فهرست
پیشنهاد روز، پلن B: قطر میزبان استقلال و تراکتور
پیشنهاد روز، پلن B: قطر میزبان استقلال و تراکتور

پیشنهاد روز، پلن B: قطر میزبان استقلال و تراکتور

آی اسپورت - معروف است که در شطرنج باید برای هر حرکت احتمالی حریف برنامه داشت. حال در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با توجه به شرایط میزبانی ایرانی‌ها از تیم‎های سعودی و رای AFC که ظاهرا بنا بر گفته دبیر کل این کنفدراسیون هیچ تاثیری بر سرنوشت تیم‎های ایرانی و سعودی نخواهد داشت، بد نیست تا فدراسیون فوتبال و تیم‎های استقلال و تراکتورسازی که با تیم‎های سعودی همگروه شده‌اند پلن B هم داشته باشند.

این روزها همه از مشکلات سعودی‌ها و قطری ها آگاهی دارند. این که مقامات سیاسی سعودی ورود اتباع خود به قطر را ممنوع کرده‌اند، و همینطور رای AFC مبنی بر لزوم برگزاری بازی بین تیم‌های قطری و سعودی در خاک قطر بیانگر این نکته است که تیم‎های سعودی‌ها اجبار به رفتن به قطر دارند. حال اگر بر خلاف سال‎های گذشته قطر به جای عمان توسط تیم‎های ایرانی به عنوان میزبان به AFC اعلام شود، دو سناریو مقابل تیم‎های سعودی خواهد بود. 

سناریو اول: آنها زیر بار میزبانی ایران در قطر نمی‎روند، که خود نشان‌دهنده رفتار و ذات بهانه‌گیر و اقتدارگرایانه آنها به AFC است، و اینگونه نمایندگان فدراسیون فوتبال ایران می‌توانند مسئولین کنفدراسیون را قانع کنند که این مشکل از سعودی‌هاست که اقدام به تحمیل خواسته‌های خود می‌کنند و به این صورت می‎توانند بازی را به سود خود و میزبانی تیمهای ایرانی برگردانند.

سناریو دوم: سعودی‌ها برای بازی کردن به قطر بروند، آنگاه این استقلال و تراکتورسازی هستند که علاوه بر استفاده از امکانات حرفه‌ای استادیوم‌های قطر، می‌توانند روی حضور ایرانیان مقیم قطر و چه بسا خود قطری‌ها (با توجه به مشکلات این دو کشور) حساب باز کنند. همه اینها در حالی است که طرفداران سعودی به خاطر محدودیت‎هایی که کشورشان برای ورود به قطر وضع کرده نمی‌توانند به این کشور سفر کنند و در نتیجه جو ورزشگاه به سود نمایندگان ایران خواهد بود.

اینگونه می‌توان سعودی ها را مجبور به حرکاتی کرد که باب میل ایرانی‌هاست، حال یا بازی در ایران یا در قطر، در هر صورت AFC پی به ماهیت بهانه‌گیر سعودی‌ها خواهد برد.

۱۷ ۲  
آی اسپورت
2017-12-09 13:49:00
نظر دهید

۲ نظر
حمید
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۰
مسئولین انقد احمقن که باز میزبانیو میزارین تو عمان خراب شده
سید
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۱
سناریو سوم و اصلی: عربستان میزبانی قطر رو قبول نداره و ای اف سی ایران رو مجبور میکنه جای دیگه رو انتخاب کنه :)
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر