فهرست
رونمایی از مدعی اول لیگ هجدهم در اهواز
رونمایی از مدعی اول لیگ هجدهم در اهواز

رونمایی از مدعی اول لیگ هجدهم در اهواز

آی اسپورت - آنچه از استقلال انتظار می‌رفت در دو بازی آسیایی مقابل الریان قطر و الهلال عربستان رویت شد. تصویری که از استقلال توقع داشتیم در بازی با فولاد خوزستان نیز پدید آمد. برآیند استقلال از3 بازی بیرون خانه که دوتایش در  رقابت‌های سخت برون مرزی بود، 7 امتیاز ارزشمند است. امتیازهایی که برای صعود از گروه D لیگ قهرمانان آسیا و رسیدن به جایگاه دومی لیگ از اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود. حالا می‌توان مدعی شد که استقلال در قالب خودش قرار گرفته است. نقطه‌ای که ماه‌ها به دنبالش می‌گشت و به مثابه طفلی که مادرش را گم کرده باشد، تمنایش می‌کرد. این استقلال همان است که باید باشد؛ تیمی برخاسته از انتخاب‌های درست، مهره چینی صحیح و سرشار از هماهنگی تاکتیکی. هویت واقعی استقلال همین است که در بازی با بزرگان آسیا بزرگی کند، امتیاز بگیرد، برنده باشد و رعب و وحشت بر دل حریفان داخلی و خارجی‌اش بیندازد.

این استقلال مطلوب آنهایی است که از استقلال فصل دوازدهم هنوز هم خاطرات خوشی در ذهن دارند یا آنها که استقلال حد فاصل لیگ سوم تا پنجم را به یاد دارند. کمی قبل‌تر آن تیم که با منصور پورحیدری قهرمان آسیا شد یا با ناصر حجازی به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید و در بازی‌های داخلی نیز دستاوردهای مهمی به چنگ می‌آورد نیز همچنان یک نمونه و الگوی مناسب برای ساختن استقلال‌های جدید محسوب می‌شود.

تیم‌هایی که علاوه بر خلق نتایج تاریخی ارتباط حسی مداومی با هواداران ایجاد می‌کردند. از این استقلال‌های رویایی کم در تاریخ فوتبال ایران ندیده‌ایم. استقلال‌هایی که همچون 3 بازی اخیر باشکوه و تحسین‌برانگیز باشند. عصر دیروز استقلال در اهواز به واقع تولدی دیگر داشت. بازگشتی که از بازی با الریان شروع شد، به بازی با الهلال رسید و سرانجام در دیار خوزستان به اوج رسید. این استقلال اگر کمترین استحقاقی داشته باشد باید فصل هجدهم از همان هفته‌های آغازین به نیت قهرمانی و فتح جام گام به عرصه رقابت بگذارد.

حال شاید سرنوست این تیم در لیگ قهرمانان آسیا نیز ورای تصورات ما باشد و این مجموعه بتوانند شگفتی‌ها را به نقطه تکامل برسانند و در لیگ برون‌مرزی نتایجی بزرگ به دست آورند. در ساخته شدن این استقلال البته که باید نقش وینفرید شفر را بیش از همه ارکان موثر دانست. مربی با‌تجربه‌ای که استقلال از هم گسیخته هفته‌های میانی را به تیم امروز بدل ساخته است. شفر درست در همان مسیری است که دو فصل پیش برانکو ایوانکوویچ قرار داشت.

فصلی که برانکو ایامی را به شناخت توانایی‌های تیمش گذراند و از آن پس پرسپولیس را در لیگ‌های شانزدهم و هفدهم به مدعی دست نیافتنی لیگ بدل ساخت. استقلال امروز دقیقا در همان نقطه‌ای است که پرسپولیس فصل پانزدهم قرار داشت و شجاعانه است که ادعا کنیم حتی اگر شفر قدری زودتر بر مسند کار گمارده می‌شد، استقلال می‌توانست در لیگ هفدهم هم مدعی قهرمانی باشد و اینگونه پرسپولیس را برای رسیدن به جام تنها نگذارد.

 

حمیدرضا عرب؛ ایران ورزشی

۲۷ ۱۷  
آی اسپورت
2018-02-25 10:28:00
نظر دهید

۱۷ نظر
saman
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۰:۵۷
کاش صبر میکردی از گروه آسیاییش صعودکنه بعدا اینجوری می نوشتی :)))))))))
پارسال در همین نقطه در مورد تیم منصوریان هم همینارو می گفتین
sirvan.f
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۰:۵۷
به این میگن زندگی به محض اینکه سایتو باز کنی بتونی یه طنز ناب و درجه یک ورزشی بخونی.بسی خندیدیم و لذت بردیم.شماهم لذت ببرید ولی وقتی از گروه حذف شدید و لیگ بعد مثل لیگ امسال و سال قبل دنبال کسب رتبه ی دوم بودید که زیر سایه ی پرسپولیس باشید فرق واقعیت و عالم خیال رو میفهمید.((ومن الله توفیق ای قهرمان-قطعا چیزی از ارزشاتون کم نمیشه))
xxx
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۱۲
خخخخخخخ اقا دمتون گرم که از هر راهی نزدیک دربی دارین به کیسه ها حال میدین ولی سال قبل با منصوریان هم همین نتایج رو گرفتن اخرش رو دیدین چی شد پس زیادی ذوقی نشین
با کیروش رفیقم بیا ببرمت تیم ملی
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۱۶
پارسال هم همین مقالات رو راجع به من میزدند ولی مشکل اصلی استقلال اینا نیست دوباره باید تیم مموتی و عزیز محمدی بیاند

رو کار -
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۲۳
خخخخ پارسالم دقیقا توی همین مقطع این حرفا رو میزدن :)) خوبه که راضی اید .‌ما هم راضی ایم که راضی اید.
Mn
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۳۹
تفاوت برانکو و شفر این هست که برانکو از سال اول که اومد با تلاش بازیکن های معمولی و سکو نشین را به ستاره تبدیل کرد ولی شفر بازیکن های آماده در اختیار داره که با بدن سازی بهتر و تاکتیکی بهتر از منصوریان پیاده میکنه و راهی که این دونفر طی کردن قابل مقایسه نیست
امیر
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۲۴
یه تفاوت دیگه شون چهارتایی شدن از الهلال ده نفره و سه تایی شدن از تاباتاست و البته پولهایی کثیف هدایتی
۵
00
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۲۲
اره اون تیمی هم که دو روز از العین 6 تا گل خورد تشتک سازی ورامین بود
۲
رضا
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۴۳
برو بابا
خوزستانی
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۰۵
مدعی لیگ هجدهم ؟!؟
بگذارید دربی برگزار بشه اونوقت دیدگاههای احساسی رو بیان کنید
&
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۳۸
از این نوع تحلیل های وزین فقط تو این سایت میشه دید؛ این نوشته رو که خوندم یاد هوادارای استقلال افتادم که این روزا حسابی جوگیر شدن و تا فینال اسیا هم رفتن. یادش بخیر سال پیش همین موقع ها هم قرار بود اینا مدعی باشن ولی عجالتا بزرگترین کاری که از دستشون برمیاد اینه که یک هفته قهرمانی مسجل شده پرسپولیس رو به تعویق بندازن! خدارو چه دیدین شاید سال اینده اصلا یکی از اپشن قراردادهای استقلالیا این باشه که به خاطر تعویق انداختن قهرمانی پرسپولیس پاداش در نظر بگیرن!
حمزه
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۵۶
عزیز جان،ما طرفداران استقلال حداقل شش بار فینال اسیا رو تجربه کردیم.چیزی که برای ما خاطره هست برای شما پرسپولیسیا ارزوست.شما برو ببین نتایج این سالهایی که در اسیا حضور داشتید رو ببین،چنتا بازی سه گل و پنج گل و چهار گل خوردین.استقلال فقط یک بار نتیجه بازی با العین براش پیش امد.اونم دیدیم که در بازی رفت العین شکست خورد ولی در بازی برگشت استقلال بدون هافبک دفاعی بازی کرد.امید نورافکن و ابراهیمی و چشمی مصدوم بودن،فرشید باقری هم دقیقه دوازده بدلیل مصدومیت از بازی بیرون رفت.
۶
___
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۲۶
عزیزجان! خاطرات تون رو فقط میتونی واسه هوادارای تیم های منحل شده سلانگور مالزی، مدان اندونزی و هاپوئل تعریف کنی درضمن برترین رکوردها هنوز در اختیار استقلاله مثلا: تو سال 2008 كیسه تو گروه 4 تیمی چهارم شد و تو 6 بازی رفت و برگشت حتی 1 برد هم نداشت و ضعیفترین نتیجه یك تیم ایرانی تو لیگ قهرمانان بود سال 2013 كیسه به الریان قطر باخت كه همون موقع سقوطش به لیگ پایینتر قطر قطعی شده بود! تو فرمت جدید لیگ قهرمانان فقط یک بار حضور در نیمه نهایی رو دارید
۳
عمر آسوده بخواب که بغداد بیدار است
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۴۹
این مقاله هم مربوط به ایران ورزشی بوده وگرنه آی لونگ رسالتش بهمراه داوران و فدراسیون که مشخصه واضح
عمر آسوده بخواب که بغداد بیدار است
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۴۹
این مقاله هم مربوط به ایران ورزشی بوده وگرنه آی لونگ رسالتش بهمراه داوران و فدراسیون که مشخصه واضح
۶
عالیجناب سرخپوش
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۵۸
حکیم ابوالقاسم ( حمید رضا عرب ) قطعه ای حماسی سروده ؛ در باره استقلالی که رعب و وحشت می اندازد و لحظات حماسی خلق میکند و همانند استقلال زمان فلان و بیسار است و مدعی قهرمانی در لیگ بعدی است و....
ودر آخر برای اثبات مدعا این استقلال و این مربی را در مسیر کدام تیم و کدام مربی دانسته ؟ جان ؟ پرسپولیس و برانکو ؟
باشه آقا شما دنباله رو ما ؛ ما که بخیل نیستیم ؛ آرزو هم بر جوانان عیب نیست
۴
ع ع ب
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۲۰
مدعی اول لیگ هجدهم ؟؟!!!! حمید جون چند بار بهت گفتم سنتی و صنعتی رو با هم نزن ؟؟؟!!!!! بابا یا سنتی بزن یا صنعتی ، قاطی که کنی میشه این !
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر