فهرست
سیزیف روی قله
سیزیف روی قله

سیزیف روی قله

آی‌اسپورت- این صدای ناپخته‌ای که دیدار ایتالیا و لهستان را گزارش می‌کند عادل فردوسی‌پور است. پسری که آن روزها به درودیوار میزد تا راهی برای گره زدن زندگی‌اش به فوتبال پیدا کند. از مسابقه هفته تا برنامه ورزشی‌ آماتورگونه‌ای که فرصتی چندثانیه‌ای برای گزارش به او بدهد. روزهایی که نود وجود نداشت و علی فروغی شش‌ساله هنوز آنقدر بزرگ و قدرتمند نشده بود که روبه‌روی یک ملت بایستد.

۲۴سال از آن روزها گذشته و عادل حالا الگویی برای همه بیست‌ساله‌هاست. شبیه آدم‌هایی که برای رسیدن به معشوق هر کاری می‌کنند. که عادل هم برای عشقش هر کاری کرد و ایستاد روبه‌روی هر کسی که فوتبال را نه به خاطر لذت...که برای منفعتش می‌خواست. عادل فردوسی‌پور سیزیف این فوتبال بود و تمام این‌ سال‌ها سنگ فوتبال را تا نوک قله بالا می‌برد. هر بار هم یکی بود که سنگ را دوباره پرت کند پایین.

امشب اما عادل روی قله ایستاده. سنگ بزرگ فوتبال هم زیرپایش. که اگر سیزیف با مصائبش در افسانه‌ها جاودانه شد عادل به خاطر عشقش جاودانه است. عشق به فوتبال که همان پسر خام توی ویدئو توی دل تک‌تک ما کاشت. و قرار عاشقانه‌ دوشنبه‌شب‌ها که حالا بدون او و برنامه‌اش چیزی کم دارد. عادل برای این قرار کم نگذاشت و حالا نوبت ماست که کم نگذاریم.

که به قول نزار قبانی "عشق را تجربه‌ها می‌سازد/ و دریا را بادها و کشتی‌ها". که همه باید بدانند نود تمام تجربه ما از عشق به فوتبال بود و اگر عادلی نباشد این دریا نه باد دارد و نه کشتی.  

که تو عادل فردوسی‌پور یادمان دادی می‌شود در دل این زمانه بازنده‌پرور مثل تو سربلند بود. مثل تو که امشب سنگ بزرگ را تا بالای قله هل دادی و ابدی شدی.

۱۴ ۸  
آی اسپورت
2019-03-20 00:56:00
نظر دهید

۸ نظر
اسمان
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۱:۱۳
ما هواداران فوتبال برنامه نود بدون عادل را تحریم میکنیم.
۶
فرشاد4تای95
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۲۹
پیازشده کیلویی 10هزارتومن بعدملت باهوش مافکراینن که عادل چی شدیاچی میشه ته ته داستان این میشه که دم ی انتخابات برش میگردونن ایناهمه باهمن کی میخواین بفهمین ای خدااااااامگه میشه
۹ ۱
.
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۸:۰۶
پسر جان امثال استاد شجریان و عادل فردوسی پور و ... را از بقیه فاکتور بگیر.این افراد بهیچ عنوان دست در دست امثال این جوجه مدیر رانتی مثل فروغی و گنده تر از اون هم نمیزارن.خدا وکیلی عادل پسر شایسته این مملکت هست
۲
فرمان خان
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۴:۴۲
سیزیف عادل قله؟؟؟جدی تو حالت خوبه اینو نوشتی؟؟دوست عزیز عادل یک فرد بااستعداد هست و برنامه نود در استاندارد تلویزیون کاری بدیع اما دیگه بت سازی نکن لطفا ...این فرهنگ چرک بزرگنمایی و قدیس سازی کی میخواد از سر این ملت دست برداره نمیدونم لطفا پشت کیبورد با احساسات غلیظ یا حس پاچه خواری ننشینید!
۳
.
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۸:۰۴
.
Saeed
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۸:۳۰
خجالت بکش مزدور خبر ناهار ملت تو رزق روزانشون موندن گور بابلی امثال عادل که یه کلمه از درد ملت نگفت یه مزور سیاسی بود مثل خودت
۱
Hey
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۱۲:۲۰
من نمیدونم نسل شما اسکل ها کی منقرض میشه؟
رییس یک بخش رسانه ای، داره واسه زیرمجموعش تصمیم میگیره اون وقت جلوی یک ملت ایستاده؟
هوش اجتماعیت در حد حلزونه :))
۱
آرش6
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۱۷:۵۵
واقعا اینکه میگن دنیا دار مکافاته حقیقته عادل فردوسی پور از زمانی که کیروش به برانکو حمله کرد یه تیم رسانه ای بسیار بزرگ رو هماهنگ کرد علیه برانکو بتازند تا برانکو رو حذف کنند و نتایج مزخرف کیروش که طی ۸ سال یدونه تشتک هم نیاورد زیر سوال نره حالا هم اربابشون (کیروش)حذف شد و هم راس هرم رسانه ها علیه برانکو یعنی خود کیروش پور هم حذف شد
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر