فهرست
سوال روز؛ بهترین گلر اروپا کیست؟
سوال روز؛ بهترین گلر اروپا کیست؟

سوال روز؛ بهترین گلر اروپا کیست؟

آی‌اسپورت- یان اوبلاک با کمترین گل‌خورده‌ای که در این فصل به نام خودش ثبت کرده، بهترین دروازه‌بان اروپا به حساب می‌آید. گلر مادریدی‌ها، در ۲۳هفته‌‌ای که از مسابقات لالیگا می‌گذرد، تنها ۹گل دریافت کرده. هرگز در تاریخ باشگاه آتلتیکو دروازه‌بانی چنین رکوردی را به ثبت نرسانده بود. اوبلاک توانست در این شب به رکورد لیانیو (دروازه‌بان دپورتیوو لاکرونیا) در فصل ۹۴ – ۱۹۹۳ برسد.

بهترین رکورد پیش از اوبلاک در باشگاه قرمز و سفیدپوشان در فصل ۹۱ – ۱۹۹۰ به ثبت رسید که آبل رسینو ۱۰ گل در ۲۳ هفته‌ دریافت کرد. اتلتیکو از ۲۰ ژانویه گلی دریافت نکرده است. این اتفاق پس از تساوی یک بر یک مقابل خیرونا رخ داد و پس از آن دروازه‌شان را مقابل لاس‌پالماس، والنسیا و مالاگا بسته نگه داشتند. گلزنی برابر اتلتیکو غیرممکن به نظر می‌رسد. اوبلاک در  ۲۳هفته،‌ در ۱۵مسابقه دروازه‌اش را بسته نگه داشت. خیرونا (در بازی رفت و برگشت) لاس پالماس، اتلتیک بیلبائو، بارسلونا، ویارئال، رئال سوسیداد و ‌اسپانیول تنها تیم‌هایی بودند که توانستند دروازه‌ شاگردان دیگو سیمئونه را باز کنند. دفاع قدرتمند اتلتیکو در این زمینه موثر بوده است. از زمان حضور سرمربی آرژانتینی این تیم از ۳۵۴بازی توانست در ۱۸۷دیدار دروازه‌اش را بسته نگه دارد؛ یعنی ۵۲درصد بازی‌ها.

با این حال اوبلاک با عملکردهای درخشانش باعث شده است اتلتیکو به امتیاز برسد. دروازه‌بان اسلوونیایی در ۱۰۱ بازی ۶۰ بار دروازه‌اش را بسته نگه داشت و فصل گذشته در ۲۲ بازی که انجام داد تنها ۱۰ گل دریافت کرد و به نظر می‌رسد او می‌تواند به همه رکوردهای غیر ممکن برسد. دروازه‌بان قرمز و سفیدپوشان عملکردش نسبت به دیگر دروازه‌بانان تیم‌های اروپایی نیز بهتر بوده است و هیچ کس در پنج لیگ برتر اروپایی به او نمی‌رسد.

داوید دخئا با کمترین گل خورده در لیگ برتر انگلیس در ۲۷ بازی ۱۷ گل دریافت کرد و میانگین ۰.۶۹ را در مقابل ۰.۴۷ دروازه‌بان اتلتیکو به ثبت رساند. از طرفی در سری A ایتالیا په‌په رینا (دروازه‌بان ناپولی) بهترین عملکرد را داشته است. او در ۲۳ بازی ۱۵ گل دریافت کرد و میانگین ۰.۶۳ را بر جای گذاشت. در بوندسلیگا نیز دروازه‌بانی به اوبلاک نمی رسد، بهترین عملکرد را اولریش (دروازه‌بان بایرن مونیخ) داشته است. عملکرد درخشان اوبلاک موجب شده است تیم‌های زیادی خواهان امضای قرارداد با او شوند که پاری سن‌ ژرمن یکی از جدی‌ترین‌شان است. بند آزادسازی دروازه‌بان اسلوونیایی ۱۰۰میلیون یورو است و تیم فرانسوی با توجه به قدرت مالی‌ای که دارد، به راحتی می‌تواند او را جذب کند.

 

۳    
آی اسپورت
2018-02-12 23:16:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر