فهرست
پست‌های احتمالی موراتا در چلسی/ چه سیستمی؟
پست‌های احتمالی موراتا در چلسی/ چه سیستمی؟

پست‌های احتمالی موراتا در چلسی/ چه سیستمی؟

آی اسپورت- آلوارو موراتا قرار است به چلسی ملحق شده و جانشین دیگو کاستا شود. این مهاجم در ازای 70 میلیون پوند به تیم لندنی ملحق خواهد شد. کونته پیش از این هم سابقه همکاری با موراتا را داشته و در یوونتوس با او بوده است. اما در صورتی که این انتقال نهایی شود او به چه شکلی می‎تواند در ترکیب چلسی قرار گیرد؟

3-4-3

1
1

انتظار می‎رود چلسی برای فصل آینده هم از همان ترکیبی استفاده کند که فصل قبل استفاده کرد و قهرمان شد. در این سیستم موراتا می‎تواند دقیقا همان جایگاهی را داشته باشد که دیگو کاستا داشت. او حتی از کاستا بیشتر از این فعال است و البته از نظر فیزیکی ضعیف‌تر است. توانایی او برای یک و دو کردن با بازیکنانی مانند آزارد و پدرو بیشتر از کاستا خواهد بود. همچنین چلسی با این سیستم عمقی‌تر دفاع می‎کند و با 3 مهاجم سریع راحت‎تر کار می‌‎کند. آبی‌ها دوست دارند موراتا صبورتر کار کند و برای تیم‎ها یک خطر جدی باشد.

3-5-2

2
2

فصل گذشته چلسی بارها زمانی که می‎خواست از سسک فابرگاس استفاده کند این سیستم را به کار می‎گرفت. فابرگاس یکی از خلاق‌ترین بازیکنان فصل گذشته چلسی بود و هربار از روی نیمکت وارد زمین می‎شد تیم کونته را متحول می‎کرد. در این سیستم هم موراتا باید توسط فابرگاس تغذیه شود. درست مثل دیگو کاستا. او باید پاس‌های عمقی فابرگاس را بگیرد و از آن‌ها استفاده کند.

4-2-4

3
3

کونته از سیستمی غیر از سیستم 3 دفاعی هم استفاده کرده است. این سیستم یکی از سیستم‌هایی است که او هم در یووه و هم در باری از آن استفاده کرده و در چلسی هم بارها آن را به کار گرفته است. وقتی قرار بود میکی باتشوایی در کنار کاستا قرار گیرد از این سیستم در چلسی استفاده می‎شد. حالا شاید قرار باشد در کنار موراتا هم بازیکنان دیگری قرار گیرند و برای این کار این سیستم ایده‎آل است. این سیستم چند بار توسط چلسی در سال 2017 استفاده شد و بهترین آن هم مقابل وست برومویچ بود. شاید این سیستم با کاستا خیلی خوب جواب نداده باشد، اما همکاری باتشوایی و موراتا می‎تواند مناسب باشد.

۶ ۱  
آی اسپورت
2017-07-21 12:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ناشناس
جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۰
فقط سه پنج دو
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر