فهرست
کارگزار کارفرماست، پرسپولیس پیمانکار!
کارگزار کارفرماست، پرسپولیس پیمانکار!

کارگزار کارفرماست، پرسپولیس پیمانکار!

مدیرن باشگاه پرسپولیس ضمن رد تمام ایرادهایی که به الحاقیه قرارداد اولیه با کارگزار اسپانسر وارد شده،می‌گویند اجازه بدهید این قرارداد تا پایان خرداد اجرا شود و بعد ایرادهایش را بگوئید اما واقعیت این است که تعدد موارد مبهم در این الحاقیه و نوع همکاری اجازه نمی‌دهد سکوت کنیم پس همچنان این مساله سوژه مهم این روزهای پرسپولیس است و هواداران و رسانه‌ها باید روی آن توقف کنند و حساسیت به خرج دهند.

جدا از تمام ایرادها و گاف‌هایی که در گزارش شنبه اخیر ایران ورزشی به آن اشاره شد چند نکته نیز باقی مانده که واگویه آنها الحاقیه فوق را بیش از پیش زیر سوال خواهد برد.
باشگاه پرسپولیس در حالی بحث دریافتی ۱۱۰ میلیاردی از این قراراد در سال اول را مطرح می‌کند که این مبلغ تا سال سوم تغییر نخواهد کرد و در هر سه سال، سالی ۱۱۰ میلیارد تومان به پرسپولیس پرداخت می‌شود. این عدد در حالی طی سه سال ثابت می‌ماند که با توجه به نرخ تورم و روند رو به افزایش نرخ ارز طبیعتا ارزش ۱۱۰ میلیارد امسال با سال بعد قابل مقایسه نیست!

نکته دوم اینکه در متمم قرارداد آمده از تاریخ ۹۸.۸.۸تا ۹۹.۲.۲۵ هر درآمدی کسب شده باشد بخش مالی طرفین محاسبه کرده و از آخرین قسط سال اول قرارداد کم می کنند. حال سوال اینجاست کارگزار به چه حقی این کار را انجام می‌دهد؟ نکته‌ای که چنانچه در دیوان محاسبات اعلام شود در حکم یک فاجعه خواهد بود. اینکه کارگزار در ۶ماه  اعلام کرده مبلغی پرداخت نکرده خودش یک رانت است اما با توجه به رقم اعلام شده برای سال اول (۱۱۰ میلیارد)باید این مبلغ را برای مدت ۱۸ ماه در نظر بگیریم  و از طرفی در نظر داشته باشیم که کارگزار شروع کرده به کاستن اقساط آن قرض ۱۵.۵ میلیاردی از درآمدها، پس درآمد خاص پرسپولیس از قرارداد سال اول فقط ۶۸ میلیارد تومان خواهد شد!


مطلب فاجعه‌بار تر این است که قرار شده پرسپولیس تا آذرماه سال ۱۳۹۹  مبلغ ۱۱  میلیارد از آن بدهی به کارگزار را تسویه کند اما تا آن زمان هیچ کدام از چک‌هایی که به عنوان ضمانت به کارگزار داده بود را پس نخواهد گرفت!


مساله دیگر اینکه در قرارداد اصلی،وزارت ورزش نقش حَکَم و معاون اقتصادی باشگاه نقش ناظر را در صورت دعوای طرفین برعهده داشتند اما حالا این دو نقش از وزارتخانه و معاون اقتصادی گرفته شده تا در صورت به وجود آمدن مشکلات دوباره، افرادی که برای زیر سوال بردن مجموعه خودی یا زیرمجموعه‌‍شان رودربایستی داشتند از این ماجرا کنار بروند و همه چیز در اختیار طرفین قرارداد باشد.


موضوع عجیب دیگری که می‌تواند برای هواداران پرسپولیس حساسیت‌برانگیز و عجیب باشد اینجاست که با اضافه شدن این الحاقیه همه چیز برعکس شده وعملا شرکت آتیه‌داده‌پرداز در نقش کارفرما عمل می‌کند و پرسپولیس حکم پیمانکار را پیدا کرده!در این الحاقیه بندی درباره بیمه وجود دارد و اعلام شده آتیه مبلغ بیمه را از قرارداد کسر می‌کند. همه می‌دانند در قانون بیمه پرداخت حق بیمه با کارفرماست پس اینجا پرسپولیس حکم پیمانکار خواهد داشت!


باشگاه پرسپولیس اعلام کرده همکاری با آتیه به معنی زیر سوال بردن صلاحیت سایر شرکت‌هایی نیست که قصد داشتند با این باشگاه همکاری کنند و در این خصوص گام‌هایی هم برداشتند. می‌توان حدس زد باشگاه پرسپولیس قصد دارد با این بیانیه دل شرکت «ریحان فیلم»؟ را به دست بیاورد چرا که این شرکت علیه باشگاه طرح دعوی کرده و حالا که نتوانسته در نقش کارپزار وارد شود حتما سفت و سخت‌تر دنبال این دعوی را خواهد گرفت اما شاید بهتر باشد به جای این بیانیه‌ها و دل به دست آوردن‌ها یک بار برای همیشه تمام ابهاماتی که رسانه‌ها طی یک هفته اخیر در خصوص این قرارداد و الحاقیه‌اش مطرح کرده‌اند را مو به مو توضیح دهد و شفاف کند.

۳    
آی اسپورت
2020-05-20 14:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر