فهرست
شماره‌های یک و شش و چهار؛ دغدغه‌های کی‌روش
شماره‌های یک و شش و چهار؛ دغدغه‌های کی‌روش

شماره‌های یک و شش و چهار؛ دغدغه‌های کی‌روش

آی اسپورت - در افکارکارلوس کی‌روش سوال‌های بسیاری موج می‌زند؛ پرسش‌هایی که او را به ایده‌آل‌ترین ترکیب ممکن برای بازی‌های سخت و سرنوشت‌ساز جام جهانی فوتبال می‌رساند. کی‌روش تا روزهای باقی مانده به جام جهانی باید در پست دروازه‌بانی به جمع ‌بندی نهایی برسد. شاید تا یک ماه قبل وقتی از سرمربی تیم ملی درباره نفر اول این پست سوال می‌شد او بی‌درنگ دست می‌گذاشت روی علیرضا بیرانوند اما عملکرد متزلزل شماره یک در یک ماه اخیر ذهن کی‌روش را سخت به خود مشغول و سرمربی تیم ملی را قدری نگران کرده است. کی‌روش برای این پست قاعدتا نمی‌تواند روی گزینه‌های دیگری فکرکند و دعوت دوباره از مهدی رحمتی شاید چیزی شبیه به یک رویای دراماتیک بماند و راهی باقی نیست جز آماده کردن همین بیرانوند در روزهای نسبتا کم باقی مانده تا جام جهانی فوتبال که رسیدن به این هدف بزرگ زمان بسیاری را از مربیان تیم ملی خواهد گرفت.

البته بیرانوند از ظرفیت‌های کافی برای رسیدن به آمادگی برخوردار است و شاید با قرار گرفتن در تمرین‌های منظم تیم ملی و افزایش انگیزه‌هایش در اردوهای ملی در نهایت به آن سطح از آمادگی که کی‌روش می‌پسندد دست یابد. مساله دروازه‌بان را اگر تا روزهای باقی مانده به نخستین بازی تیم ملی حل شده بدانیم، کی روش روی دو پست عمیقا نگران است که در آخرین مصاحبه‌اش صراحتا به آن اشاره داشت. کی‌روش هنوز نمی‌داند که در پست دفاع میانی از چه بازیکنانی باید بهره بگیرد و مدام در حال برانداز فنی گزینه‌های دم دست است. اینکه کی روش در فاصله نزدیک به 50 روز تا جام جهانی فوتبال هنوز نسبت به زوج دفاع میانی مطمئن نیست خود می‌تواند یک چالش بزرگ باشد.

به احتمال فراوان پورعلی‌گنجی یکی از مدافعان میانی خواهد بود اما کی‌روش برای انتخاب بازیکن مکمل درکنار پورعلی‌گنجی هنوز تردید‌هایی دارد و به قطعیت نرسیده که از میان خانزاده، منتظری، سیدجلال حسینی و حتی روزبه چشمی کدام را در این پست قرار دهد. مساله بزرگ دیگری که ذهن سرمربی تیم ملی را چنگ می‌زند پست هافبک دفاعی است. جایی که در بازی نخست مقابل مراکش با غیبت سعید عزت‌اللهی دغدغه‌ها را دوچندان کرده است.

کی‌روش در محاسبات خود همچنان روی گزینه‌هایی همچون ابراهیمی، علی کریمی، احسان حاجی‌صفی و روزبه چشمی مردد است و تصمیم نهایی درباره اینکه کدام یک از این بازیکنان را در بازی نخست کنار هم قرار دهد اتخاذ نکرده است. کی‌روش می‌داند که بازی با تیم‌های بزرگی همچون اسپانیا و پرتغال هافبک‌های دفاعی‌ باتجربه و بازی کرده‌ای در سطح ملی می‌طلبد که غالب بازیکنان این پست از داشتن این خصیصه‌ها بی بهره‌اند و شاید سرمربی تیم ملی را در روزهای آتی ناچار به تصمیم‌هایی غیرمنتظره کند.

آنچه برای سرمربی تیم ملی اهمیت راهبردی بالایی دارد این است که بازی نخست مقابل مراکش را به سلامت بگذراند و لااقل تیمش را بازنده این میدان نبیند تا از نظر روحی و روانی در بازی با تیم‌های اسپانیا و پرتغال تیم در شرایط مطلوبی قرار داشته باشد که داشتن این شرایط ممکن نیست مگر آنکه بازیکنان حال حاضر تیم ملی بتوانند از آزمون بازی نخست که بسیار حیاتی است، سربلند بیرون آیند.

 

ایران ورزشی

۱۰ ۴  
آی اسپورت
2018-04-25 11:20:00
نظر دهید

۴ نظر
شهرام
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۴۲
بازی دادن به بازیکنای مختلف را باید ترجمه این جمله از کیروش دونست:
" ما دستانمون مشغول کار امروز هست و چشمانمون به آینده"
بنابرابن کیروش هدفش فقط ج.ج نیست. میخواد از این مسابقات دوستانه برای پیدا کردن استعدادها در بعد ج.ج هم استفاده کنه. به هر حال سید جلال و منتظری آروم آروم میرن و کیروش دوس نداره موقع رفتن اونا کاسه چه کنم دست بگیره...
از الان داره مدافع وسطای بعدی تیم ملی رو شناسایی میکنه هر چند تو ج.ج بازی نکنن.
برای ج.ج فلن دغدغه ی اصلیش پست هافبک دفاعی جایگزین عزت هست.
۶ ۱
reza
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۴۶
حسینی ,سد جلال , ابراهیمی یا چشمی , تمام
۱
بهرام
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۲۲
یادمه تا یک هفته قبل همه متفق القول بودن که بیرو حتما ثابت تیم ملیه یعنی قطعیت همه حرفاتون در همین حد ضعیفه اگر سیدحسینی تمرکزشو از دست نمی داد الان گزینه اصلی بود ولی بنظرم رشید مظاهری گزینه قابل فکریه درسته گل میخوره که باتوجه به مدافعای نسبتا گمنام و متوسط ذوب اهن طبیعیه ولی تعداد سیوهاش تو هر بازی قابل تامله!
۱ ۱
اشکان4
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۶
حسینی هم سیو های قابل توجهی داره،بد ترین گزینه به نظرم بیرانونده
واقعا گل های بدی می خوره
جلوی شوت ماتش میزنه
این دیگه ژنتیکه کروش چیکارش می خواد بکنه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر