فهرست
گزارش روز؛ موفق‌ترین خرید‌های 2017
گزارش روز؛ موفق‌ترین خرید‌های 2017

گزارش روز؛ موفق‌ترین خرید‌های 2017

آی اسپورت - بیشتر خریدهای تیم‌های اروپایی در فصل نقل و انتقالات ۲۰۱۷ موثر واقع نشدند. در تابستان گذشته تیم‌ها هزینه‌های گزافی را برای امضای قرارداد با یک بازیکن جدید صرف کردند اما باشگاه های کمی از آن سود بردند. به گزارش آس، در لالیگا والنسیا بیش از همه از این قضیه بهره برد. این جابه‌جایی‌ها باعث شد چهره این تیم نسبت به فصل گذشته کاملا تغییر پیدا کند. اکنون والنسیا برای فتح لالیگا رقابت می کند. باشگاه اسپانیایی برای خیلی از بازیکنان هزینه نکرد اما آنها باعث شدند تیم در شرایط خیلی بهتری قرار بگیرد. جفری کوندوگبیا که به صورت قرضی به والنسیا پیوست در میانه میدان یک تعادل را ایجاد کرد، به خصوص در زمینه توپ‌گیری. همچنین آندرس پریرا به صورت قرضی با سه میلیون یورو به یک مهره درخشان در این تیم تبدیل شد. سیمئونه زاتزا که فصل گذشته هم برای والنسیا بازی می‌کرد یک خرید خوب تابستانی برای باشگاه محسوب شد چون در این فصل در ۱۵ بازی ۱۰ گل به ثمر رساند. با این حال ستاره والنسیا گونسالو گدس است. او بازیکن سطح بالایی است و پاس‌هایش همچون دریبل‌زنی‌اش خطرناک است. بازیکن پرتغالی گل‌های کمی به ثمر رسانده اما موثر واقع شده است.

 

1
1

دیگر تیمی که از خریدهایش سود برد بارسلونا است. البته شرایط این تیم نسبت به والنسیا کاملا متفاوت است. آبی‌اناری‌ها برای عثمان دمبله هزینه زیادی کردند اما او زودتر از حد انتظار آسیب دید. بازیکن فرانسوی به زودی به میادین بازخواهد گشت. با این حال هنوز زود است قضاوت کنیم خرید خوبی بوده یا نه. علاوه بر دمبله، دلوفئو نیز با تیم کاتالانی قرارداد بست. او هنوز نتوانسته از تمام فرصت‌هایی که ارنستو والورده به او داده بهره ببرد. در طرف دیگر نام نلسون سمدو دیده می‌شود. بازیکن پرتغالی عملکرد درخشانی داشت البته او باید با سرخی روبرتو در پست دفاع راست رقابت کند. زمانی که سمدو بازی می‌کند هوش خود را در حرکت سریع از کناره‌ها و پا به توپ بودن نشان می‌دهد. مدافع پرتغالی شباهت زیادی با دنی آلوس دارد. پائولینیو دیگر خرید تابستانی بارسلونا بود که به شدت با انتقاد روبه‌رو شد. اغلب هواداران و کارشناسان معتقد بودند باشگاه کاتالانی نباید برای بازیکنی که در چین بازی می‌کند ۴۰ میلیون یورو هزینه کند. هیچ کس از این تصمیم خوسپ ماریا بارتومئو حمایت نکرد اما هافبک برزیلی با وجود انتقادات کار خود را انجام داد. او نشان داد که در تیم والورده نقش کلیدی دارد. اکنون دیدن پائولینیو در ترکیب بارسا به یک اتفاق عادی تبدیل شده و اوبا به ثمر رساندن ۶ گل و ارسال دو پاس گل رضایت هواداران را جلب کرده است. او در برخی از بازی ها مانند ال کلاسیکو نمایش خوبی داشت.

 

2
2

در دیگر تیم‌های حاضر در لالیگا سخت می‌توان بازیکنی را پیدا کرد که در تیم جدیدش موثر باشد. تنها دو مهاجم اروگوئه هستند که عملکردشان در تیم هایشان قابل توجه بوده است. این دو بازیکن کریستین استوانی و مکسی گومس نام دارند. مهاجم های خیرونا و سلتاویگو بالاتر از حد انتظار ظاهر شدند. استوانی از انگلیس به اسپانیا رفت و در ۱۵ بازی ۹ گل به ثمر رساند. این آمار را کمتر مهاجمی در اروپا توانست به ثبت برساند. شرایط برای بازیکن سلتاویگو مشابه است. آمار گومس نیز شگفت‌انگیز است. او هشت گل و سه پاس در ۱۶ بازی ثبت کرده است.

 بیرون از اسپانیا پاری سن ژرمن بهترین سود را از خریدهایش کرده است. بدون شک مهم‌ترین خرید تیم پاریسی نیمار بود که باشگاه برای انتقال مهاجم برزیلی از بارسلونا ۲۲۲ میلیون یورو هزینه کرد. همچنین این تیم کیلیان ام‌باپه را به صورت قرضی جذب کرد. با وجود اختلاف‌های موجود در شروع فصل، تیم اونای امری توانست به لطف سه مهاجم خطرناکش در خط حمله عملکرد خیلی خوبی داشته باشد. در کنار نیمار و ام‌باپه ادینسون کاوانی بازی می‌کند. آن‌ها در این فصل تنها دوبازی را با شکست به پایان رساندند. اگر به این فهرست دنی آلوس اضافه شود متوجه خواهیم شد که آنترو انریک (مدیر ورزشی باشگاه) بهترین عملکرد را داشته است.

 در فرانسه یک انتقال دیگر قابل توجه است که آن امضای قرارداد لیون با ماریانو دیاس است. رئال مادرید این بازیکن را با هشت میلیون یورو به تیم فرانسوی فروخت. او از شروع در لیگ یک در لیگ اروپا گلزنی کرد. دیاس در ۲۴ بازی ۱۴ گل به ثمر رساند و ۴ پاس گل داد. کمتر بازیکنی در نخستین فصل حضورش در فرانسه توانسته است چنین آمار خوبی را به ثبت برساند.

 

3
3

در آلمان، ایتالیا و پرتغال انتقال خیلی موثری وجود نداشت اما در انگلیس عملکرد دو بازیکن قابل توجه بوده است. آلوارو موراتا با قرادادی به ارزش ۶۲ میلیون یورو رئال مادرید را ترک و به چلسی پیوست. مهاجم اسپانیایی با این تیم انگلیسی قرارداد امضا کرد تا جای خالی دیگو کاستا را پر کند. او در ۲۴ بازی ۱۱ گل به ثمر رسانده است. با این حال این آمار فاصله زیادی با بهترین خرید سال ۲۰۱۷ دارد. درست است که لیورپول برای محمد صلاح ۴۲ میلیون یورو هزینه کرد اما او عملکرد خوبی در تیم یورگن کلوپ داشته است. مهاجم مصری دومین گلزن برتر این فصل لیگ جزیره است. آمار او تاکنون خوب بوده و در ۲۷ بازی ۲۱ گل به ثمر رسانده و ۶ پاس گل داده است.

4
4

 

ایسنا

۲    
آی اسپورت
2017-12-28 11:00:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر