فهرست
جایزه شخصیت سال BBC: اندی ماری
جایزه شخصیت سال BBC: اندی ماری

جایزه شخصیت سال BBC: اندی ماری

آی اسپورت- اندی ماری از سوی BBC به عنوان شخصیت سال ورزش بریتانیا انتخاب شد. او به دلیل این که فصل موفقی را پشت سر گذاشته بود برای سومین بار این جایزه را دریافت کرد. ماری اسکاتلندی امسال در مسابقات ویمبلدون و بازی‌های  المپیک به قهرمانی رسید. این دومین بار بود که ماری مدال طلای  المپیک را از آن خود می‌کرد. بزرگترین موفقیت ماری در این فصل رسیدن به رتبه اول در رنکینگ جهانی و پشت سر گذاشتن نواک جوکوویچ ، تنیس باز به نام صرب بود. ماری همچنین امسال برای اولین بار در مسابقات فینال تور ATP به قهرمانی رسید.

جایزه شخصیت سال ورزش بریتانیا در مراسمی در بیرمنگام به ماری داده شد. در این مراسم شخصیت‌های ورزشی بزرگی همچون مایکل فلپس نیز حضور داشتند. فلپس هم جایزه موفقیت در زندگی "Life time achievement" را از BBC دریافت کرد. ماری 29 ساله اولین کسی است که در سال‌های پی در پی جایزه شخصیت سال BBC را دریافت می‌کند.

ماری گفت‌: امسال سال بسیار خوبی برای ورزش بریتانیا بود. من افتخار می‌کنم که جزوی از آن بودم. می‌خواهم از خانواده‌ام تشکر کنم. فکر می‌کنم که مادرم در جمع حضور دارد. می‌خواهم از پدرم هم تشکر کنم.

اندی ماری در صحبت‌هایش از همسر و دخترش هم تشکر  کرد. BBC همچنین لسترسیتی را بهترین تیم سال معرفی کرد و کلودیو رانیری را بهترین مربی اعلام کرد.

سیمون بایلز ، ژیمناست آمریکایی که در المپیک ریو 4 مدال طلا کسب کرد و برای کشورش افتخار آفرینی کرد ، جایزه ی شخصیت ورزشی خارجی سال را  دریافت کرد.

۲    
آی اسپورت
2016-12-19 15:26:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر