی که افشین قطبی به ایران برگشت و هدایت فولاد خوزستان را برعهده گرفت، می‌شد پیش‌بینی کرد که او دیر یا زود کاندیدای نشستن روی نیمکت پرسپولیس خواهد شد. این اتفاق بعد از عدم علاقه او به تمدید قرارداد با فولاد رخ داد و شایعه حضورش در پرسپولیس به شدت بر سر زبان‌ها افتاد. حالا اما کار از حرف و حدیث و شایعه گذشته و او یکی از جدی‌ترین گزینه‌های هدایت پرسپولیس در فصل بعد است. حامی جدی او هم کسی نیست جز محسن خلیلی! همان بازیکن محبوب پرسپولیس که با تیم افشین قطبی به آن شکل دراماتیک قهرمان لیگ برتر شد و عنوان آقای گلی را هم تصاحب کرد. انگار خاطره آن روزهای خوب حسابی زیر دندان خلیلی مزه کرده و باعث شده تا او یک بار دیگر خواهان همکاری با قطبی شود. در دو سه روز گذشته شایعاتی جدی در برخی رسانه‌ها مطرح شده که نشان از مذاکرات جدی خلیلی با قطبی دارد. گفته می‌شود توافقات اولیه هم صورت گرفته و حتی دستیاران قطبی برای فصل آینده هم مشخص شده‌اند. قطبی البته برخلاف دایی، در میان بخش‌های بزرگی از هواداران پرسپولیس محبوب است وهمین حالا هم بیشتر هواداران او را به هر گزینه داخلی دیگری ترجیح می‌دهند اما درباره او هم تردیدهایی وجود دارد. تنها موفقیت قطبی همان قهرمانی خاطره‌انگیز با پرسپولیس بوده و بعد از آن قهرمانی، قطبی تقریبا در تمام تیم‌هایش ناکامی را تجربه کرده است. حتی در همین فولاد هم نمی‌توان به کارنامه او با قاطعیت نمره قبولی داد. نکته دیگر درباره قطبی مرموز بودن شخصیت اوست. همه او را به عنوان یک مربی باشخصیت و جنتلمن می‌شناسند اما حرف و حدیث‌های دیگری هم وجود دارد که نشان می‌دهد قطبی با شخصیتی که از او سراغ داریم کاملا متفاوت است. اما آنچه شانس او را برای نشستن روی نیمکت پرسپولیس کم می‌کند، قدرت نه چندان زیاد خلیلی در مقایسه با مدیران باشگاه و البته درخواست‌های مالی او به دلار است! ضمن این که او پیش از این حاشیه‌هایی غیرفوتبالی هم داشته که می‌تواند در نهایت مانع حضورش در پرسپولیس شود.

هفت صبح

 

۵۱ ۵  
آی اسپورت
2019-06-09 19:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
اسمان
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۳۹
فقط برانکو.
۷
احسان تاجی
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۵۸
اینا همش فیلم لنگیهای دزد و کثیفه برای سرپوش گذاشتن به قهرمانیهای جعلیشونه!! تو تاریخ فوتبال ایران سابقه نداره یه تیم اینقد مافیاگری کنه جز لنگ فاسد و دزد با پرچمداری بنام هدایتی!
الان که دیگه دولت دراختیارشونه و همجور فساد و کثافت کاری دارن می کنن و سه جام جعلی و ناحق نصیبشون کردند!!
۴ ۱
.
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۰۱
اگه میدونستی خلیل زاده و انصاری کی هستن توالتت رو باز نمیکردی. درضمن دزد و کثیف باباته . دهنت رو ببند کیسه کش
۵
وحید
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۲۳:۴۵
آیپولیس چرا اینقد نگار یه تیم خاصی؟.آقای برانکو وجدانا تمدید کن.پاره کردن خودشون رو این نهارنگارهای چرتپولیسی
۳
Mojtaba
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۴۱
حجم سوزش و آتشی که از دل و جان هوادارهای رقیب بیرون میاد نشانه کیفیت و موفقیت برانکوست بیشک شب روز دعا می کنید که برانکو برای تا شاید نوبت قهرماتی و برد داربی به تیمهای شما برسه
زحی خیال باطل
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر