فهرست
مطهری: مس رفسنجان پدیده لیگ است
مطهری: مس رفسنجان پدیده لیگ است

مطهری: مس رفسنجان پدیده لیگ است

آی اسپورت - حمید مطهری در نشست خبری پیش از دیدار فردای پرسپولیس مقابل مس رفسنجان گفت: فقدان میناوند و انصاریان دو اسطوره باشگاه پرسپولیس را تسلیت می‌گویم. واقعا غم بزرگ و فراموش نشدنی است و نمی‌شود با این غم کنار آمد. این بچه‌ها هر جایی که می‌رفتند، شادی و مهربانی را عرضه می‌کردند. نمی‌دانم واقعا چه بگویم. خیلی غم بزرگی است و بازهم به خانواده‌های آنها تسلیت می‌گویم و آرزوی صبر می‌کنم.

وی در مورد بازی فردا تصریح کرد: مس رفسنجان ساختار و امکانات دارد و حضور این تیم‌ها جذابیت خوبی به لیگ می‌دهد و کار را برای مربیان و بازیکنان راحت می‌کند. این تیم گروه فنی خوبی دارد، واقعا گروه یکدستی دارند و همه زحمتکش هستند. می‌توانم بگویم پدیده لیگ بودند و به آنها تبریک می‌گویم.

مربی پرسپولیس گفت: فردا باید خیلی مراقب باشیم. مس را خوب بررسی کردیم و تیمی هستند که واقعاً زیرکانه فوتبال بازی می‌کنند. نکته اساسی این تیم این است که در بخش انتقال توپ از دفاع به حمله خوب عمل می‌کند و استراتژی بازی آنها این است که ضد حمله بزنند و دفاع تیمی خوبی داشته باشند. باید این بخش کار را خوب کنترل کنیم. تیم‌ها جلوی پرسپولیس فشرده بازی می‌کنند و دنبال ضد حملات هستند. برنامه خودمان را برای این بازی داریم و طبق معمول بازی مالکانه را انجام می‌دهیم.

مطهری ادامه داد: تمام بازی‌های لیگ سخت است ولی ما پرسپولیس هستیم با ذهن‌های برنده‌خواه. اگر سر تمرین ما بیایید این حس برنده‌خواهی و این حس بردن را در تمرین متوجه می‌شوید و همیشه دنبال این هستند که با صداقت و تعهد کار کنند. نمونه بارز آن سید جلال حسینی است که ستون تیم ماست و می‌بینید که تا آخرین لحظه می‌جنگد. بنا به نیاز تیم‌مان در این روزها برخی از بازیکنان در پست‌های تخصصی بازی کردند و از آنها تشکر می‌کنم، چون با انرژی همه کاری برای تیم می‌کنند تا پرسپولیس بزرگی کند و هواداران را خوشحال کنیم.

وی در واکنش به این موضوع که مس رفسنجان پنج بازی است که شکست نخورده، عنوان کرد: من به این موضوع اشاره کردم. عادت ندارم در مورد تیم‌های دیگر صحبت کنم، ولی امسال اولین سال حضور مس در لیگ برتر است. زمانی که تیمی به لیگ برتر می‌آید تغییرات زیادی در تیم ایجاد می‌شود و این نیاز به هماهنگی دارد. مس رفسنجان در پنج هفته اول بردی نداشت ولی روز به روز تیم بهتری شد. این هم طبیعی است و در نهایت تیم قابل احترامی هستند.

مطهری در پاسخ به این پرسش که باشگاه پرسپولیس مهدی مهدی‌خانی را برای حل مشکل گلزنی جذب کرد اما این بازیکن فقط 60 دقیقه بازی کرده است، گفت: این نظر شماست، مهدی‌خانی توانایی‌های دیگری دارد. کادرفنی صلاح می‌داند که چطور از بازیکنان بازی بگیریم. قبلاً هم در این مورد صحبت کردم. مهدی‌خانی با توجه به آسیب‌دیدگی شرایط بدنی خوبی نداشت ولی کم کم بهتر شد و می‌بینید که در بازی‌های اخیر هم بازی می‌کند. پرسپولیس جایی است که بازیکنان باید تمام بچه‌ها بجنگند و رقابت کنند تا خودشان را به مربیان تحمیل کنند.

مربی تیم پرسپولیس در مورد صحبت‌های ربیعی که گفته بود فردا یک لشگر مصدوم دارند، عنوان کرد: ما مربیان همیشه با این چالش‌ها مواجه هستیم. مصدومیت و محرومیت اجتناب ناپذیر است و اتفاق می‌افتد. مهم این است ما همیشه تیم باشیم و کار تیمی‌مان را از دست ندهیم.

مطهری در خصوص نقل‌و‌انتقالات و جذب مهدی ترابی گفت: مهدی واقعاً از لحاظ اخلاقی و فنی بازیکن قابلی است و قابلیت‌های خودش را نشان داده است. به قول پلاتینی، بعضی بازیکنن نه شماره 9 هستند و نه 10؛ 9 و نیم هستند. مهدی این خصوصیات را دارد. او نه مهاجم است و نه هافبک، بین این دو تا است و می‌تواند در نیم‌فصل دوم به ما کمک می‌کند. شرایط بازیکنان دیگر را هم بررسی می‌کنیم و اگر بتوانیم بنا به نیاز تیم بازیکنان دیگری را هم جذب خواهیم کرد.

وی یادآور شد: تشکر ویژه از مدیریت و هیئت مدیره باشگاه دارم، از زمانی که آمدند سعی کردند آرامش را به تیم تزریق کنند و از آنها تشکر می‌کنم. کادرفنی با فراغ بال کارش را انجام می‌دهد و این آرامش چیزی است که سمیعی و گروهش به تیم ما تزریق کردند.

     
آی اسپورت
2021-02-08 22:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر