فهرست
پیام نیازمند، بی‌نیاز از تعریف!
پیام نیازمند، بی‌نیاز از تعریف!

پیام نیازمند، بی‌نیاز از تعریف!

آی اسپورت - نیما نکیسا انگار به جای عضله در بدنش فنر داشت. هر توپی سمت دروازه‌اش شلیک می‌شد، حتی وقتی مطمئن بود توی چارچوب نیست، چنان شیرجه می‌زد و چالاک خودش را جمع‌وجور می‌کرد که تماشاگران روی سکوها به هوا می‌پریدند. جوان بود و پرشور و کنار عابدزاده‌ای قرارگرفته بود که هم محبوب بود و هم سختگیر. بازیکنان آن عصر گاهی که کمی جرأت به خرج می‌دهند از برخوردهای نه‌چندان خوب عابدزاده با رقیب جوان خاطراتی تعریف می‌کنند. او را شاید بتوان اولین دروازه‌بان بسیار جوانی لقب داد که سریع ستاره شد. پوستر شد. راهی که بعدها علیرضا حقیقی هم با مهار پنالتی علی دایی طی کرد.

این روزها در کنار علیرضا بیرانوند مرد شماره یک تیم ملی، رشید مظاهری خوش استایل و مهدی رحمتی که همچنان ستاره تیمش است، یک دروازه‌بان هم نامش مدام تکرار می‌شود. دروازه‌بانی که معمولی نیست. سید پیام نیازمند پسر ۲۵ ساله‌ای که از بس قاب‌های یگانه او را با پیراهن سپاهان دیده‌ایم که یادمان می‌رود زاده کرج است. دروازه‌بانی که آذر سال گذشته با درخشش مقابل پیکان نشان داد چرا با ۹۴۰ دقیقه گل نخوردن متوالی رکورددار بسته نگه‌داشتن دروازه در لیگ برتر فوتبال ایران است.

عموم هواداران فوتبال، از هر تیم شهرستانی صرفاً چهار بازی می‌بینند. چهار مسابقه رفت و برگشت مقابل استقلال و پرسپولیس. یکی از بهترین فرصت‌ها برای دیده شدن بازیکن‌هایی که می‌خواهند خودشان را به فوتبال ایران تحمیل کنند. بزرگ‌ترین صحنه نمایش هم ورزشگاه آزادی است. ولی برای شناخت کیفیت یک بازیکن باید تمام لیگ را دنبال کرد. آنها که فوتبال را دقیق‌تر می‌بینند خوب می‌دانند که برای ستاره شدن یک دروازه‌بان، فقط مدافعان خوب و سیستم دفاعی بسته کفایت نمی‌کند. او باید در لحظه‌های کلیدی بتواند تیم را روی دوشش بگیرد. درست مثل پیام نیازمند.

او با پیکان که تحت رهبری علیرضا مرزبان بود از لیگ یک به لیگ برتر صعود کرد اما زیر سایه رحمان احمدی ماند که تجربه حضور در جام جهانی را داشت تا اینکه ستاره بختش در دیدار مقابل پرسپولیس درخشید، جایی که با ارائه یک نمایش مطلوب همه را امیدوار کرد. با این همه امیر قلعه‌نویی به محض پیوستن به سپاهان، پیام را به اصفهان دعوت کرد، پیراهن اصلی را تنش کرد و یک دروازه‌‌بان واقعی ساخت که حالا گل زدن به او مثل فتح هیمالیا کار سختی است. نیازمند که مانوئل نویر را دوست دارد و در رشته مترجمی زبان انگلیسی تلاش می‌کند مدرک دانشگاهی بگیرد، از این منظر متفاوت است که هیاهو ندارد، حتی زیر سنگین‌ترین فشارها از خودش پختگی نشان می‌دهد، نه اهل کری خواندن و خط و نشان کشیدن در فضای مجازی برای بازیکنان و هواداران حریف است، نه به داورها حمله می‌کند، نه حرکات نمایشی انجام می‌دهد، نه بعد از پیروزی یا شکست به کسی حمله می‌کند. او یک وظیفه برای خودش تعریف کرده است که انگار هر شب قبل از خواب آن را تکرار می‌کند: «آخرین مرد سپاهان منم، توپ نباید از من رد شود.» از میان میلیون‌ها جوانِ جان شیفته فوتبال، فقط تعداد بسیار اندکی این شانس را پیدا می‌کنند که در لیگ برتر فوتبال بازی کنند، از این میان تعداد کمی می‌توانند پیراهن تیم‌های درجه ‌یک را بپوشند و آنها که پیراهن شماره یک دروازه‌بانی را تن می‌کنند انگشت شمارند. پیام نیازمند از آنهایی است که به داشتنشان نیازمندیم و می‌شود حتی کلید دروازه‌های یک شهر را به آنها سپرد. فروتن، درخشان، قابل اعتماد، وفادار و خالی از کینه.

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2020-06-05 00:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مهرداد
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹، ۰۹:۰۳
الان دیگه ۲۰ سال پیش نیست که عموم مردم فقط ۴ تا بازی رفت و برگشت استقلال و پرسپولیسو ببسنند

شبکه های مختلف از جمله ورزش ، شما و شبکه استانی ۳۰ تا بازی سپاهان و تراکتور و ... رو مستقیم پخش میکنند

خوشبختانه شبکه های اجتماعی هم باعث شده ، هایلایت های بازیکنان در انظار عمومی قرار بگیره بعد از هر بازی.

ایشالا به زودی این بی عدالتی در حق شهرهای ایران هم بساطش جمع میشه


زنده باد پیام نیازمند
زنده باد سپاهان
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر