فهرست
تعویق سوپرجام؛ استاندارد دوگانه
تعویق سوپرجام؛ استاندارد دوگانه

تعویق سوپرجام؛ استاندارد دوگانه

آی اسپورت - سازمان لیگ عصر دیروز مسابقه سوپرجام را که قرار بود 5 آبان بین پرسپولیس و تراکتور برگزار شود، لغو و به نیم‌فصل موکول کرد. برگزاری بازی سوپرجام در نیم‌فصل اتفاق نادر و بی‌سابقه در ایران و جهان است. این بازی نمادین برای افتتاح فصل برگزار می‌شود و وقتی نیمی از فصل برگزار شده و تیم‌ها در کوران مسابقات هستند، برگزاری سوپرجام و اهدای جام به یک تیم هیچ موضوعیتی ندارد.

با این حال تصمیم به تعویق سوپرجام و نه تاریخ جدید آن است که با اعتراض زیادی روبه‌رو شده است. سازمان لیگ روز 14 مهر، یعنی کمتر از 10 روز قبل تاریخ برگزاری این بازی را اعلام کرد. پرسپولیس تا دو روز قبل از این تاریخ درگیر لیگ قهرمانان آسیا بود و سازمان لیگ همان زمان هم می‌دانست که این تیم زمان زیادی برای استراحت و تدارک سوپرجام نخواهد داشت، با این حال تصمیم به انتخاب این تاریخ گرفت. از سازمان لیگ انتظار می‌رود که تقویم مسابقات را با بررسی کارشناسانه و در نظر گرفتن جوانب مختلف اعلام کند و به همین خاطر هواداران سایر تیم‌ها حق دارند تن دادن به درخواست پرسپولیس و تعویق این بازی را نشانه ضعف این مجموعه بدانند.

در این میان هواداران استقلال بیش از دیگران معترض هستند، چرا که سازمان لیگ دو سال قبل با درخواست این باشگاه برای تعویق بازی این تیم مقابل پرسپولیس در سوپرجام موافقت نکرد. استقلال که در اردوی ترکیه بود می‌خواست این بازی با تأخیر چند روزه برگزار شود، ولی سازمان لیگ تصمیم گرفت بازی را سه بر صفر اعلام کند، بدون توجه به اینکه ارزش سوپرجام به برگزاری بازی است، نه به جامی که اعطا می‌شود.

حالا هواداران استقلال، تراکتور که طرف دوم این بازی است و حتی سایر تیم‌ها می‌توانند به استاندارد دوگانه سازمان لیگ معترض باشند. برخوردهای مختلف در موارد یکسان دلیلی است که حس تبعیض در بین تیم‌های مختلف و هواداران‌شان را به‌وجود می‌آورد و اعتبار و مشروعیت ارکان برگزارکننده بازی‌ها را زیر سؤال می‌برد. این تردید در حین مسابقات پررنگ‌تر می‌شود و با هر اشتباه داوری بحث‌های جدیدی به وجود می‌آید.

سازمان لیگ به جای اینکه با اولین اعتراض پرسپولیس عقب‌نشینی کند، می‌توانست پای حرفش بایستد و سوپرجام را در تاریخ اعلام‌شده برگزار کند. در شروع فصل اکثر تیم‌ها از آمادگی آرمانی فاصله دارند و بارها دیده شده که مربیان در سوپرجام از ترکیب متفاوتی استفاده می‌کنند. پرسپولیس هم در این بازی می‌توانست با نیمی از بازیکنان اصلی و نیمی از ذخیره‌ها به میدان برود، همانطور که تراکتور هم در مرحله آماده‌سازی است و قطعاً با تمام قوا به میدان نمی‌آمد. با این حال لغو این بازی و شائبه امتیاز دادن به پرسپولیس حالا سازمان لیگ را در موضع ضعف قرار داده و مجبور است در برابر خواسته‌های غیرمنطقی سایر تیم‌ها هم تسلیم شود، وگرنه بی‌طرفی‌اش زیر سؤال خواهد رفت.

 

ایران ورزشی 

۱۲ ۷  
آی اسپورت
2020-10-14 16:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
متوهم
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹، ۱۸:۲۱
بي خيال
ديگه اينقدر آش شور شده خود دوستان هم ميدونن خيلي واسشون مهم نيست كه كسي بهشون انگ جانبداري بزنه
بشدت منتظر دلايل سراسر منطقي سرخها هستيم
اين دولتم روزاي آخرشه
نهايتا تو چندتا جام ديگه ميخواد دست ببره
يه سوپر يه حذفي يه ليگ
طوري نيست اينا كه ٤-٥ سال هرچي قانون جعل و داوري و بازيكنو مربي رو هرجور خواستن معني كردن اينم روش
ديگه كسي حتي حال و حوصله اعتراضم نداره
به كي از كي در مورد چي اعتراض كني ؟
مثلا بري به وزير از تيم وزير در مورد جعل بازيكن تيم وزير اعتراض كني ؟
ولي همونطور كه اين كلمه با كمي مكث بين واو و زير مصداق دو پهلو داره بالاخره تيم وزيره وزيره
ارتش سرخ
پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹، ۰۸:۳۹
جناب پویان قدیمی!!! حداقل با اسم واقعیت پیام بذار.... فقط یک جواب به جناب متوهم همیشگی: دشمنی تراکتور در این سالها با پرسپولیس حتی از دشمنی استقلال هم بالاتر رفته،اونوقت در شرایطی که خود باشگاه تراکتور اعلام کرد با توافق دوجانبه این بازی لغو شد چه نظری داری؟؟؟؟؟؟ شاید زنوزی خودش هم پرسپولیسیه و لو نمیده!!!! شاید وزیر زنوزی هم خریده!!!! شاید هم یک عده متوهم ادامه حیاتشون در جهل و نادانیه
۳
شهروند
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹، ۱۸:۲۴
طبیعتا چون شما به نفعت نیست نمیخوای تفاوت این دو مورد رو درک کنی، اما محض یادآوری عرض میکنم که این بازی با توافق دو باشگاه لغو شد ، بازی قبلی با درخواستی یک باشگاه لغو نشد ، بازم توضیح لازم داره ؟؟
دکو
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹، ۱۸:۲۷
اون موقع اسنپ ارزون بود بخاطر اون چند روز عقب نداختن. الان اسنپ گرون شده بهتر دیرتر برگزار بشه تا دوستان پیروزی بتونن پول اسنپ رو جور کنن.
۹
Dr.s.fathi
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹، ۱۹:۴۱
اره
اون دهاتای عقب مونده ی اروپایی بودن که سوپرجامو وسط فصل انجام دادن.
به عنوان نویسنده ی ورزشی حداقل یکم فوتبال ببین و اخبار فوتبالو‌ دنبال کن.
ضمن اینکه تراکتور مخالفت میکرد یا بازی میکردیم یا انصراف میدادیم جامو بگیرن.
Ali
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹، ۲۰:۲۶
واقعا وقتی نویسنده این متن تفاوت دو مورد رو نمیدونه. دیگه حرفی نیست. نمیدونم چند سالشه. احتمالا از ادمین های دوازده سیزده ساله صفحات مجازیه همونا که پنالتی ها رو میشمرند
۹
ارتش سرخ
پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹، ۰۸:۴۷
اگر هم توهم جدید آقایون درست باشه و به خاطر پرسپولیس این بازی لغو شده باشه کوچکترین حق باشگاه پرسپولیسه..مگه تیم افتخارآفرینی غیر از پرسپولیس هم در این ۵ سال فوتبال ایران داشته؟؟؟ از همه بیشتر بازی کرده و افتخار کسب کرده،بیشترین ملی پوش دعوت شده را داره و تنها باشگاهیه که سبب شده سهمیه ایران در آسیا حفظ بشه..منتظرید سهمیه ایران یک تیم بشه و فقط پرسپولیس همیشه قهرمان به این مسابقات اعزام بشه و بقیه تیمها سماقشون را بمکن و از ظلم و جور به خودشون و لطف به بقیه بگن؟؟؟ کمترین حق پرسپولیس اینه که بازیهاش در لیگ هم عقب بیفته ولی یک عده حسود و متوهم و بازنده ترسو مثل تو و امثال تو باز هم بر طبل توهم میکوبید.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر