فهرست
آقای کریمی؛ به خاطر سپیدرود، به خاطر مردم رشت!
آقای کریمی؛ به خاطر سپیدرود، به خاطر مردم رشت!

آقای کریمی؛ به خاطر سپیدرود، به خاطر مردم رشت!

آی اسپورت - هدف از نوشتن این یادداشت بیان حق یا ناحق بودن صحبت ها و انتقادات علی کریمی از فدراسیون فوتبال،مهدی تاج یا عادل فردوسی پور نیست بلکه صرفا می‌خواهم موردی ساده اشاره کنم. موردی که می توان آن را تعهد و حرفه ای گری نام نهاد.

 مردم فوتبال دوست رشت پس از سقوط داماش، دیگر تیمی در سطح اول فوتبال ایران نداشتند. اما پایان لیگ یک در فصل گذشته برای آن ها به تعبیر یک رویا بدل شد. صعود سپیدرود به لیگ برتر. تیمی ریشه دار و قدیمی که صفر تا صد با حمایت هواداران عاشق خود و با دست خالی توانست پا به لیگ برتر بگذارد.

 بر سپیدرود هر چه که در لیگ گذشت موضوع بحث نیست. بعد از کش و قوس های فراوان و روزهای تلخ و شیرین این تیم در لیگ برتر، سکان هدایت سرخ های شمال به علی کریمی رسید. آن هم در شرایطی که سپیدرود خطر حضور در منطقه قرمز جدول و سقوط به لیگ یک را به شدت حس می کرد. سپیدرود به یک منجی نیاز داشت که بقای این تیم در این فصل رو به پایان را تضمین کند.

 علی کریمی اما از روزی که سرمربی سپیدرود شد،شاید برای تمام مسائل و حواشی ممکن وقت گذاشت جز نجات تیمش از خطر سقوط. از انتقاد از عملکرد دولت گرفته تا گلایه از گرانی و سپس آغاز جنگی فرسایشی با مهدی تاج و اعضای فدراسیون فوتبال که حتی در بعضی موارد کار به تهمت هایی کشید و در ادامه هم برنامه 90 و عادل فردوسی پور.

 کریمی شاید خیلی از حرف هایش درست باشد اما چیزی که حائز اهمیت است این است که آیا صحبت هایی که او  طی این روزها مطرح کرده در راستای منافع باشگاه سپیدرود رشت و هواداران این تیم است؟ در حال حاضر علی کریمی صرفا یک اسطوره محبوب با یک کانال تلگرامی نیست بلکه او دارای شخصیتی حقوقی به عنوان سرمربی یک تیم فوتبال است. کریمی طبق قرارداد و تعهدی که به شمالی ها داده، هدایت این تیم را برعهده گرفته و وظیفه دارد تمام تمرکز و تلاش خود را برای کسب نتیجه ممکن به کار ببندد و دستمزدی هم که دریافت می کند برای انجام چنین کاری است نه امری دیگر. اما آیا واقعا کریمی چنین می کند؟

 کریمی روز گذشته هرچقدر در تهران و در مقابل استقلال درون زمین حرفی برای گفتن نداشت، بعد از بازی اما حرف های زیادی داشت و همان سخنان سابق خود را تکرار کرد تا باز هم این تیم مردمی سپیدرود باشد که این وسط ضرر می کند.

 سپیدرود در حال حاضر با 20 امتیاز در رده چهاردهم ایستاده و فقط یک امتیاز تا منطقه خطر فاصله دارد و با توجه به بازی های سخت پیش رو مقابل تیم هایی نظیر سایپا،پارس جنوبی،تراکتورسازی،ذوب آهن و پرسپولیس ماموریتی غیرممکن برای بقا در لیگ برتر دارد. ماموریتی که با عملکرد غیر حرفه ای کریمی و بی توجهی اش به وضعیت تیم خود، غیرممکن تر هم می شود.

 شاید خیلی از هواداران سپید رود انتظار  داشته باشند که کریمی در شرایط فعلی فقط باید روی تیم خود تمرکز کند تا حداقل امتیازات باقی مانده را از دست ندهد. او که ثابت کرده هرچقدر هم که مربی خوبی نباشد،ادمین خوبی برای کانال تلگرامی اش است، با پایان پروژه اش در سپیدرود می تواند هدایت هیچ تیمی را نپذیرد و تمام وقت خود را به افشاگری و رسوا کردن فدراسیون فوتبال و مدیرانش و برنامه نود و مجری اش اختصاص دهد اما تا قبل از آن باید ضمن شناخت جایگاه خود،تمام تلاشش را برای وفای به تعهدات و قرارداد حرفه ای اش به کار ببندد و از حاشیه هایی که فقط باعث قربانی شدن تیم مردمی سپیدرود می شود دوری کند.

 

عرفان حاج بابایی / خبرآنلاین

۱۳ ۱۵  
آی اسپورت
2018-02-09 09:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۵ نظر
Hasan
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۱۹
تلاش همگانی برای زدن مهر سکوت به آخرین فریاد
امید از تفت
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۲۶
کریمی باید رفتار و گفتاری در شأن خودش به عنوان یکی از اسطوره ها و ستاره های بزرگ ایران داشته باشه. این که از سر عصبانیت، آدم فقط خودش را خالی کنه، در شأن یک انسان بزرگ نیست.
اینزاگی
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۳۸
در مورد روش علی کریمی زیاد میشه حرف زد.
اول اینکه حرفاش درسته یا غلط میشه بحث کرد.
دوم اینکه با تو جه به جایگاهش که مربیه مطرح کردن این بحث ها درست یا غلطه یه بحث دیگه.
سوم اینکه روش بکار گرفته شده درسته یا غلط میشه بحث کرد.
یا مثلا یه عده میگن چرا کریمی قبل از این هیچی نمیگفت.
همه اینا و کلی دیگه میشه گفت تا خودش و حرکتش رو برد زیر سوال.
ولی یه چیز مسلمه و اون اینه که خیلی از کارایی که الان کریمی میکنه (چه درست و چه غلط)وظیفه خبرنگارا بوده که به کلی یادشون رفته و یا خودشون از یاد خودشون بردن.به هر حال خیلی بدبینانه هم اگه بخوایم به کریمی نگاه کنیم حداقلش اینه که پرسشگری رو زنده کرده. نه پرسشگری گزینشی مثل نود بلکه پرسشگری از سرچشمه اصلی(فدراسیون)
امیر
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۲۴
ما مردم رشت حاضریم سپیدرود بره دسته یک اما فساد در فوتبال از بین بره و فردوسی پور و تاج و خبرآنلاین و ... دست از سر فوتبال بردارن.
حق با علیست
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۳۵
خدایا، نمیدونم چه حکمتیه که همه مصالح تیم مردمی سپیدرود، مصلحت مردم رشت، مصلحت فوتبال ملی و همه و همه موازی با منافع بیشمار آقای تاج هستند.
یه حکمت دیگه هم توش نهفته س. اونم اینه که یهو این همه دلسوز و مصلحت بین و نیت خیر، پیدا شدن.
پرسپولیس واقعی
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۰۰
چند تا سوال دارم ؛ چرا حمایت یا عدم حمایت از علی کریمی به حساب پرسپولیسی بودن یا نبودن می گذارند؛

علی کریمی در قبال این حرفهای شجاعانه!!! چه تاوانی پس می دهد گو اینکه در قبال بستن مچ بند سبز چه تاوانی پس داد؟

سالها در فوتیال ارتزاق کرده چه شده که حالا یادش آمده افشاگری کند؟
حرف زدن که آسانترین کار است احمدی نژاد هم خیلی حرف زد اما آیا ثابت هم میکند؟
امثال کریمی خواسته های مردمی را با شیوه ی غلط خود سالها به عقب به تاخیر می اندازند.
۴ ۲
t
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۲۱
...
آنتی شومن
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۰۸
برو بمیر بابا دلواپس واپسگرا! حالا فهمیدم از کجا عقده داری؟ کور شی که نتونستی دستبند سبز آقای فوتبال ما رو ببینی
۴
محمد
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۳۲
کریمی هم دغدغه فساد نداره!! اگر داشت که باید به تخلفات باشگاه های پرسپولیس و استقلال هم اشاره می کرد!! پسرخوانده کیروش بده ولی چرا به برادر برانکو با پسر شفر اشاره نمیکنه؟ چرا موقعی که پرسپولیس به خاطر کوتاهی طاهری و طارمی محروم شد سکوت کرد؟؟؟ یا الان علت گیر دادنش به برنامه نود اینه که چرا زودتر نیومدین افشاگری های من رو در رابطه با تاج و فدراسیون پوشش بدین!! نمیشه سلیقه ای به فساد اشاره کرد!!!
نویسنده
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۳
آقای کریمی تو رو خدا بخاطر سپیدرود علیه ما مفسدین حرفی نزن
ميلاد
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۱۷
مرزه كوتاهي هست براي حجازي شدن يا مايلي بودن. انتخاب با شماست اقاي كريمي. اعتراض به سياست و مشكلات مردم حق و وظيفه هر شهرونده. ولي در كار كار شما هيچ حساب و منتقي نيست. فرياد كور است . ايا با وجود مدارس فوتبال با اون فساد مالي و اخلاقي داستان مربي تيم ملي اولويت داره؟ مبارزه با فساد راه و روش داره فقط هم داد و فرياد نيست. يك وقت همون مردمي كه الان هورا ميكشن از داد و بيداد شما خسته ميشند و ديگر توجهي نميكنند. همينطور كه به حاجي مايلي كسي توجه نميكنه. حجازي باش . و قدر خود بدان.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر