فهرست
پایان بحران؛ جایگزین لوپتگی کیست؟
پایان بحران؛ جایگزین لوپتگی کیست؟

پایان بحران؛ جایگزین لوپتگی کیست؟

 آی‌اسپورت- دقایقی پیش، روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد لوپتگی را از سمت خود برکنار کرده است. ظاهرا همه از زمان‌بندی اعلام خبر رسمی شدن پیوستن لوپتگی به رئال مادرید بعد از جام‌جهانی عصبانی هستند و حالا کنار گذاشتن او اولین پس‌لرزه‌های این عصبانیت است. روبیالس، به خبرنگاران گفت: « پس از بررسی آنچه که اتفاق افتاد، تصمیم گرفتیم لوپتگی را از سمت خود اخراج کنیم. در واقع موظف بودیم که واکنشی جدی نسبت به اتفاقات دیروز نشان دهیم. شرایط بسیار سخت و پیچیده است ولی اخراج، بهترین راه حل بود. جانشین لوپتگی؟ در کوتاه‌ترین زمان ممکن جانشین او را معرفی خواهیم کرد. اسپانیا تیمی متعلق به همه ملت اسپانیاست و رفتار اخیر سرمربی تیم ملی مورد قبول هیچ‌کس نبود. شاید با اخراج لوپتگی الان به شدت تضعیف روحیه شده باشیم ولی در آینده، این مساله ما را قدرتمندتر خواهد کرد. پنج دقیقه قبل از رسمی شدن حضور لوپتگی در رئال از این خبر مطلع شدم. هرگز نباید در یک تیم‌ملی چنین اتفاقی رخ دهد. می‌دانم که تصمیم من انتقادات زیادی را موجب خواهد شد ولی شان تیم ملی بسیار بالاتر از این حرف‌هاست. لوپتگی از نظر من یک مربی برجسته و قابل احترام است و به همین دلیل است که از اخراج او متاسف هستم ولی بهترین راه چاره، همین بود. رئال مادرید؟ مطمئنا آنها بهترین انتخاب را کرده‌اند ولی شک ندارم که اگر همه چیز دست خود لوپتگی بود، چنین تصمیمی نمی‌گرفت. در این قضیه فدراسیون فوتبال اسپانیا تقریبا نادیده گرفته شد و این تاسف برانگیز است. ارتباط بسیار خوبی با بازیکنان دارم و آنها نیز تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. با آنها صحبت کرده‌ام و تضمین داده‌ام که همه شرایط برای حضور موفقیت آمیزشان در جام جهانی و صعود به مراحل بالاتر را فراهم خواهم کرد ولی نمی‌توانم الان در مورد جانشین لوپتگی توضیح بیشتری بدهم. الان باید به بازی با پرتغال فکر کنیم. هیچکس نباید ارزش های فدراسیون فوتبال یک کشور را با رفتار این‌چنینی زیر سوال ببرد. ما مجبور به اخراج شدیم و این علاقه قلبی ما نبود. همه ما ناراحتیم. بازیکنان بیشتر ولی باید از حالا به فکر بازی های مرحله گروهی باشیم و متحد برای کسب نتایج خوب. لوپتگی در حال خداحافظی با بازیکنان است و سپس همه باید باهم رو به جلو حرکت کنیم. وقتی خبر پیوستن لوپتگی به رئال را شنیدم درخواست کردم که علنی نشود؛ ولی کار از کار گذشته بود. بعد شنیدم که در این مورد قبلا با بازیکنان صحبت شده و فقط ما بی اطلاع بودیم. شاید مشکلی در اطلاع‌رسانی بوده ولی ما باید یک تصمیم جدی می گرفتیم. این ضربه سختی برای همه بود و می دانم که بازیکنان به دلیل ارتباط نزدیک شان با لوپتگی آزرده خاطر هستند. از شما درخواست دارم که از ما حمایت کنید چرا که از تیم ملی اسپانیا صحبت می‌کنیم و همه نیاز داریم که باهم متحد باشیم.»

 

۱۲ ۲  
آی اسپورت
2018-06-13 15:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
علی پرسپولیسی
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۹
بله . کشورهای دنیا اینجوری فکر میکنن نه مثل ما موش های مصلحت زده! هیچوقت کار درستو نمیکنیم ! یا میگیم مصلحته یا میگیم سر پیچ حساسه یا تو موقعیت خطرناکیم یا دشمن منتظره !!
نه آقا حرفه ای بودن و قانونمند بودن صلاح و مصلحتو پیچو این چرندیاتو نداره . ۵ ساله آقای فدراسیون میخواد به حواشی فدراسیون و شخص کیروش و بامداد میرزایی و بازی های تدارکاتی عجیب و باقی موارد ورود کنه منتهی هنوز به صلاح نیست ورود کنه !!
شب بازی آسیایی پرسپولیس میگه رسانه نمیتونه سکوت کنه ولی تو کثافت کاریای تیم ملی به بهانه مصلحت سکوت میکنن .
یا دم جام جهانیه باید خفه شیم یا دم جام‌ملتهاس باید خفه شیم یا دم مقدماتی جام جهانیه باید خفه شیم .
۴
محسن
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۳۶
تصمیم قاطع یعنی همین.دلیل کافی و عقلانی هم وجود داشته. تصور میکنم به جز کشور ما،عبارت در این اوضاع حساس کنونی،جایی کاربرد ندارد.اینکه رییس فدراسیون فوتبال اسپانیا گفته،ما در مورد تیم ملی صحبت میکنیم و پرستیژ تیم ملی از هر موضوعی بالاتر است قابل تامل است.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر