فهرست
دیسلایک/ ورزشگاه صدهزار نفری همراه اول!
دیسلایک/ ورزشگاه صدهزار نفری همراه اول!

دیسلایک/ ورزشگاه صدهزار نفری همراه اول!

آی اسپورت - مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال امروز در حاشیه بازدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ساختمان همراه اول گفت: «قرار است مانند ورزشگاه امارات آرسنال یا دیگر اقداماتی که در دنیا شده است، ساختمان فدراسیون فوتبال و چند باشگاه به همراه ورزشگاه آزادی به مدت ۱۰ تا ۱۵ سال به نام همراه اول نام‌گذاری شود.»

گذشته از این که باید دید اصلا چنین کاری با قانون مغایرت دارد یا نه، باید مراحل قانونی دیگری هم برای واگذاری انجام شود. دادن فراخوان و برگزاری مزایده از اولین اصولی است که باید در چنین اقداماتی رعایت شود و اینکه صرفا با پیشنهاد یک شرکت و پرداخت مبلغی کلان، نام ورزشگاه آزادی برای مدتی طولانی تغییر کند، عملی و قانونی نیست.

سابقه بستن اینگونه قراردادها در فدراسیون علی کفاشیان که همیشه تاج را به عنوان نفر دوم در کنار خود داشت، نشان می‌دهد که در صورت تکرار چنین اتفاقی، باید منتظر ایجاد اختلاف بین دو طرف در سال‌های آینده و متضرر شدن فدراسیون فوتبال باشیم. 

۷ ۱۳  
آی اسپورت
2017-01-30 17:24:00
نظر دهید

۱۳ نظر
مهدی
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۴۳
ورزشگاه آزادی بخشی از هویت ملی ماست. اگه همچین برنامه ای دارن برن رو استادیوم هایی اسم بذارن که تازه ساخت هستن.
رامین
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۵۴
کاری به درستی و غلطی این کار ندارم
ولی هویت ملی ما این ورزشگاه پکیده ی زشته؟
پس وای به حال هویت ملی مون!
هویت ملی یه اسم که حالا "آزادی" باشه یا یه چیز دیگه نیست. چون این واژه ها واسه یه خارجی هیچ فرقی با هم ندارن. شکل و ظاهر و امکانات ورزشگاهه که هویت می سازه نه یه اسم که فقط خودمون می دونیم یعنی چی
۴
امید از تفت
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۱۰
آقای رامین ورزشگاه آزادی جزئی از هویت ملی و فوتبالی ماست. بعد از 40 سال هنوز نتونستیم ورزشگاهی در حد آزادی بسازیم. هنوز در رسانه های ورزشی خارجی جزء 10 ورزشگاه بزرگ و شگفت انگیز دنیا ازش یاد می کنند. هنوز رقیبان آسایی ما از بازی در آزادی وحشت دارند. ورزشگاه آزادی صرفاً ورزشگاه نیست. مجموعه ورزشی نزدیک میدان آزادی. آزادی مثل ومبلی لندن است.
۵
مهدی
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۱۶
آقای رامین ملاک تعیین هویت ملی پول و امکانات نیست!
۴
احسان
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۱۶
اتفاقا انتخاب خوبیه به شرط اینکه عاقلانه تو این کار عمل بشه که نه سیخ بسوزه و نه کباب!خیلی از باشگاه های دنیا این کار رو کردند خوب هم بوده مثل رئال یا ارسنال یا بایرن,ولی باید اول شرط بشه که تیم های باشگاهی و ملی برای بازی توش به مشکل نخورند و اینجوری نشه که همراه اول کلا بگه استادیوم مال منه و بده به هرکسی که می خواد دوما باس یه قرار دادی ببندن که رقمش خوب باشه که علاوه بر حل مشکلات خود استادیوم بشه مشکلات دیگه ای رو هم پوشش داده البته باید مراحل قانونی و عقلی طی بشه که مشکلات احتمالی پیش نیاد.
۲ ۲
آنتی
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۱۹
دوست عزیز، رئال و بایرن کی یه همچین کاری کردند؟؟ بایرن از همون اول آلینس آرنا بوده و رئال سانتیاگو برنابئو که اسم بازیکن افسانه ایشونه...
آقای تاج خودش هم میدونه فقط آرسنال بوده، وگرنه اگر مورد دیگه ای داشت به هیچ وجه از اسم بردنش دریغ نمیکرد.
احسان
سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵، ۰۴:۵۴
دوست عزیز اولا اسم فعلی ورزشگاه رئال ماکروسافت برنابئو هستش که اسمشو به همراه تبلیغات دور زمین دادن به ماکروسافت ورزشگاه بایرن هم از اسمش معلومه الیانتس آرنا! که الیانتس اسم یه شرکت سرمایه گزاری تو المانه که اصلا مال اون شرکت بوده ظاهرا و بایرن به صورت قسطی و سالی11میلیون یورو خریدتش و از پارسال اسمش شد بایرن آرنا.
۲
مهدی رستم‌پور
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۱۹
شما چنین حقی ندارید جناب تاج. آرسنال، اموال خودش را واگذار کرده. ورزشگاه به Arsenal Holdings plc تعلق دارد اما استادیوم آزادی، جزو اموال ملی است.
فقط با اجازه قانونگذار، قابلیت واگذاری دارد. آنهم پس از انجام فرایند قانونی از جمله برگزاری مزایده نه اینکه جنابعالی به اتفاق مدیران منتفع از همراه اول، چنین تصمیمی بگیرید!
۹
پیام
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۲۱
همراه اول را اول بار، «سردار مجید سلیمانی‌پور» در کمتر از سه دقیقه از دولت خرید. بعد هم با گازگرفتگی در خانه‌اش به شکلی مرموز فوت کرد. همراه اول، در ید سپاه پاسداران بود. مهدی تاج همکار و هم‌صنف «مجید سلیمانی پور» در همان نهاد نظامی بود. شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و مدیریت ورزشگاه آزادی هم در ید قدرت مردانی مانند «مصطفی مدبر» و سردار اکبر نوجوان بوده و هست. همه از یک نهاد نظامی! برای برداشتن وجه نقد از یک جیب و گذاشتن در جیبی دیگر، نه مجوز لازم است و نه مزایده. دقیقاً همه این ادارات و فدراسیون‌ها و شرکت‌ها، زیر نظر یک نهاد به‌صورت خصوصی اداره می‌شوند.
باباجون
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۵۵
!!!!!!!!اصلا فکر نمیکردم کسی یادش باشه که خریدار واقعا خصوصی مزایده،سوت ثانیه در اثر گازگرفتگی فوت کرده باشه.اما یه ادم حسابی دیگه بود،ربطی به سپاه نداشت.طفلک منطقه ممنوعه قدم گذاشته بود،حیاط خلوت بعضی ها.
۱
رضا
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۴۹
فکر کنم هزینه ساخت استادیوم امارات رو شرکت هواپیمایی امارات داده ، به همراه اول بگید یه استادیوم خوشگل بسازه و اسمش رو هم تا پنجاه سال بذاره همراه اول :) یا اصن همین ظرفیت استادیوم شهید کاظمی پرسپولیس رو به پنجاه هزار نفر افزایش بده و براش سقف بذاره اسمشم هرچی دلش خواست بذاره... نه اینکه استادیومی که بوده و متعلق به مردم هست رو ازش استفاده تبلیغاتی کنند و پولش هم برود توی جیب یکسری افراد خاص و پرسپولیس و استقلال هم هیچوقت صاحب استادیوم نشوند :)
۴
محسن
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۵۹
هزار تا راه بهتر،برای این درامد،از همین اپراتور وجود دارد.با راهکارهای بهتر نه با اخاذی!!!این قرارداد فقط اخاذی از اسم و تاریخ و وجهه ورزشگاه است.ورزشگاهی که بعد از انقلاب ساختید را استفاده کنید اگه راست میگید!!!
۲
امیرحسین
سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۵۱
یعنی واقعا میخوان اسم استادیوم ازادی عوض کنن؟!!!!
اصلا امکان نداره.مگه میشه آخه.استادیوم ساخته شده همراه اول نیست که بخوان اسم خودشون روش بزارن.مگه هر کی هر جایی اسپانسر یه باشگاهی میشه اسم اون باشگاه رو عوض میکنه.
نمی دونم چرا تو ایران تا یکی میاد اسپانسر باشگاهی میشه اولین کار، اسم اون باشگاه رو عوض میکنه مثل خونه به خونه و ....مثلا فکر کنید اسم باشگاه بارسلونا میشد «قطر» !!! با اون همه پولی که به بارسلون پردخت کرد فقط روی پیراهنش تبلیغش رو زده.چرا تو این کشور اینجوریه آخه!!!!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر