فهرست
با پول خرید‌های بنجل چه کارهایی می‌توانستند بکنند؟
با پول خرید‌های بنجل چه کارهایی می‌توانستند بکنند؟

با پول خرید‌های بنجل چه کارهایی می‌توانستند بکنند؟

آی‌اسپورت- بحث داغ این روزهای فوتبال، بازی نگرفتن استقلال و پرسپولیس از چند بازیکن گران‌قیمت است. بازیکنان میلیاردی شبیه به امین حاج‌محمدی که گران‌ترین تماشاگر بازی‌های لیگ برتر است. اما دو تیم سرخابی به جای هزینه گزاف این میلیاردرها، چه کاری می‌توانستند کنند؟ در ابتدا باید مشخص شود هزینه این بازیکنان چند میلیارد است؟

نیمکت‌نشین‌های گران‌قیمت استقلال و پرسپولیس
نیمکت‌نشین‌های گران‌قیمت استقلال و پرسپولیس

با این پول چه کارهایی می‌شد انجام داد؟

استقلال و پرسپولیس در این فصل روی هم رفته بالای هفت میلیارد هزینه بیهوده را خرج بازیکنان ناکارآمد کردند. هفت میلیاردی که کلی از باگ‌های این دو تیم را می‌پوشاند.

 

مجموع دو باشگاه

کی‌روش: هزینه یک سال حضور کی‌روش در فوتبال ایران پنج‌میلیارد و پانصدمیلیون تومان است. یعنی اگر به جای میثم مجیدی، امین حاج‌محمدی، محمدحسین کنعانی، پریموف، پالیانسکی، آرش افشین، محمدامین آرام‌طبع این دو تیم تماشاگران ارزان قیمت‌تری مانند سهمیه امید‌شان را روی سکوها و نیمکت قرار می‌دادند، پول وزارت ورزش صرف یک سرمربی بزرگ اروپایی می‌شد که فوتبال ایران را دگرگون کند.

بازیکن بزرگ: حالا اگر از برانکو و علیرضا منصوریان راضی بودند، می‌توانستند بازیکنی در کلاس جهانی را به ایران بیاورند. به عنوان مثال حقوق میروسلاو کلوزه چیزی حدود دو میلیون یورو تخمین زده شده است. وزارت ورزش می‌توانست به جای این هزینه‌ای که برای آن دنبال پاسخ هم نیست، یک بازیکن بزرگ را به یکی از این دو تیم هدیه دهد.


هر باشگاه جداگانه

ساخت آکادمی: ساخت آکادمی، زمين تمرين، خوابگاه، لباس، تغذيه، مربي، اياب و ذهاب، توپ و وسايل تمرين در حد آکادمی کیا سالیانه حدود یک میلیارد تومان هزینه دارد. یعنی امین حاج‌محمدی+ میثم مجیدی. یا پولیانسکی + پریموف. این دو تیم هر کدام می‌توانستند آکادمی مجهزی بزنند تا هر روز شاهد مصاحبه‌ مسئولین رده پایه علیه هم نباشند و آینده باشگاه را هم تضمین کنند.

پرداخت بدهی: 4 میلیارد از بدهی استقلال، 2 میلیارد از بدهی پرسپولیس. هزینه‌ای که کلی از بدهی‌ها را می‌پوشاند و در آینده نگران کسر امتیاز هم نمی‌شدند. خیلی نمی‌گذرد از زمانی که زنیزلی طلبش را به پرسپولیس بخشید.

۱۴ ۲  
آی اسپورت
2016-12-22 14:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
جاوید
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۲۵
اگه این کارارو میکردن پس آقای ترکاشوند نون شبشو از کجا میاورد ؟؟؟؟
ترکاشوند
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۲۹
از بابات بپرس میگه بهت
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر