فهرست
آنالیز گل‌های الهلال: بیرانوند مقصر فاجعه بود؟
آنالیز گل‌های الهلال: بیرانوند مقصر فاجعه بود؟

آنالیز گل‌های الهلال: بیرانوند مقصر فاجعه بود؟

آی‌اسپورت- توپ در چارچوب باشد علیرضا بیرانوند گل می‌خورد. این شوخی کم‌کم به بحثی جدی در میان هواداران پرسپولیس و تیم ملی تبدیل شده است. بیرانوند از روزهای خوب گذشته فاصله گرفته اما احتمالا این شوخی اغراق‌آمیز هم در فضایی که علیه او شکل گرفته است بی‌تاثیر نیست. با این حال دروازه‌بان ملی‌‌پوش پرسپولیس در بازی با الهلال شب بدی را پشت سر گذاشت. وقتی تیم او4 گل می‌خورد طبیعی است که بخشی از تقصیرات هم متوجه او است. نگاهی به گل‌های خورده الهلال البته نشان می‌دهد که او در گل‌های خورده پرسپولیس بی‌تقصیر نبوده اما دفاع‌ آشفته پرسپولیس هم فشار زیادی را روی شانه‌های دروازه‌بان تیم گذاشته بود.

گل اول: اشتباه محاسباتی

گل اول الهلال به پرسپولیس
۰۰:۰۰

گل اول الهلال در شرایط آفساید زده شد اما بازیکنان پرسپولیس، هم دفاع و هم دروازه‌بان می‌توانستند در صورت محاسبه مسیر و شدت درست توپ آن را قبل از عمر خربین دور کنند. ارسال بازیکن الهلال اما آن‌قدر سرعت و مسیر مناسبی داشت که کاری از علیرضا بیرانوند برنیامد و او را در محاسبه محل قطع کردن توپ به اشتباه انداخت. اشتباه او اما در این صحنه آن‌قدر بزرگ نیست و معمولا قطع کردن چنین توپی برای هر دروازه‌بانی کار دشواری است.

گل دوم: یک شوت بی‌دغدغه

گل دوم الهلال به پرسپولیس
۰۰:۰۰

گل دوم الهلال روی حرکت ترکیبی بازیکنان این تیم و ضربه بازیکن شماره 12 شهرانی زده شد. دفاع پرسپولیس اجازه داد شهرانی پشت محوطه جریمه با آسودگی به توپ ضربه بزند. شاید بیرانوند آماده‌تر می‌توانست چنین ضربه‌ای را بگیرد اما گرفتن این ضربه کار دروازه‌بان‌های بزرگ است. نمی‌شود این گل را پای اشتباه دروازه پرسپولیس نوشت.

گل سوم: دروازه‌بان بی‌دفاع

گل سوم الهلال به پرسپولیس
۰۰:۰۰

ارسال زمینی بازیکن الهلال را دروازه‌بان پرسپولیس نمی‌توانست قطع کند و این مشکل بزرگ پرسپولیس در خط دفاعی بود که بیرانوند را به دردسر انداخت. ضربه عمرخربین هم استادانه بود و بیرانوند در گرفتن توپ هم نمی‌توانست کاری از پیش ببرد. با این همه فشار روی بیرانوند آن‌قدر زیاد شده که بسیاری این گل را حتی با گل دوم سپاهان که توپ از بین پاهای او رد شد مقایسه می‌کنند.

گل چهارم: بین پاهای ماهینی

گل چهارم الهلال به پرسپولیس
۰۰:۰۰

سه دفاع پرسپولیس به خربین اجازه پیشروی و زدن ضربه را دادند. حسین ماهینی حین ضربه هم پشت به توپ بود و توپ از بین پاهای او به سمت دروازه رفت. مسیر توپ به شکلی بود که علیرضا بیرانوند نه دید و نه زمان کافی برای گرفتن آن را نداشت. شاید اگر حتی حسین ماهینی در صحنه نبود بیرانوند راحت‌تر و بهتر می‌توانست واکنش نشان بدهد. پیش از شروع حرکت خربین هم حتی در تصاویر مشخص است که مدافعان پرسپولیس پشت به توپ راه می‌روند و دیر متوجه به جریان افتادن بازی می‌شوند.

 

 

 

 

۲۱ ۳  
آی اسپورت
2017-09-27 16:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
4 جدید یا قدیم ؟
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۴۵
الکی طرفداری نکن حسینی و بقیه بودند گل اول خروج گل دوم جاگیری و پشت دفاع قایم نشدند گل سوم هم مثل بقیه ی تک به تک ها اومد جلو ولی خب بد شانسی بود و قبول دارم دروازبان باید عالی می بود تا اونو میگرفت و گل آخر شاید در نگاه اول بیرو بی تاثیر باشه ولی دروازه 7 متر خودشم یک و هشتاد اندازه قد خودش رو طول دروازه بپره میرسه و حالا که جلو میاد کمتر باید بپره تا برسه ولی در عوض باید سرعت داشته باشه که تو این بازی کلا دیدیم با یکم سرعت یه تیم به راحتی اول آسیا یا فینالیست میشه اون وقت یه تیم نمی تونه این کارو بکنه نه استقلال نه پرسپولیس متاسفانه بدی مربی پیر و جوون همینه یکی بی تجربه یکی بی حال
شاهین
پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۲۰
دقیقا , نمیگم بیرانوند خیلی خوبه ولی این بازی فاجعه ی دفاعی تیم بود نه دروازه بان
احسان
جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۴۰
دروازبانیش افتضاح بود، دو تا گل از پشت محوطه جریمه خورد، نا سلامتی دروازه بان تیم ملی است!!
چقدر حرص خوردم با این گل های مفتی که خورد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر