فهرست
ضرر نیم میلیاد یورویی در انتظار کالچو!
ضرر نیم میلیاد یورویی در انتظار کالچو!

ضرر نیم میلیاد یورویی در انتظار کالچو!

آی اسپورت - برگزاری سوپرجام ایتالیا در خاک عربستان سعودی ممکن است برای مسئولان فوتبال ایتالیا تبعاتی سنگینی به همراه داشته باشد. ایتالیایی‌ها طی توافقی که با سعودی‌ها داشته‌اند، قرار است در ازای ۲۰ میلیون یورو، مصاف تیم‌های فوتبال یوونتوس و لاتزیو (قهرمانان سری A و جام حذفی ایتالیا در فصل ۲۰۱۸)  را در عربستان برگزار کنند.

سال گذشته زمانی که اعلام شد سری A، عربستان را به عنوان محل برگزاری بازی سوپرجام این کشور انتخاب کرده، جنجال بزرگی شکل گرفت و انتقادات فراوانی از مسئولان کالچو به عمل آمد که دلیل آن متهم بودن سعودی‌ها به نقض حقوق بشر پس از قتل جمال خاشقچی، خبرنگار نشریه واشنگتن‌پست بود.

اکنون آنتونی هاروود از نشریه گلف‌تایمز مدعی شده است که گروه رسانه‌‌ای beIN Sports قطر هم از تصمیم مسئولان فوتبال ایتالیا راضی نیستند و آنها را تهدید کرده‌اند که اگر سوپرجام این کشور را در عربستان سعودی برگزار کنند، به همکاری تجاری‌شان با سری A خاتمه خواهند داد.  beIN Sports به عنوان دارنده انحصاری حق پخش بازی‌های سری A، مدتی پیش از شبکه beoutQ عربستان سعودی به اتهام استفاده غیرقانونی از محتوای این شبکه شکایت کرد و خواهان غرامتی یک میلیارد دلاری شده است.

شبکه beIN Sports دارنده حق پخش اکثر رویدادهای مهم ورزشی در کشورهای فرانسه، اسپانیا و ترکیه، قاره آسیا، منطقه آمریکای شمالی و خاور میانه است و اگر همکاری‌اش با سری A را لغو کند، می‌تواند ضرری ۴۵۰ میلیون یورویی به لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا تحمیل کند که این رقم بیش از ۲۲ برابر رقمی است که کالچو از سه بار برگزاری سوپرجام ایتالیا در یک بازه زمانی ۵ ساله در خاک عربستان سود خواهد کرد.

 

 

۱    
آی اسپورت
2019-11-28 21:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر